Relacja z zawodów ”Pstrąg Palucha”

paluch

Jak co roku w okresie rójki jętki majowej podlascy muszkarze spotkali się w dorzeczu rzeki Supraśl aby rozegrać pierwsze z cyklu muchowego Grand Prix Okręgu 2015 zawody pt. „Pstrąg Palucha”. Niestety frekwencja na imprezie nie powalała na kolana, a wręcz zbiła z kolan i wszystkiego z czego mogła zbić. Na starcie stawiło się tylko 7 zawodników, którzy w sobotnie południe rozpoczęli „rywalizację”. Na początku w upale, a wieczorem już w mniejszym upale  łowili pstrągi na imitację jętek majowych.

Pierwszego dnia sklasyfikowało się tylko dwóch zawodników. Kolega Maciej Maksimowicz zwany „Maxem” złowił tego dnia 4 wymiarowe potokowce. Największa złowiona przez niego ryba w tym dniu miała 41 cm i okazała się „o dziwo” największą rybą zawodów. Jako drugi sklasyfikował się w sobotni upalny dzień Zdzisław Łatataj yyyyyyyyyyy………..Tałałaj zwany „ Dzidosławem” łowiąc jedną wymiarową rybę.

Drugi dzień imprezy to znowu upał. Pogoda strasznie dawała się we znaki wszystkim. Nie tylko zawodnikom, ale i rybom. Do godziny 17.00 nie działo się praktycznie nic. Oprócz pojedyńczych zbiorów niewymiarowych ryb życia w wodzie ani ponad nią nie było. Jętki też jakby zmęczone upałem siedziały na trawach wzdłuż rzeki i czekały na wieczorny chłodny wiaterek, który sprawił, że rzeka ożyła. Około godziny 19.00 zaczęło się. Było widać sporo zbierających ryb jednak nie łatwo było je oszukać. Często wystarczyło dojść do rzeki, nawet nie rzucając linką i już ryba płoszyła się. Na szczęście i tego dnia udało się złowić wymiarowe ryby. Faworyt zawodów z poprzedniego dnia „Max” złowił tego wieczoru dwie wymiarowe ryby i wygrał imprezę. Mi natomiast udało się złowić również dwa wymiarowe pstrągi, które dały mi drugie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Wyniki zawodów:

I miejsce – Maciej Maksimowicz

II miejsce – Jędrzej Grygoruk

III miejsce – Zdzisław Tałałaj

Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.