III Rzutowy Puchar Prezesa Koła „Okoń”

Ostatnie, bardzo upalne dni na pewno dały się wszystkim solidnie we znaki. Odczuli je wszyscy mieszkańcy Polski. Martwiło to nas – działaczy Koła Polskiego Związku Wędkarskiego ,,Okoń”. Bo przecież w kalendarzu imprez sportowych, właśnie na lipcowe dni przypadała organizacja zawodów rzutowych. Tym bardziej, że miała w nich startować młodzież. Zawodami tymi był ,,III PUCHAR PREZESA KOŁA P.Z.W ,,OKOŃ” w BIAŁYMSTOKU”. Organizatorami byli: Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego ,,Okoń” w Białymstoku i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białymstoku.


Po cichu cały nasz Zarząd modlił się o ,,pogorszenie” pogody. I oto niebiosa wysłuchały naszych modłów. Z ulgą przyjęliśmy wiadomość o tym, że na sobotę synoptycy zapowiadali zdecydowanie niższą temperaturę. Ale nie do końca. W piątek nad Białymstokiem przeszła potężna ulewa, wiał porywisty wiatr. Tak miało być również w sobotę, w dniu rozgrywania naszych zawodów. I tu po raz drugi niebiosa ulitowały się nad nami – ,,ludem wędkarskim”. Sobota – 15 lipca  przywitała nas co prawda wiatrem, ale i niższą, wymarzoną temperaturą. Na niebie wisiały ciężkie chmury, zwiastujące opady deszczu. Ale nic z tego. Do końca zawodów nie spadła ani kropla. Na bocznym boisku MOSiR w Zwierzyńcu o godzinie 7:00 zebrali się zawodnicy, reprezentujący Koła P.Z.W z Białegostoku, Gródka i Wasilkowa. Zawody zaszczycili także swoją obecnością zawodnicy z Gródka – CZŁONKOWIE KADRY NARODOWEJ JUNIORÓW.
Na starcie stanęło 17 młodych rzutowców, w kategoriach: ,,juniorów”, ,,kadetów” i ,,dziewcząt”. Zawodnicy kadry startowali w odrębnej klasyfikacji.

Skład sędziowski zawodów:
1.Sędzia główny – Andrzej Białous – Koło P.Z.W ,,Okoń” Białystok (klasa krajowa)
2.Sedziowie punktowi
-Sebastian Białous – Koło P.Z.W ,,Okoń” Białystok (klasa podstawowa)
-Robert Białous – Koło P.Z.W ,,Okoń” Białystok (klasa podstawowa)
-Bernard Gierłachowski – Koło P.Z.W ,,Okoń” Białystok (klasa podstawowa)
-Lucjan Szyszko – Koło P.Z.W Wasilków (klasa podstawowa).

Rozegrano trójbój spinningowy, konkurencje jednoręczne, ciężarek 7,5grama (zgodnie z Regulaminem Organizacji Zawodów Rzutowych P.Z.W).
Klasą dla siebie byli niewątpliwie nasi kadrowicze, uzyskując przy dość silnym wietrze bardzo dobre wyniki. Nie mniej jednak, pozostali zawodnicy też potrafili celnie i daleko rzucać. Należy dodać, że na dzisiejszych zawodach startowali także debiutanci. Kolega Daniel Owerczuk ( kategoria ,,kadet”) z Gródka, oraz koleżanka Joanna Brzyska (kategoria ,,dziewcząt”) z Wasilkowa. I właśnie to Joanna pokonała znaną już zawodniczkę z Gródka, koleżankę Sylwię Gościk. Brawo!!! Na marginesie dodam, że wcześniej już pisałem o tej młodej zawodniczce, obserwując ją na zawodach rzutowych w jej rodzinnym mieście. I jeszcze raz powtarzam, że przy intensywnych treningach może ona wkrótce stać się bardzo dobrą zawodniczką na Podlasiu. Po prostu rośnie nam talent!!!
Konkurencja nr5 (odległość) zakończyła zawody. Komisja sędziowska podliczała wyniki. W tym czasie zawodnicy przeprowadzali degustację wspaniałych pączków, na które zaprosił ich sędzia główny.
Po tej krótkiej przerwie nastąpiła część oficjalna, czyli odczytanie wyników i dekoracja zwycięzców.

