Wodoodporny pokrowiec na aparat

Coraz częściej na nasze wyprawy wędkarskie zabieramy ze sobą cyfrowe aparaty fotograficzne.

Przemożna chęć utrwalenia złowionej ryby na tle łowiska jest w nas na tyle duża, że aparat fotograficzny staje się wręcz nieodzownym towarzyszem naszych wypadów. Wymagania co do jakości robionych zdjęć też w nas stale rosną i aparat fotograficzny w telefonie komórkowym nie zawsze nas już zadowala jakością zdjęć. Sięgamy więc po droższe aparaty gwarantujące lepszą jakość zdjęcia. I tak w naszym podręcznym bagażu lądują lustrzanki, dlrs-y i inne rozbudowane hybrydy.

A na rybach jak to na rybach. Wiatr, kurz, śnieg, deszcz i dużo, dużo wody. Jak więc zadbać o to aby aparat nie narazić na nieorzystne warunki atmosferyczne? Jak uchronić nasze drogie foto-cacko przed zamoczeniem?

Z pomocą przychodzi nam „suchy worek”. Jest to pokrowiec specjalnie stworzony do ochrony naszych aparatów. Instrukcja obsługi banalna. Aparat wkładamy do pokrowca, zaciskamy mechanizm strunowy, rolujemy szczyt worka i zapinamy zatrzaskami. Producent twierdzi, że tak zapakowany aparat można umieścić pod wodą na głębokości nawet kilkudziesięciu metrów.

No i na koniec największa zaleta „suchego worka”. Taki pokrowiec można kupić na eBayu już za 8 dolarów. Przesyłka do Polski w opcji standard jest bezpłatna. Pokrowce sprzedaje sprzedawca z Hong Kongu o loginie: big_is, a w wyszukiwarce eBay należy wpisać: camera case dry bag. To powinno Was doprowadzić bezpośrednio do ofert sprzedaży.

Fot: big_is / eBay
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.