A może tak Shimano?

Wiosna już na całego – tego nie da się ukryć. Mimo, że jeszcze niektóre zbiorniki czy rzeki pokryte są lodem. Ale to już niedługo. Dni co raz cieplejsze, dłuższe. Jednym słowem wiosna!
Jak znam życie, wędkarzy preferujący łowienie na spławik, spinning, czy grunt, myślą powoli o przygotowaniu do sezonu. Ja również do nich należę. Przeglądając swój sprzęt doszedłem do wniosku, że muszę go uzupełnić. Czeka mnie zakup nowej żyłki, haczyków, akcesoriów wędkarskich. Na zanęty na razie mam czas. Dlatego też wybrałem się do sklepu wędkarskiego, aby na razie „rozejrzeć się”, poznać ceny i zobaczyć co jest z nowości na naszym rynku, na ten sezon. Okazuje się, że jest wszystko co wędkarzowi do szczęścia potrzeba. A ceny? Naprawdę przystępne, czyli na każdą kieszeń. Nowe modele kołowrotków, wędki, żyłki, haczyki.

I tu w moje ręce „wpadł” mini katalog firmy SHIMANO. Wiele słyszałem o tej firmie, z bogatymi tradycjami. Sam zresztą łowię między innymi na kołowrotek tej firmy. Nie narzekam. Służy mi bardzo dobrze (chociaż to starszy model). Katalog zaciekawił mnie, bo ukazane w nim są nowości na rok 2006 (wędki). Warte są uwagi i zakupu. A na pytanie widniejące na pierwszej stronie tego katalogu: „Dlaczego wędki SHIMANO są najlepsze”, odpowiedziałem sobie po jego lekturze. Może nie wszyscy wędkarze będą mieli możliwość otrzymania w sklepie takiego mini katalogu, dlatego też postanowiłem przedstawić go w większych fragmentach:

1.Nowinki techniczne firmy:

*BIOFIBRE POWERED – to materiał pochodzenia organicznego, uzyskiwany z aromatycznych łańcuchów molekularnych. Jest 4 razy mocniejszy od jakiegokolwiek innego materiału węglowego stosowanego w dzisiejszych czasach. Użycie tak doskonałego materiału otwiera zupełnie nowe możliwości przy produkcji blanków.

*SLIDE `N`GRIP – to nowa jakość w dziedzinie uchwytów na kołowrotki! Uchwyty te oprócz dużej elastyczności i pewności mocowania kołowrotka dają możliwość zamontowania go w najwygodniejszym dla wędkarza położeniu

*T-CURVE – do konstrukcji blanków w technologii T-Curve wykorzystywane są specjalne maty węglowe, w których włókna są układane w potrójny splot a całość wykończona z użyciem specjalnych żywic. Blanki te są do 40% mocniejsze

*T-DIAFLASH – jest połączeniem technologii T-Curve oraz Diaflash, czyli najlepszych metod wytwarzania blanków. Konstrukcja ta jest stosowana w najwyższej klasy wędziskach, które zaliczają się dzięki temu do najlżejszych i najmocniejszych na rynku

*XT300/LRC – razem z wprowadzeniem tego rewolucyjnego materiału narodziła się nowa era w dziedzinie wędzisk. To najlepszy materiał używany przez SHIMANO do produkcji wędzisk! Niska zawartość żywicy czyni blank niesłychanie mocnym i szybkim.

*MASTER CONCEPT – przedstawiając Master Concept, SHIMANO oferuje szeroki wachlarz różnego typu wędzisk do różnych technik łowienia, w różnym zakresie cenowym. Każdy wędkarz, bez względu na to jaką metodę preferuje, znajdzie dla siebie „indywidualnego Mastera”, który zaspokoi najsurowsze wymagania stawiane sprzętowi wędkarskiemu.

2.Wędki i ich parametry:

*LESATH SPINNING wędka wykonana z najnowszych komponentów. Do produkcji blanków użyte zostały włókna BioFibre połączone z najdoskonalszym węglem XT400. Obecnie jest to najlżejszy i najcieńszy, a zarazem jeden z najmocniejszych spinningów oferowanych na rynku. Wszystkie jego elementy przystosowane są do ekstremalnego użytkowania. Tytanowe przelotki Fuji są jednocześnie mocne, elastyczne i niezwykle lekkie (pełny zestaw waży zaledwie 12 gramów). Nowy uchwyt kołowrotka posiada system mikrodopasowywania, a połączenie „korka kwiatowego” i duraluminium czyni rękojeść mocną, lekka i estetyczną. Wędka ta jest zaopatrzona w węglowy pokrowiec w komplecie z laserowym grawerowaniem. Lesath to symbol najwyższej klasy i technologii SHIMANO.

*SPEEDMASTER SPINNING wędziska SpeedMaster są szczytowym osiągnięciem najwyższego standardu SHIMANO – Master Concept. Kij ten to wyjątkowy spinning stworzony bez żadnych kompromisów. Blanki posiadają bardzo szybką, szczytową akcję przy jednoczesnym dużym zapasie elastyczności dolnika, co w praktyce daje niespotykane dotąd możliwości, zwłaszcza podczas forsownego holu dużej ryby. Spinning ten posiada dwuelementowy dolnik, opracowany według najnowszych badań w dziedzinie ergonomiki. Przelotki Fuji Alconite „Y” są jednocześnie mocne i lekkie. Wędzisko to jest prawie do złamania, co wydaje się wręcz niemożliwe przy tych parametrach.