ZWYCIĘZCĄ ZAWODÓW RZUTOWYCH ,,III PUCHAR PREZESA KOŁA POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO ,,OKOŃ” BIAŁYSTOK” został  ADRIAN MARCIŃCZYK z Koła P.Z.W w GRÓDKU!!!

Pierwszych trzech zawodników w swoich kategoriach otrzymało pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali zawodnicy otrzymali także upominki.

Oto oficjalne wyniki zawodów:

kategoria ,,juniorów”
I miejsce – Adrian Marcińczyk (Koło P.Z.W Gródek) 214,41pkt.
II miejsce – Kamil Leszczuk (Koło P.Z.W ,,Okoń” Białystok) 192,445pkt.
III miejsce – Krzysztof Chwojko (Koło P.Z.W ,,Okoń” Białystok) 187,29pkt.
IV miejsce – Przemysław Stępniak (Koło P.Z.W Wasilków) 153,00pkt.
V miejsce – Tomasz Siemieniako (Koło P.Z.W Energetyk Białystok) 141,95pkt.
VI miejsce – Tomasz Toczydłowski (Koło P.Z.W ,,Okoń” Białystok) 133,18pkt.
VII miejsce – Michał Chrzanowski (Koło P.Z.W ,,Okoń” Białystok) 117,615pkt.
VIII miejsce – Mariusz Niemyjski (Koło P.Z.W ,,Okoń” Białystok) 108,075pkt.

kategoria ,,kadetów”
I miejsce – Wojciech Sienkiewicz (Koło P.Z.W Wasilków) 130,815pkt.
II miejsce – Rafał Wieliczko (Koło P.Z.W ,,Okoń” Białystok) 85,905pkt.
III miejsce – Robert Dąbrowski (Koło P.Z.W Wasilków) 72,34pkt.
IV miejsce – Daniel Owerczuk (Koło P.Z.W Gródek) 66,355pkt.

kategoria ,,dziewcząt”

I miejsce – Joanna Brzyska (Koło P.Z.W Wasilków) 107,60pkt.
II miejsce – Sylwia Gościk (Koło P.Z.W Gródek) 100,765pkt.

kategoria ,,kadra”
I miejsce – Daniel Gorbacz (Koło P.Z.W Gródek) 266,80pkt.
II miejsce – Patryk Marcinczyk (Koło P.Z.W Gródek) 255,755pkt.
III miejsce – Artur Sic (Koło P.Z.W Gródek) 246,255pkt.

Sponsorzy zawodów:
1.sklep wędkarski ,,DRAPIEŻNIK”
2.sklep wędkarski ,,AKWEN”
3.sklep wędkarski ,,SUM”
4.sklep wędkarski ,,WMW”
5.sklep wędkarski ,,KARAŚ”
6.sklep wędkarski ,,PĘTELKA”
7.sklep z artykułami sportowymi ,,AL – SPORT”
8.Koło P.Z.W ,,OKOŃ” Białystok.

Serdecznie dziękuję naszym sponsorom, za ufundowanie nagród rzeczowych w postaci sprzętu i akcesoriów wędkarskich, oraz pucharów. Dzięki waszej hojności i wielkiemu sercu, każdy młody wędkarz startujący na tych zawodach otrzymał upominek. Stworzyliście bogatą oprawę zawodów.
Dziękuję Panu Janowi Zalewskiemu – Dyrektorowi MOSiR-u za bezpłatne udostępnienie płyty boiska, stolików, krzesełek i parasoli.
Dziękuję sędziom zawodów za sprawne ich przeprowadzenie.
Dziękuję kolegom z Zarządu Koła za pomoc w organizacji zawodów, a w szczególności moim synom – Robertowi i Sebastianowi.
Dziękuję koledze Sławomirowi Siemieniako z Koła P.Z.W Energetyk Białystok (wielkiemu przyjacielowi naszego Koła) za pomoc techniczną.
Dziękuję opiekunom młodzieży z Gródka i Wasilkowa za przywiezienie swoich podopiecznych na dzisiejsze zawody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.