Muchowe Mistrzostwa Polski 2007 już za nami

Położona w gorczańskiej dolinie zaledwie kilka kilometrów od Nowego Targu przeurocza miejscowość Łopuszna była gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w Wędkarstwie Muchowym. Areną zmagań najlepszych muszkarzy był oczywiście Dunajec. Na starcie zawodów stanęło 123 seniorów oraz 10 juniorów. Wśród zaproszonych gości byli:   Prezes ZG PZW kol. Eugeniusz Grabowski, Wiceprezes ZG PZW kol. Adam Zwarycz i Dyrektor Biura ZG PZW kol. Władysław Waligóra. 

Białostocki  Okręg PZW w kategorii seniorów reprezentował  kol. Jędrzej Grygoruk. W kategorii juniorów utalentowany młody zawodnik Tomek Nowicki. Juniorzy mieli wyznaczony teren na Białym Dunajcu od Szaflar praktycznie do Nowego Targu. Seniorzy  łowili w trzech sektorach. Sektor „A” rozciągał się na Czarnym Dunajcu powyżej Nowego Targu, sektor „B” znajdował się na Białym Dunajcu poniżej Nowego Targu a sektor „C” umiejscowiony był na Dunajcu w okolicach Krościenka.

Podczas zawodów panowała zmienna pogoda. Należy również dodać, że poziom wody był dość niski. Jednak ani pogoda ani niski stan wody nie przeszkodziły kol. Piotrowi Wróblowi z Krakowa w odniesieniu zwycięstwa i zdobycia Mistrza Polski seniorów 2007. Wśród juniorów najlepszym okazał się Mateusz Stochaj z … Gdańska. Zawodnicy naszego okręgu wypadli odrobinkę gorzej w porównaniu z sukcesami z lat ubiegłych. Jędrzej Grygoruk zajął 43 miejsce a junior Tomasz Nowicki był szósty.

{gallery}2007/mucha/mp{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.