Spinningowe GP Supraśl

DSC_0071

W niedzielę 11 maja 2014 roku odbyła się IV edycja zawodów zaliczanych do  Spinningowego Grand Prix Okręgu Białostockiego 2014. Miejscem rozegrania pierwszych zawodów była rzeka oraz zalew w Supraślu.

O godzinie 6:00 na parkingu nieopodal zalewu zgłosiło się do startu 36 zawodników. Zgodnie z zasadami rozlosowane zostały sektory, po czym po krótkiej odprawie wszyscy ruszyli na pierwszą 4-o godzinną turę. Sektor A obejmował cały brzeg zalewu od strony spalonej fabryki oraz nową i starą rzekę w górę od zalewu. W sektorze B zawodnicy także mieli możliwość łowienia na zalewie od strony plaży miejskiej oraz na rzece w dół od zbiornika.

Po sygnale startowym większość zawodników natychmiast ruszyła obławiać zbiornik licząc na pokaźną liczbę wymiarowych szczupaków. Niestety, tym razem historia się nie powtórzyła. Przez całe zawody nie złowiono na zalewie ani jednego wymiarowego szczupaka, zaś na rzekach na sztuczne przynęty dało się oszukać 8 sztuk. Po wynikach widać, że zdecydowanie lepsze rezultaty zostały osiągnięte na rzece powyżej zalew, gdzie w II turze zawodnicy złowili 4 wymiarowe szczupaki oraz skromną ilość okoni. Tego dnia okoń ewidentnie nie żerował tak jak zdarzało się to lata wstecz, co prawdopodobnie spowodowane było naprzemiennie padającym deszczem oraz świecącym słońcem…

Po zakończeniu drugiej tury podliczone zostały wyniki zawodników oraz nastąpiło nagrodzenie zwycięzców pamiątkowymi pucharami.

Już za dwa tygodnie kolejna edycja Spinningowego Grand Prix Okręgu Białostockiego 2014, gdzie tym razem zmierzymy się na rzece Narew w okolicy Doktorc. Bardzo prawdopodobne, że w tym roku rzeka wreszcie nie wyjdzie poza swoje koryto i umożliwi spokojne rozegranie zawodów.

Do zobaczenia w Doktorcach !!

 

Wyniki:
I MIEJSCE: Krzysztof Niewierowski (3 punkty sektorowe)
II MIEJSCE: Artur Kaczurak (5 punktów sektorowych)
III MIEJSCE: Andrzej Gorlewski  (6 punktów sektorowych)
NAJDŁUŻSZA RYBA: Artur Kaczurak (szczupak XX cm) – dodajcie, bo nie ma w wynikach

WYNIKI SZCZEGÓłOWE

KLASYFIKACJA PO V EDYCJACH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.