Rzutowcy z Wasilkowa w akcji… czyli podsumowanie szkółki

Po raz drugi już, miałem przyjemność sędziowania rzutowych zawodów wędkarskich, które odbyły się dnia 27 kwietnia 2007 roku. Powyższe zawody były uwiecznieniem jesiennych i zimowych treningów szkółki młodzieżowej w Wasilkowie. Był to ,,II Młodzieżowy Turniej Rzutowy o Mistrzostwo Koła P.Z.W w Wasilkowie”. Po intensywnych treningach na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Augusta, właśnie w Wasilkowie, czas było sprawdzić młodych ,,rzutowców”. I właśnie stąd te zawody.

Z racji tego, że pogoda w tym dniu dopisała (ciepło, słonecznie, lekki wiatr) działacze z Koła postanowili przenieść je z sali, właśnie na murawę boiska szkolnego. Do Wasilkowa zajechałem po godzinie 16:00, wspólnie z sędziami z mojego Koła. Szybko i sprawnie rozstawiliśmy na boisku rzutnie, wspólnie z młodzieżą. I tu się bardzo zdziwiłem, bo podczas rejestracji zawodników okazało się, że startujących  w tym roku jest 15 osób. Większa połowa zawodników nie była mi dotąd znana.

Postanowiliśmy wspólnie, że dzisiejsze zawody rozegramy w dwóch konkurencjach: skish spinningowy i rzuty do tarczy Arenberga. A więc  dwubój spinningowy (oczywiście ciężarek 7,5g, konkurencje jednoręczne). Na starcie tegorocznych zawodów stanęło: 9 kadetów, 4 juniorów i 2 juniorki.
Zawody zostały przeprowadzono sprawnie, a ja obserwowałem bardzo dobrze wykonywane rzuty do tarcz (chodzi oczywiście o techniki).

W kategorii ,,juniorów” nie było mocnych na dobrego już zawodnika, jakim jest Przemek Stępniak. W kategorii ,,kadetów” zwyciężył początkujący zawodnik Mateusz Dąbrowski. W kategorii ,,juniorek” zwyciężyła Joanna Brzyska, która to robi duże postępy. Najmłodszym zawodnikiem była Agnieszka Chomutowska – 10 lat – dla której były to pierwsze, poważne zawody. Co prawda, nie uzyskała zbyt wysokich wyników, ale przyrzekła mi, że ten sport jej bardzo się podoba i w dalszym ciągu będzie intensywnie trenować.

Obserwowałem podczas tych zawodów dwójkę zawodników, a mianowicie Mateusza Dąbrowskiego i Joannę Brzyską (oboje wygrali swoje kategorie). A to dlatego, gdyż  oni, wspólnie z  bardzo doświadczonym zawodnikiem z sekcji rzutowej w Gródku – Łukaszem Gryko, tworzyć będą drużynę Okręgu Białystok na  ,,II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Wędkarskiej” w Warszawie. Olimpiada odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2007 roku. Ale przed nimi jeszcze długie godziny treningów, no i oczywiście start w Rzutowych Mistrzostwach Okręgu. Życzę im powodzenia.

A teraz o tych, dzięki którym te zawody zostały zorganizowane.
W imieniu Komisji do spraw Młodzieży przy Z.O P.Z.W w Białymstoku, pragnę podziękować kolegom: Lucjanowi Szyszko i Wojciechowi Bogusłowicz, za poświęcenie swojego cennego czasu, w szkoleniu młodych zawodników, w organizacji treningów, no i oczywiście samych zawodów. Dziękuję także Prezesowi Koła P.Z.W w Wasilkowie – koledze Henrykowi Grzybkowi, za przygotowanie pięknych pucharów i poczęstunku, w postaci wspaniałych kiełbasek i napojów.
Dziękuję także koledze Wojciechowi Żukowskiemu za pomoc w pracy z młodzieżą Koła.
Po zakończonych zawodach zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali nagrodzeni pucharami i pamiątkowymi dyplomami od Zarządu Koła. Komisja do spraw Młodzieży przy Z.O P.Z.W w Białymstoku ufundowała dwójce zawodników, a mianowicie Joannie Brzyskiej i Rafałowi Pawluczukowi puchary i dyplomy za ich postępy w sporcie rzutowym. Po części oficjalnej zawodnicy, działacze i my – sędziowie udaliśmy się wspólnie na tradycyjne ognisko wędkarskie. Do zobaczenia za rok!!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.