Zawody Barweny – Łaś Toczyłowo

dsc_0507

8 września 2013 odbyła się druga z ośmiu zaplanowanych edycji Spinningowego Grand Prix Okręgu Białostockiego 2014.

Miejscem rozegrania zawodów była rzeka Narew w miejscowości Łaś-Toczyłowo. Na spotkaniu organizowanym przez spinningową sekcję Podlaskiego Klubu Wędkarskiego, „Barwenę” stawiło się po raz kolejny 38 osób z różnych części naszego województwa. O godzinie 6:00 zawodników przywitała gęsta mgła, która w połączeniu ze wschodzącym słońcem skusiła niejednego wędkarza do wyjęcia aparatu. Po krótkiej, ale treściwej odprawie oraz załatwieniu spraw organizacyjnych wszyscy ruszyli na pierwszą czterogodzinną turę.

Pierwsza część zawodów pokazała, jak różni się rybostan obydwu sektorów. W sektorze A złowiono same okonie, a ich najlepszym łowcą okazał się kol. Radek Kalicki, wyprzedzając znacznie kol. Eryka Sadowskiego oraz Tomasza Lubę. W sektorze B czterem osobom udało się złowić wymiarowe szczupaki oraz 52,5 cm jazia szczęśliwie wyholowanego przez kol. Bogdana Gorzelskiego. Jak by tego było mało, Bodzio dorzucił jeszcze do stawki wymiarowego szczupaka i okonia co w zupełności wystarczyło aby zdominować sektor. Zaraz za nim uplasował się kol. Leszek Fabiańczyk, który także złowił wymiarowego esoxa i kilka sztuk pokaźnych okoni. 3 i 4 miejsce przypadło łowcom pojedynczych szczupaków: kol. Nikonowi Szeremecie oraz Robertowi Łukaszukowi.

W przerwie między turami organizatorzy zaskoczyli uczestników i tym razem zamiast tradycyjnego ogniska wjechał na polanę gar bardzo smacznej świerzynki. Po godzinnym odpoczynku prawie wszyscy zawodnicy byli już gotowi na kolejną turę.

Zgodnie z oczekiwaniami, po raz kolejny w sektorze w dół od drewnianego mostu odnotowano zdecydowanie lepsze wyniki jak w górę. Ciekawie wygląda punktowy rozkład pierwszych sześciu punktowanych do GP miejsc w sektorze A, gdzie różnica między każdym kolejnym zawodnikiem wynosiła dokładnie 10 pkt. Ta sytuacja tylko potwierdza, jak ciężko było sprowokować jakiegokolwiek wymiarowego drapieżnika do ataku. W sektorze B klasę ponownie pokazał Radek, który zdeklasował rywali wymiarowym szczupakiem i okoniami, co zagwarantowało mu zwycięstwo w dzisiejszych zawodach. W ostatecznym rozliczeniu drugie miejsce zajął kol. Leszek Fabiańczyk, zaś na trzecie miejsce na podium wdrapał się po szybkim, blisko 5 kilometrowym sprincie kol. Kamil Szostawicki.

Podsumowując wyniki 38 zawodników złowiło tego dnia 105 okoni, 5 szczupaków oraz jednego jazia i klenia. Nie jest źle.

Wyniki:

  • I MIEJSCE: Radosław Kalicki (2 punkty sektorowe) 
  • II MIEJSCE: Leszek Fabiańczyk (4 punkty sektorowych) 
  • III MIEJSCE: Kamil Szostawicki (8 punktów sektorowych) 
  • NAJDŁUŻSZA RYBA: Leszek Fabiańczyk (szczupak 56,7 cm) 

Do zobaczenia za dwa tygodnie na nieznanym terenie w Kuczynie !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.