Spinningowe GP w Kózkach

Niedziela 3 czerwca stała pod znakiem kolejnej edycji spinningowego Grand Prix Okręgu Białystok. Miejscem zmagań podlaskiej śmietanki spinningowej był dziki Bug.

Zawodnicy mieli stawić się na zbiórce w miejscowości „Kózki” tuż przy moście drogowym.  W zawodach wystartowało 23 zawodników m.in. z Białegostoku, Supraśla, Bielska Podlaskiego, Siemiatycz oraz odległego Augustowa.

Nie muszę chyba powtarzać po raz kolejny, że „Barwenowy” klimat był jak najbardziej pozytywny i każdy z wędkarzy startował w jak najlepszym humorze.  O godzinie 7:30 padł sygnał startu. Każdy udał się do wylosowanego przez siebie sektora i rozpoczął łowienie. Pogoda była w kratkę. Raz lekko mżył deszczyk a godzinę później słońce dawało się we znaki.

W pierwszej turze w sektorze „A” Bogdan Gorzelski zapunktował wymiarowym szczupakiem ( 51,3 cm) co dało mu pierwsze miejsce w sektorze. Łowcami bużańskich okoni w tym samym sektorze zostali także koledzy Mateusiuk Maciej, Paweł Dąbrowski, Sobolewski Adam oraz Jakubowski Mateusz.

W sektorze „B” Mariusz Waszkiewicz wyholował piękny okaz garbusa, który mierzył 32cm, jednak pierwsze miejsce przypadło Bartkowi Radź, który wrócił z wpisanymi w kartę zawodniczą 5 okoniami. 

W przerwie między turami popis dali gospodarze- czyli ekipa z Siemiatycz. Chłopaki wzorowo ugościli wędkarzy serwując przepyszne potraw z grilla. O dobre samopoczucie zebranych przy grillu dbał przesympatyczny „kucharz”, który przezabawnie naśladował Bohdana Smolenia. 

Druga tura nie przyniosła już tak pozytywnych wyników jak tura pierwsza. Duża ilość zawodników schodziła z pustymi kartami zawodniczymi. Łowcami, którzy zaliczyli punktowane ryby byli: Mateusiuk Maciej, Gorlewski Andrzej, Bogucki Marek, Szostawicki Kamil, Gorzelski Bogdan i Ignatowicz Tomasz.

Finalnie po podliczeniu wyników odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

  1. Gorzelski Bogdan ( PZW Siemiatycze)
  2. Mateusiuk Maciej ( PZW Siemiatycze)
  3. Radź Bartek ( PZW Okoń Białystok)


Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia i rozjechaliśmy się do domów… 


LINK DO WYNIKÓW: WYNIKI

Fot. Beny i Mario

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.