Relacja z Mistrzostw Okręgu Juniorów w Wędkarstwie Muchowym

W dniu 02.06.2013 r. odbyły się Mistrzostwa Okręgu Juniorów w Wędkarstwie Muchowym. Zgodnie z planem o godzinie 11.45 zamknęliśmy listę zawodników.

Każdy z juniorów miał swojego opiekuna, który był odpowiedzialny za bezpieczeństwo zawodnika. Na początku pierwszej tury zawodów, równo o godzinie 12.00 jak na złość  zaczął padać, a w zasadzie lać deszcz.  Nie trwało to na szczęście długo i już o godzinie 12.15 juniorzy zaczęli wędkowanie.

Dominującą metodą połowu w czasie pierwszej tury zawodów była sucha mucha, najbardziej widowiskowa i najbardziej muchowa ze wszystkich muchowych metod (według mnie oczywiścieJ). Po około 30 minutach wędkarze łowili pierwsze ryby. W większości były to niewymiarowe lipienie. W tej turze wymiarowe kardynały złowiło dwóch zawodników. Karol Lisowski złowił lipienia 36,5 cm, a Piotr Gołębiowski lipienia 35,5 cm.

W przerwie między turami zjedliśmy kiełbaski i wymieniając spostrzeżenia z pierwszej tury układaliśmy plan taktyczny na kolejne 3 godziny rywalizacji.

Druga tura zawodów rozpoczęła się piękną słoneczną pogodą. Już w pierwszych minutach jeden z zawodników Hubert Puziuk złowił wymiarowego lipienia – 36 cm. Po zdaniu kart startowych przez zawodników okazało się, że była to ostatnia wymiarowa ryba złowiona tego dnia.

Klasyfikacja zawodników:

  • I miejsce – Karol Lisowski
  • II miejsce – Hubert Puziuk
  • III miejsce – Piotr Gołębiowski

Zgodnie z regulaminem, Karol Lisowski zdobywając tytuł Mistrza Okręgu Juniorów w Wędkarstwie Muchowym weźmie udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w Wędkarstwie Muchowym, które odbędą się pod koniec sierpnia na rzece San.

Z wędkarskimi Pozdrowieniami,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.