Spinningowe zawody na Siemianówce czyli … GP Okręgu

Pierwsze zawody z serii Grand Prix w wędkarstwie spinningowym w naszym okręgu odbyły się na Zbiorniku Siemianówka. Zbiórkę zaplanowano o 6:30 na parkingu przy nasypie kolejowym od strony miejscowości Siemianówka. Po krótkiej odprawie Prezesa klubu  spinningowego Barwena p. Wojtka Sokołowskiego, oraz losowaniu sektorów, rozpoczęliśmy wędkowanie. Zostały ustalone 2 sektory, oddzielone od siebie nasypem kolejowym. Bajorka przy nasypie zostały udostępnione zarówno dla sektora „Duży Zalew” jak i „Mały Zalew”.
Pogoda dopisała, było słonecznie, wiatr jak na Siemianówkę też był znośny, dopiero pod koniec II tury zachmurzyło się i pokropił deszczyk.Jak mówił Prezes towarzystwo również dopisało, – już dawno nie było takiej frekwencji na zawodach.

W pierwszych 4,5 godzinach padło kilka szczupaczków, jednak tylko 4 szt były miarowe, czyli powyżej 50 cm ( na Zalewie w Siemianówce obowiązuje większy wymiar szczupaka). Trafiło się też kilka okonków, głównie z „Małego Zalewu”. I  turę wygrał zdecydowanie Artur Kaczurak, który złowił komplet szczupaków przed czasem.
W przerwie między turami zrobiliśmy ognisko. Było pieczenie kiełbasek oraz boczku :). Godzinka szybko minęła w wesołej i przyjaznej atmosferze.
W II turze nie było szczupaków, za to trafiły się ładniejsze okonki  np. 28 cm Artura Leonowicza, który zresztą zdeklasował starych wyjadaczy i wygrał całe zawody. Szczupak w I turze oraz 3 okonie w II pozwoliły mu zadebiutować w zawodach spinningowych z bardzo dobrym wynikiem. Jeszcze raz gratulacje!
Były to również moje pierwsze zawody, które będę miło wspominał. Odbyły się w koleżeńskiej atmosferze, bez jakiejkolwiek zawiści czy zazdrości.
Zwyciężył Artur Leonowicz, drugi był Tomasz Ignatowicz a trzecie miejsce zajął Ireneusz Dudar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.