VI Turniej Szkół Ponadpodstawowych w wędkarskim wieloboju

Przy ciepłej, ale pochmurnej i wietrznej pogodzie, 20 maja 2006 roku, 16 zawodników rozegrało IV etap ,,VI Turnieju Szkół Ponadpodstawowych w wędkarskim wieloboju”. Były to spławikowe zawody wędkarskie, a miejscem zmagań młodych ludzi był białostocki zalew w Dojlidach.
Etap IV był etapem kończącym cały turniej. Już o godzinie 6:00 działacze Koła Polskiego Związku Wędkarskiego ,,Okoń” z Białegostoku wyznaczyli teren zawodów, by o godzinie 7:00 powitać pierwszych zawodników.

Po rejestracji uczestników sekretarz zawodów – Robert Białous (sędzia klasy okręgowej) przeprowadził losowanie. Nastąpiła odprawa zawodników, którą przeprowadził sędzia główny zawodów – Andrzej Białous (sędzia klasy okręgowej). Omówił regulamin dzisiejszych zawodów, które rozegrano zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb P.Z.W i Regulaminem Organizacji Zawodów P.Z.W. Apelował także o zachowanie bezpieczeństwa nad wodą i pozostawienie po sobie porządku na stanowiskach po zakończonych zawodach.

O godzinie 7:30 rozpoczęto przygotowania do zawodów, a w godzinę później podano sygnał do ich rozpoczęcia.
Z przyjemnością patrzyliśmy na młodych wędkarzy. W czasie zawodów zachowywali się jak typowi profesjonaliści. Dopracowane techniki połowu, świetnie urządzone stanowiska wędkarskie. Podesty wędkarskie, szeroka gama zanęt i przynęt. Dominowały wędki długie, a metodą połowu był skrócony zestaw.
Rybą dominującą na dzisiejszych połowach była nieduża płotka, krąpiki, oraz niewielkie okonki. Pomimo dość dużej fali na zbiorniku, nie było zawodników zerowych.
O godzinie 11:00 podano ostatni – piąty sygnał kończący dzisiejsze zmagania. Do pracy przystąpiła komisja wagowa zawodów. Ryby każdego zawodnika były ważone na jego stanowisku.
Następnie do pracy przystąpiła komisja turnieju. Pracy było dużo, ponieważ było to podsumowanie całego turnieju i wyłonienie zwycięzców. Dodawano wyniki z poprzednich startów turnieju, a przy równej ilości punktów kilku zawodników liczono tzw. ,,małe punkty” decydujące o wyższym miejscu w klasyfikacji końcowej. Wypisywano dyplomy.

Przed przystąpieniem do części oficjalnej turnieju sędzia główny zawodów przywitał serdecznie przybyłego na dzisiejsze zawody Dyrektora mgr Mirosława Heleniaka z Zespołu Szkół Katolickich w Białymstoku. To między innymi drużyna Jego podopiecznych startowała w tym turnieju.
Uroczyste zakończenie zgromadziło także wielu kibiców, w osobach rodziców zawodników, oraz wędkarzy łowiących dziś na Dojlidach. Byli także przypadkowi spacerowicze.
Sędzia główny zawodów i przewodniczący komisji turnieju – Andrzej Białous ogłosił wszystkim zebranym oficjalne wyniki. Nagradzał zwycięzców.
W kategorii ,,najlepsza szkoła” drużyny otrzymywały pamiątkowe medale i dyplomy. Szkoły otrzymały pamiątkowe puchary.
W kategorii indywidualnej zwycięzca otrzymał pamiątkowy puchar główny i dyplom. Zwyciężył KAMIL LESZCZUK.
Pierwszych dziesięciu zawodników otrzymało pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Pozostali uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy ,,za uczestnictwo i sportową rywalizację” i drobne upominki rzeczowe.
Przewodniczący komisji turnieju serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom tegorocznego turnieju. Następnie głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich mgr Mirosław Heleniak. Podziękował również wszystkim za sportową rywalizację w całym turnieju, oraz Zarządowi Koła P.Z.W ,,Okoń” z Białegostoku za sam pomysł organizacji takiej imprezy dla młodych ludzi i wzorowe jej przeprowadzenie.
,,Słodkim akcentem” zakończono cały turniej. Zamiast tradycyjnego ogniska wszyscy zostali zaproszeni na wspaniałe pączki w lukrze i napoje ufundowane przez Sklep Spożywczo-Przemysłowy „Biały Domek” ulica: Powstańców 12

