Mały Puchar Okonia

Fot. unsplash.com

26 czerwca 2023 roku, na zalewie „Zarzeczany” w Gródku odbyły się towarzyskie spławikowe zawody wędkarskie „MAŁY PUCHAR OKONIA”. Na starcie tegorocznych zawodów stanęli młodzi wędkarze, członkowie – uczestnicy reprezentujący barwy Koła P.Z.W „Okoń” z Białegostoku, w ilości 22 zawodników.
Startowali w trzech kategoriach wiekowych:

*do lat 10,
*od lat 11 do 13,
*od lat 14 do 16.

Po odprawie sędziego głównego którego rolę pełnił Prezes Koła – kolega Andrzej Białous, zawodnicy przystąpili do losowania stanowisk – oczywiście „na słodko”. Po przygotowaniach na stanowiskach, odezwał się pierwszy sygnał, czyli nęcenie. Po pięciu minutach zawodnicy rozpoczęli zmagania. Obowiązkowo na stanowiskach wszystkich startujących znajdowali się pełnoletni opiekunowie. Ryby tego dnia nie dopisały. Tylko 6 zawodnikom udało się przedstawić ryby do zważenia. Były to małe płotki, krąpiki i uklejki. Na każde stanowisko przyszła komisja wagowa, ryby zostały zważone i wypuszczone z powrotem do wody. Wyniki zostały zapisane w kartach startowych.

Przed ceremonią zakończenia zawodów Prezes Koła zaprosił wszystkich ich uczestników na poczęstunek. Każdy z uczestników mógł sobie upiec kiełbaskę na patyku. Po posiłku Prezes Koła zaprosił wszystkich na uroczystość zakończenia dzisiejszych zawodów. Wyczytywał uzyskane wyniki, a członkowie Zarządu Koła dekorowali zwycięzców. Były pamiątkowe puchary, dyplomy, oraz upominki wędkarskie. Trzeba tu dodać, że zawodnicy którzy nie złowili tego dnia ani jednej rybki otrzymali pamiątkowe dyplomy „za uczestnictwo” i pamiątkowe medale. Każdy z uczestników otrzymał od organizatora upominek z zawodów. Nagrodzone zostały także kategorie towarzyszące zawodom, a mianowicie: „Najmłodszy zawodnik” i „Największa ryba”.

Oto oficjalne wyniki:

*kategoria do lat 10
I miejsce – Pieśluk Franciszek – 175pkt.
II miejsce – Filipkowski Dominik – 70pkt.

*kategoria od lat 11 do 13
I miejsce – Krasowski Błażej – 80pkt.
II miejsce – Brański Juliusz – 45pkt.
III miejsce – Puchalski Krystian – 20pkt.

*kategoria od lat 14 do 16
I miejsce – Nosorowski Michał – 20pkt.

*kategoria „Najmłodszy zawodnik”
Pieśluk Franciszek lat 5

*kategoria „Największa ryba”
Pieśluk Franciszek – płoć 80pkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.