Szczupaki dały miejsca na podium

Zawody spinningowe o Puchar Gospodarza Koła PZW w Siemiatyczach tradycyjnie kończą obfity, letni kalendarz imprez siemiatyckiego koła. W tym roku w zawodach wystartowało 67 zawodników z trzech okręgów PZW: Białystok, Siedlce i Biała Podlaska.

Zawody rozegrano 4.11.2012r. na wodach siemiatyckiego zalewu. Jak przystało na początek listopada pogoda była zadowalająca, natomiast z efektami zmagań spinningistów było znacznie gorzej. Fundator głównego trofeum, Gospodarz Koła – Jan Siekierko wraz z kolegami z zarządu jak zwykle przygotował świetną imprezę. Były puchary, nagrody rzeczowe i serwowany uczestnikom smaczny posiłek prosto z grilla. Gdy przyszło do podsumowania zawodów, okazało się, że trzy niewielkie szczupaki zadecydują o miejscach na podium.

Zawody wygrał Jerzy Popko ze Sławatycz, który złowił największą rybę zawodów – szczupaka o masie 1150g. Drugie miejsce przypadło Maciejowi Mateuszukowi z Siemiatycz, który złowił szczupaka o masie 925g. Trzecie miejsce zajął Łukasz Wawryniuk z Siemiatycz który przyniósł do wagi szczupaka o masie 910g. Zgłaszano również okonie (o zajętym miejscu decydowała waga, a nie długość złowionych ryb), ale nikt nie był jednak w stanie zagrozić trójce łowców szczupaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.