Pamięci …

Dnia 19 sierpnia 2023 roku, na łowisku specjalnym im. Zbigniewa Matusewicza odbyły się towarzyskie spławikowe zawody wędkarskie Koła PZW „Okoń” z Białegostoku, poświęcone „Pamięci naszych zmarłych kolegów Mirka Łopaty i Czarka Majerskiego”. Obaj koledzy byli czynnymi, wieloletnimi działaczami naszego Koła, byli uhonorowani odznaczeniami związkowymi „Za zasługi w rozwoju wędkarstwa polskiego”.

Na starcie zawodów stanęło 18 zawodników.
Na wstępie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych kolegów. Sędzia główny zawodów Prezes Koła kolega Andrzej Białous przybliżył zebranym sylwetki Mirka i Czarka. Przywitał rodziny zmarłych, oraz zawodników. Następnie odczytał list od Prezesa ZO PZW kolegi Dariusza Dziemianowicza, członka naszego Koła skierowany do zebranych (niestety nie mógł być dziś obecny). Oto fragmenty:

„Dziękuję Wam z całego serca za udział w tych wzruszających zawodach poświęconych naszym zmarłym kolegom – Mirkowi Łopata i Czarkowi Majerskiemu. Dzisiejsze zawody są dla nas wszystkich wyjątkowym czasem, ponieważ razem oddajemy hołd tym , którzy odeszli, wspominając chwile, które razem przeżyliśmy i których już nie będziemy mieli okazję powtórzyć. Wspólnie przechowamy pamięć naszych ukochanych kolegów. Wspólnie przechowamy ich w naszych sercach i będziemy dalej pielęgnować ich dziedzictwo poprzez nasze działania i wspólne wspomnienia. Jesteście wyjątkowymi ludźmi.”

Po losowaniu stanowisk zawodnicy udali się na nie, celem przygotowania do zawodów. Ze względu na duży upał, zawodnicy w uzgodnieniu z sędzią głównym stwierdzili, że tura zawodów trwać będzie trzy godziny. Łowiono głównie karasie. Były też jak to mówią wędkarze „odjazdy”, po których zrywane były przypony.

Po zakończonych zawodach komisje wagowe zważyły złowione ryby, a wyniki zostały zapisane w kartach startowych. Po zakończonych zawodach Prezes Koła zaprosił wszystkich uczestników pod wiatę, na poczęstunek wędkarski. Każdy z uczestników zawodów otrzymał pamiątkowe podziękowania.

Oto oficjalne wyniki:
I miejsce – Toczydłowski Jarosław – 5.900pkt.
II miejsce – Sulewski Adam – 5.645pkt.
III miejsce – Krajewski Dariusz – 3.580pkt.

*kategoria „Największa ryba zawodów”
Dariusz Krajewski – karaś 480pkt.

„IV Rzutowy Puchar Działki”
I miejsce – Sulewski Adam – 26pkt.
II miejsce – Danilczuk Tomasz – 22pkt.
III miejsce – Dąbrowski Adam – 14pkt.

Zwycięzcy zawodnicy otrzymali bony upominkowe, ufundowane przez rodziny Mirka i Czarka, oraz Zarząd Koła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.