*BEASTMASTER AX SPINNING względu na swoje parametry wytrzymałościowe wędziska BeastMaster to jeden z największych przebojów rynkowych wśród wędzisk. Wraz z odkryciem nowych materiałów najnowsze kije BeastMaster AX są o wiele lżejsze, a jednocześnie tak samo wytrzymałe i szybkie jak ich wcześniejsze modele. BeastMaster to jedyne rozwiązanie dla tych wędkarzy, którzy poznali dźwięk łamanej przez rybę wędki!

*CATANA AX SPINNING wędziska Catana wykonane są z węgla XT-30. Uzbrojone w przelotki Hart Lite i nowoczesny, ergonomiczny uchwyt kołowrotka, zapewniają niezawodność i komfort użytkowania. Seria składa się z modeli o różnych parametrach, dzięki czemu kije te doskonale sprawdzają się w wielu technikach spinningowania.

*ALIVIO AX SPINNING spinningi Alivio są serią wędzisk adresowanych głównie do początkujących wędkarzy. Sekretem sukcesu jest zastosowanie wysokiej klasy komponentów. Nowe wędki Alivio to unowocześniona wersja wypróbowanych spinningów klasy ekonomicznej.

*SPEEDMASTER MATCH najwyższej klasy odległościówka wykonana z zastosowaniem włókna BioFibre. Dzięki użyciu tego wyjątkowego materiału blank nie posiada żadnych przesztywnień, co doskonale wpływa na jego właściwości rzutowe. Perfekcyjna akcja i uzbrojenie w 16 lub 17 przelotek Fuji Alconite gwarantują żyłce minimalne opory podczas wyrzutu, przez co kij ten zasługuje na miano superodległościówki. W serii tej znajdują się klasyczne matchówki o długościach 3.90 i 4.20m i ciężarach wyrzutu do 20g oraz najmocniejszy model o długości 4.50m i ciężarze wyrzutowym do 30g przeznaczony do połowu karpi metodą odległościową. Wersja Multi-Match to kij o długości 3.90m z dopalaczem do 4.20m – praktyczne rozwiązanie w różnych warunkach łowienia.

*CATANA BX MATCH wyprodukowane z węgla XT-40 odległościówki Catana BX Match są połączeniem lekkości i  gładkiej linii blanku. Wszystkie modele z tej serii posiadają szybką akcję, która zapewnia jeszcze lepsze osiągi. Uchwyt kołowrotka wykonany jest w taki sposób, aby każdy jego rodzaj mógł zostać przymocowany nie burząc ergonomii wędki, koniecznej przy dalekim i celnym rzucie. Wysoka czułość blanku na ruch daje pełną kontrolę przy zarzucaniu zestawu oraz holu ryby, zwłaszcza przy łowieniu na bardzo dużym dystansie.

*SPEEDMASTER FEEDER najwyższej klasy kije do połowu z koszyczkiem zanętowym, do finezyjnego łowienia na jeziorach oraz odpowiednie do ciężkich zestawów na duże rzeki o silnym uciągu. Supermocne i zarazem lekkie blanki wykonane z włókna BioFibre uzbrojone są w przelotki Fuji Alconite oraz uchwyty Slide`N`Grip, które umożliwiają zamocowanie kołowrotka w optymalnym dla wędkarza położeniu. Modele Multi wyposażone są w 30-centymetrowe dopalacze, dające dodatkowe możliwości użytkowania w różnych warunkach łowiska.

*SPEEDMASTER WINKLEPICKER wędka ta jest odpowiedzią SHIMANO na wymagania wędkarzy względem idealnego pickera!. Wyposażona w dopalacz wędka może mierzyć 2.40m lub 2.70m. Supercienkie i mocne blanki wykonano z włókna BioFibre i uzbrojono w przelotki Fuji Alconite oraz uchwyty Slide`N`Grip. Wędka posiada 3 wymienne szczytówki o różnej czułości, dostosowane do różnych warunków łowienia.

*HYPERLOOP AX FEEDER wędki te są wysoko cenione przez wędkarzy. Wykonane są z węgla XT-30. Blank jest bardzo mocny i charakteryzuje się dużą dynamiką. Teraz nowe feedery z tej serii wyposażone są we wzmocnione szczytówki, które do tej pory stosowano jedynie w wędkach wyższej klasy.

*ALIVIO AX FEEDER wędka dla początkujących gruntowców. Jej blanki wykonane są z węgla XT-30, dzięki czemu są mocne i dynamiczne. Rękojeść wykończona jest kombinacją portugalskiego korka i odpornej na uszkodzenia oraz zabrudzenia pianki. Wędzisko to jest opracowane do współpracy z kołowrotkami wykonanymi w standardzie P3. Tak jak i inne wędziska z rodziny Alivio, również te charakteryzują się doskonałym stosunkiem jakości do ceny!

*ALIVIO AX SPECIMEN biorąc w ręce tę karpiówkę nie uwierzysz, że tak wysoka jakość dostępna jest w klasie ,,economic”. Wędki te dają możliwość nowoczesnego łowienia karpi każdemu, nawet początkującemu karpiarzowi. Wędzisko to dostępne jest również w ,,podróżnej” wersji trzy-składowej.

Wyłącznym dystrybutorem sprzętu wędkarskiego SHIMANO jest NORMARK Polska sp. z o.o. Więcej na stronie internetowej: www.normark.pl  A więc może SHIMANO Panowie wędkarze? Decyzja należy do Was. Ja ze swej strony życzę wszystkim wędkarzom Podlasia (i nie tylko) wspaniałych i niezapomnianych przygód wędkarskich nad wodą, medalowych ryb, oraz zadowolenia z najzdrowszego nałogu jakim jest wędkarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.