Rzutowe Mistrzostwa Okręgu PZW Białystok 2007

Przy słonecznej, lecz bardzo wietrznej pogodzie, szesnastu zawodników rozegrało kolejne już Mistrzostwa Okręgu PZW Białystok w CASTINGU.
Zawody rozegrano dnia 3 maja 2007 roku, na płycie stadionu miejskiego w Gródku. Na starcie tegorocznych mistrzostw stanęli zawodnicy reprezentujący Koła Polskiego Związku Wędkarskiego z Gródka, Wasilkowa i Białegostoku (,,Okoń” i Wodociągi). Zbiórkę zawodników wyznaczono na godzinę 8:00. Rzutnie zostały rozstawione i każdy zawodnik po zgłoszeniu się w biurze mistrzostw, mógł przez godzinę trenować.


Zgłosili się zawodnicy w kategoriach ,,juniorów”, ,,kadetów”, ,,juniorek” i ,,seniorów”, a konkurencje jakie mieli do rozegrania to trójbój spinningowy i pięciobój,  wszystkie konkurencje jednoręczne. O godzinie 9:00 rozpoczęła się część oficjalna mistrzostw – otwarcie.

Mistrzostwa otworzył kolega Mirosław Nos – Prezes Koła P.Z.W w Gródku, który powitał serdecznie zawodników, sędziów i gości honorowych, w osobach: Dyrektora Biura Zarządu Okręgu P.Z.W w Białymstoku mgr inż. JERZEGO ŁUCKIEGO, V-ce Prezesa do spraw Młodzieży Zarządu Okręgu P.Z.W w Białymstoku DARIUSZA DZIEMIANOWICZA, Kapitana Sportowego Zarządu Okręgu P.Z.W w Białymstoku SŁAWOMIRA NADOLNEGO.

Przedstawił także główną komisję sędziowską, oraz komisję odwoławczą:
1.Sędzia główny – Andrzej Białous (sędzia klasy krajowej)
2.Z-ca sędziego głównego – Mirosław Łopata (sędzia klasy krajowej)
3.Sędzia sekretarz – Alina Gościk (sędzia klasy okręgowej).

Komisję odwoławczą tworzyli:
1.Przewodniczący – Jerzy Łucki
2.Zastępca – Mirosław Nos
3.Zastępca – Sławomir Nadolny.

Następnie oddał głos sędziemu głównemu, który to złożył meldunek V-ce Prezesowi do spraw Młodzieży, kol.Dariuszowi Dziemianowiczowi meldunek o gotowości zawodników do rozegrania Mistrzostw Okręgu P.Z.W Białystok w wędkarstwie rzutowym na rok 2007.
Głos zabrał również Dyrektor Biura Zarządu Okręgu P.Z.W w Białymstoku, kol. Jerzy Łucki, który to życzył wszystkim zawodnikom uzyskania jak najlepszych wyników końcowych i sportowej walki.
Do podniesienia flagi na maszt sędzia główny poprosił ubiegłorocznych Mistrzostw Okręgu w osobach: Adriana Giegiela, Patryka Marcińczyka i Daniela Gorbacza. Następnie padły słowa: ,,Mistrzostwa Okręgu P.Z.W Białystok w wędkarstwie rzutowym uważam za otwarte!”.
No i zaczęło się.
Mistrzostwa rozgrywano według Regulaminu Organizacji Zawodów Rzutowych P.Z.W, a na rzutniach sędziowali koledzy sędziowie P.Z.W z uprawnieniami.
Rozegrano w kolejności konkurencje: nr 3 – spinning sprawnościowy, nr 4 – spinning cel, nr 1 – mucha cel, nr 2 – odległość muchowa jednoręczna i nr 5 – odległość spinningowa jednoręczna. Rzuty utrudniał zawodnikom wiatr, ale mimo tego uzyskiwano dość dobre wyniki.

Po zakończonych zmaganiach zawodników, do pracy przystąpiła główna komisja zawodów, Obliczano wyniki, ustalano kolejność zajętych miejsc. Wypisywano pamiątkowe dyplomy. Po tych rutynowych czynnościach nastąpiła część oficjalna. Zwycięzcom nadawano tytuły mistrzowskie. Wręczano nagrody honorowe w postaci pamiątkowych medali, pucharów i dyplomów. Zawodnicy którzy zajęli miejsca od IV w dół, otrzymali pamiątkowe dyplomy z mistrzostw. Zawody dopełniła słodka chwila – konsumpcja pysznych pączków. Sędzia główny zawodów poprosił tegorocznych Mistrzów Okręgu w poszczególnych kategoriach o opuszczenie flagi związkowej z masztu. Na tym zawody zakończono.

OFICJALNE WYNIKI:

TRÓJBÓJ SPINNINGOWY

Kategoria ,,juniorów”
1.GORBACZ DANIEL (Gródek) – 282.339pkt – I v-ce Mistrz Opkręgu
2.MARCIŃCZYK PATRYK (Gródek) – 245.069pkt – Mistrz Okręgu
3.GIEGIEL MARCIN (Gródek) – 222.760pkt – II v-ce Mistrz Okręgu
4.Marcinczyk Adrian (Gródek) – 209.760pkt
5.Kamil Leszczuk (,,Okoń” Białystok) – 201.805pkt
6.Pawluczuk Rafał (Wodociągi Białystok) – 92.264pkt
7.Snarski Marcin (Wasilków) – 88.940pkt
8.Stępniak Krzysztof (Wasilków) – 88.090pkt

Kategoria ,,kadetów”
1.GRYKO ŁUKASZ (Gródek) – 176.740pkt – Mistrz Okręgu
2.SIENKIEWICZ WOJCIECH (Gródek) – 138.990pkt – I v-ce Mistrz Okręgu
3.DĄBROWSKI ROBERT (Wasilków) – 97.840pkt – II v-ce Mistrz Okręgu
4.Dąbrowski Mateusz (Wasilków) – 82.600pkt
5.Owerczuk Daniel (Gródek) – 26.000pkt

Kategoria ,,juniorek
1.BRZYSKA JOANNA (Wasilków) – 135.953 – Mistrz Okręgu
2.GOŚCIK SYLWIA (Gródek) – 135.353pkt – I v-ce Mistrz Okręgu

PIĘCIOBÓJ 

Kategoria ,,juniorów”
1.GORBACZ DANIEL (Gródek) – 448.137pkt – Mistrz Okręgu
2.MARCIŃCZYK PATRYK (Gródek) – 391.374pkt – I v-ce Mistrz Okręgu
3.GIEGIEL MARCIN (Gródek) – 300.413pkt – II v-ce Mistrz Okręgu

Kategoria ,,seniorów”
1.GIEGIEL ADRIAN (Gródek) – 391.260pkt – Mistrz Okręgu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.