Spławikowe Mistrzostwa Koła „Okoń” – Sosnowo 2006

Przy pochmurnej i deszczowej pogodzie 24 zawodników – w trzech kategoriach wiekowych rozegrało spławikowe zawody wędkarskie. Walczyli oni o tytuły Mistrzów, I v-ce Mistrzów i II v-ce Mistrzów, w kategoriach: ,,juniorów”, ,,seniorów” i ,,kadetów”. Miejscem zmagań zawodników były wody kanału Augustowskiego, w miejscowości Sosnowo. Był to za razem wspaniały trening zawodników ,,Okonia” przed spławikowymi zawodami wędkarskimi o tytuł ,,MISTRZA OKRĘGU 2006”, które odbędą się za dwa tygodnie, właśnie na tym kanale.

Organizatorem zawodów był Zarząd Koła P.Z.W ,,OKOŃ” w Białymstoku. Sędzią głównym zawodów był kolega Andrzej Białous – sędzia klasy okręgowej. Pomagali mu członkowie Zarządu. Najliczniejszą grupą zawodników byli ,,seniorzy”. Do rywalizacji w zawodach stanęło 15 seniorów, 6 juniorów i 3 kadetów.

Po zarejestrowaniu się sędzia główny rozpoczął odprawę dla zawodników. Omówił na niej regulamin zawodów. Apelował do wszystkich o ostrożność na swoich stanowiskach.  Zawody rozpoczęły się o godzinie 10:00 i trwały jedną turę – 3 godziny. Zawodnicy rozegrali je według Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb P.Z.W i Regulaminu Organizacji Zawodów wędkarskich. Pierwszą rybę na zawodach (w 10 sekundzie!) złowił kolega Robert Białous – Sekretarz Koła. Ale niestety, był to niewymiarowy kleń i od razu powędrował z powrotem do wody. Dominowała niewielka płotka, ukleja i wzdręga. Zawodnicy łowili też dużo niewymiarowych kleni i jazi, które od razu wędrowały z powrotem do wody. Jak drobna to była ryba, niech świadczą uzyskane przez zawodników wyniki.

Po zakończonych zawodach złowioną przez zawodników rybę zważyła komisja wagowa zawodów. Wyłoniono zwycięzców we wszystkich kategoriach. Zostali oni nagrodzeni nagrodami honorowymi, w postaci pamiątkowych medali, pucharów i dyplomów. Dodatkowo sponsor zawodów, kolegaMAREK PROKOP (sklep wędkarski ,,SUM”) nagrodził zwycięzców w poszczególnych kategoriach sprzętem wędkarskim, czyli wędziskami wyczynowymi firmy ,, SPRO”. Sędzia główny zawodów nagrodził także zawodnika, który zwyciężył w kategorii ,,Największa ryba”. Upominek ufundował kolega PIOTR MIASTKOWSKI (sklep wędkarski ,,DRAPIEŻNIK), a były to akcesoria i spławiki firmy ,,VIMBA”. Największą rybą zawodów była płotka – 140pkt., którą złowił kolega NIEMYJSKI MARIUSZ, zawodnik kategorii ,,juniorów”.

Po części oficjalnej sędzia główny zakończył zawody. Zawodnicy otrzymali plastikowe torby i sprzątali brzegi kanału, na których rozegrali wcześniej swoje zawody. Do Białegostoku powrócili w godzinach wieczornych.

OFICJALNE wyniki spławikowych zawodów wędkarskich ,,MISTRZ KOŁA” na rok 2006, zorganizowanych przez Zarząd Koła P.Z.W ,,Okoń” w Białymstoku:

KATEGORIA ,,KADETÓW

 I. Rafał Wieliczko– 1.902pkt. – MISTRZ KOŁA
II. Mirosław Gromek – 516pkt. – I v-ce MISTRZ KOŁA
III. Sebastian Wilbik – 452pkt. – II v-ce MISTRZ KOŁA

KATEGORIA ,,JUNIORÓW
I. Łukasz Półtorak – 1.174pkt. – MISTRZ KOŁA
II.Półtorak Michał – 930pkt. – I v-ce MISTRZ KOŁA
III.Niemyjski Mariusz – 802pkt. – II v-ce MISTRZ KOŁA
IV.Chrzanowski Michał – 652pkt.
V.Toczydłowski Tomasz – 534pkt.
VI. Kamil Leszczuk – 416pkt.

KATEGORIA ,,SENIORÓW”
I.Borowski Robert – 806pkt. – MISTRZ KOŁA
II.Sawicki Marcin – 722pkt. – I v-ce MISTRZ KOŁA
III.Kotowicz Ryszard – 536pkt. – II v-ce MISTRZ KOŁA
IV.Białous Robert – 494pkt.
V.Sawicki Karol – 370pkt.
VI.Andrukiewicz Wacław – 298pkt.
VII.Chrost Daniel – 290pkt.
VIII.Zadykowicz Norbert – 252pkt.
IX.Szulewski Henryk – 168pkt.
Sulewski Adam – 168pkt.
XI.Martyniuk Andrzej – 0pkt.
Czechowski Marek – 0pkt.
Waszkiewicz Janusz – 0pkt.
Nikonowicz Witalis – 0pkt.
Gieńko Krzysztof – 0pkt.

KATEGORIA ,,NAJWIĘKSZA RYBA”
Niemyjski Mariusz (płoć 140pkt.)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.