Po III zimowym starcie Turnieju …

Przy bardzo brzydkiej i zmiennej pogodzie (na przemian deszcz, deszcz ze śniegiem, grad, porywisty wiatr), na boisku Szkoły Podstawowej nr47 w Białymstoku rozegrano III start ,,V Turnieju Szkół Ponadpodstawowych w wędkarskim wieloboju”. Były to wędkarskie zawody rzutowe. Rozegrano trójbój spinningowy SU, konkurencje jednoręczne, ciężarek 7,5 gram.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali: 

1.sędzia główny zawodów – Andrzej Białous – sędzia klasy krajowej
2.z-ca sędziego głównego zawodów – Dariusz Dziemianowicz – sędzia klasy krajowej
3.sędzia punktowy – Bernard Gierłachowski
4.sędzia punktowy – Henryk Samulski.

Pomimo kapryśnej aury zawodnicy zaprezentowali dobry poziom – WYNIKI PONIŻEJ. Na wielkie słowa uznania zasługują zwłaszcza ci zawodnicy, którzy po raz pierwszy w swoim życiu uczestniczyli właśnie w zawodach rzutowych. W klasyfikacji końcowej zajęli oni co prawda odległe wyniki, ale były to ich historyczne punkty zdobyte właśnie w tej odmianie sportu wędkarskiego. Z ich opinii po zawodach wynika, że taki rodzaj sportu wędkarskiego został oceniony przez nich pozytywnie i zaakceptowany.
Na pochwałę zasługuje kol. Kamil Leszczuk, który drugi raz z rzędu wygrał start turnieju. W opinii organizatora należało się tego spodziewać, ponieważ właśnie on startował w swej karierze zawodniczej na zawodach rzutowych rangi krajowej  i okręgu. Po tym starcie Kamil umocnił się na pozycji lidera turnieju. Przed nim tylko zawody spławikowe, czyli ostatni start turnieju. Myślę, że również na nich zajmie wysoką pozycję. Startował na szeregu zawodach spławikowych i moim zdaniem jest bardzo dobrym ,,spławikowcem”. Kamil według opinii organizatora turnieju jest cichym pretendentem do wygrania całego turnieju Na słowa uznania zasługuje także nowicjusz w świecie wędkarskim, kol. Mariusz Niemyjski. Po dzisiejszym starcie zajmuje w łącznej klasyfikacji miejsce drugie – wspólnie z ubiegłorocznym zwycięzcą turnieju szkół, kol. Piotrem Talarczykiem.

A co słychać w kategorii drużynowej, o tytuł najlepszej szkoły?
Moim skromnym zdaniem sprawa jest już przesądzona. Samodzielnym liderem jest Publiczne Gimnazjum nr13, które zgromadziło na swym koncie 3 punkty (chyba jakiś cud sprawi to, że nie wygrają!!!). Zacięta jest natomiast walka o drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Publiczne Gimnazjum nr14 zgromadziło 8 punktów, ale tuż za nimi są dwie drużyny mające o 1 punkt mniej. Jest to Zespół Szkół Katolickich i III Liceum Ogólnokształcące. A zatem wszystko wyjaśni się po ostatnim starcie. Wszystkim życzę zwycięstwa!
Po zakończonym trójboju, po raz pierwszy w historii naszego okręgu zawodnicy rozegrali konkurencję bardzo widowiskową, a jednocześnie bardzo wyczerpującą, jaką był SPRINTCASTING. Jest to połączenie zawodów rzutowych (w zasadzie konkurencji nr 4-skish spinningowy) z bieganiem. Do tej konkurencji stanęło 6 zawodników : trzech ,,kadetów” i trzech ,,juniorów”. W kategorii ,,kadetów” wygrał kol. Michał Półtorak przed Piotrkiem Mroczko i Michałem Chrzanowskim. W kategorii ,,juniorów” wygrał kol. Piotr Talarczyk przed Kamilem Leszczukiem i Krzysztofem Chwojko. Koło ,,Okoń” nosi się z zamiarem wprowadzenia tej konkurencji na stałe do kalendarza imprez, jako towarzyszącą we wszystkich zawodach rzutowych.

Trzech pierwszych zawodników turnieju za trójbój otrzymało z rąk sędziego głównego pamiątkowe puchary i dyplomy. Zwycięzcy SPRINTCASTINGU otrzymają pamiątkowe puchary i dyplomy na podsumowaniu całego turnieju dnia 7 maja. Przed nami ostatni – IV start turnieju. Będą to spławikowe zawody wędkarskie. Zawodnicy spróbują swych sił na zbiorniku Dojlidy, dnia 7 maja 2005 roku (przypominam że zbiórka zawodników na terenie zalewu o godzinie 7,00). Po zakończonych zawodach i ognisku wędkarskim połączonym z pieczeniem kiełbasek odbędzie się uroczyste i oficjalne zakończenie jubileuszowego ,,V Turnieju Szkól Ponadpodstawowych w wędkarskim wieloboju”. Spodziewamy się zaproszonych gości w osobach Przedstawiciela Kuratorium Oświaty, Dyrekcji Szkół i władz Zarządu Okręgu PZW w Białymstoku. Będziemy nagradzać zwycięzcę turnieju, 10 najlepszych zawodników, oraz najlepsze trzy szkoły. Głównym sponsorem imprezy jest Zarząd Okręgu PZW w Białymstoku. Do zobaczenia na IV starcie, a wszystkim zawodnikom życzę osiągnięcia jak najlepszych wyników. Niech zwyciężą najlepsi!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.