Jako Prezes Koła Polskiego Związku Wędkarskiego ,,Okoń” z Białegostoku i Przewodniczący Komisji Turnieju chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom turnieju za ich wysoki poziom wiedzy z dziedziny ichtiologii, Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, startu w dyscyplinie strzeleckiej i zawodach rzutowych (wszystko to pokazali na przełomie całego turnieju). Gratuluję im sportowej i uczciwej rywalizacji. Gratuluję także najmłodszemu zawodnikowi turnieju – MICHAŁOWI KOPCZUKOWI, który to jako debiutant (najmłodszy zawodnik turnieju) stawiał czoła o wiele bardziej doświadczonym kolegom z turnieju i co najważniejsze, w końcowej klasyfikacji nie był ostatni.
Serdecznie dziękuję kolegom z Komisji ds. Młodzieży działającej przy Zarządzie Okręgu P.Z.W w Białymstoku.
Serdecznie dziękuję kolegom: Dariuszowi Dziemianowiczowi, Robertowi Białous, Karolowi i Marcinowi Sawickim, Bernardowi Gierłachowskiemu, Mirosławowi Łopata – członkom Zarządu Koła P.Z.W ,,Okoń” Białystok za dużą pomoc w organizacji całego turnieju.
Serdecznie dziękuję Sławkowi Siemieniako z Koła P.Z.W ,,Energetyk” Białystok za pomoc techniczną w całym turnieju.

Chciałbym serdecznie podziękować SPONSOROM TURNIEJU:
1.Komisji ds. Młodzieży przy Z.O P.Z.W w Białymstoku za przyznanie dotacji na organizację całego turnieju
2.Dariuszowi Ciechańskiemu z Lublina – firma wędkarska ,,VIMBA” za przekazanie upominków w postaci specjalistycznych zanęt wędkarskich i serii spławików
3.Panu Niemyjskiemu właścicielowi  Sklepu Spożywczo-Przemysłowego „Biały Domek” ul.  Powstańców 12 za ufundowanie wspaniałych pączków (,,słodki akcent” turnieju).

OFICJALNE WYNIKI ,,VI Turnieju Szkół Ponadpodstawowych w wędkarskim wieloboju” – edycja 2006:

KATEGORIA INDYWIDUALNA

(przy jednakowej ilości punktów decydowała ilość małych punktów)

1. Kamil Leszczuk – 21pkt.
2. Mariusz Niemyjski – 23pkt.
3. Michał Chrzanowski – 23pkt.
4. Michał Półtorak– 25pkt.
5.Piotr Mackiewicz – 27pkt.
6.Łukasz Półtorak – 31pkt.
7.Radosław Wiszniewski – 32pkt.
8.Tomasz Siemieniako – 37pkt.
9. Piotr Mroczko – 39pkt.
10.Marcin Hryniewicki – 40pkt.
11.Łukasz Turecki – 40pkt.
12.Tomasz Kryński – 44pkt.
13.Tomasz Toczydłowski – 44pkt.
14. Rafał Wieliczko – 45pkt.
15.Adam Krysztofik – 51pkt.
16.Krzysztof Chwojko – 54pkt.
17.Michał Gryc – 58pkt.
18.Sebastian Wilbik – 61pkt.
19.Damian Chomicki – 65pkt.
20.Michał Kopczuk – 65pkt. (najmłodszy)
21.Daniel Giziewicz – 71pkt.
Tomasz Kossakowski – 71pkt.

KATEGORIA ,,NAJLEPSZA SZKOŁA”

I. Zespół Szkół Katolickich – 5pkt.
skład drużyny: Michał Półtorak, Tomasz Kryński, Radosław Wiszniewski

II. Zespół Szkół Elektrycznych – 7pkt.
skład drużyny: Kamil Leszczuk, Łukasz Turecki, Marcin Hryniewicki

III. Publiczne Gimnazjum nr6 Białystok – 11pkt.
Skład drużyny: Michał Chrzanowski, Damian Chomicki.

Wyniki IV etapu turnieju – spławikowe zawody wędkarskie:

1.Łukasz Turecki – 1.486pkt.
2.Łukasz Póltorak – 1.376pkt.
3.Michał Chrzanowski – 1.118pkt.
4.Mirosław Gromek – 1.034pkt.
5.Mariusz Niemyjski– 870pkt.
6.Michał Półtorak – 842pkt.
7.Radosław Wiszniewski – 796pkt.
8.Tomasz Toczydłowski – 714pkt.
9.Kamil Leszczuk – 654pkt.
10.Krzysztof Chwojko – 528pkt.
11.Rafał Wieliczko – 504pkt.
12.Marcin Hryniewicki – 484pkt.
13.Tomasz Siemieniako – 376pkt.
14.Piotr Mackiewicz – 200pkt.
15.Tomasz Kryński – 104pkt.
16.Michał Kopczuk – 38pkt.

Ogółem na dzisiejszych zawodach wszyscy zawodnicy złowili 11.154kg ryb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.