„Pstrąg Supraśli” i wspólne zawody muszkarzy i spinningistów

W dniach 6-7 kwietnia w końcu rozegraliśmy zawody „Pstrąg Supraśli”. Na rozpoczęciu imprezy w sobotę stawiło się 12 zawodników.  Równo o godzinie 9.00, wszyscy rozjechali się nad rzeki.

Pomimo zmiany na późniejszy terminu zawodów okazało się, że i tak łowiliśmy w zimowych warunkach. Śnieg w większości miejsc skutecznie zniechęcał do długich wędrówek wzdłuż naszych rzek. Niska i czysta woda powodowała, że raczej więcej ryb płoszyliśmy niż łowiliśmy.

Pierwszego dnia złowione zostały 4 wymiarowe pstrągi potokowe. Łowcą największej ryby został Michał Sikorski, który łowiąc 55 cm rybę zdeklasował rywali. Kolejno szczęśliwcami, którzy złowili ryby pierwszego dnia byli: Jędrzej Grygoruk – pstrąg 41 cm, Zdzisław Tałałaj 40 cm, Tomasz Przybysz 35,5 cm. Po udanym wędkowaniu część zawodników udała się do miejscowości o pięknej nazwie Łaźnie, gdzie w kwaterze agroturystycznej „omawiali” taktykę na kolejny dzień zawodów ;).

Drugi dzień „Pstrąga Supraśli” zbiegł się również z towarzyskimi zawodami „Salmo Club kontra Barwena”. W tym dniu dojechało do nas 12 kolegów z klubu „Barwena” i w ten oto sposób w zawodach wystartowała równa liczba uczestników z kołowrotkami o stałych i ruchomych szpulach. Rozpoczęcie imprezy nastąpiło zgodnie z planem. Po ogłoszeniu regulaminu zawodów o godzinie 9.00 wszyscy wędkarze udali się na ryby. Tego dnia jednak dojechanie do rzeki było już wyczynem. Gdyby impreza trwała jeszcze jeden dzień mielibyśmy bardzo duże problemy z dojazdem. Drugiego dnia jednak zmiana pogody, z pochmurnej soboty na słoneczną niedzielę sprawiła, że wyniki były słabsze niż pierwszego dnia. W czasie wędkowania zostały złowione trzy wymiarowe ryby. Dwie złowili koledzy z klubu „Barwena” (Piotr Tofiluk – pstrąg 44 cm, Wojciech Sokołowski – pstrąg 35,5 cm) i jedną kolega o ksywie „55” Michał z „Salmo Clubu”. Końcowa klasyfikacja zawodów w dyscyplinie muchowej „Pstrąg Supraśli” przedstawiała się następująco:

  1. Michał Sikorski – pstrągi 55 cm i 40 cm.
  2. Jędrzej Grygoruk – pstrąg 41 cm.
  3. Zdzisław Tałałaj – pstrąg 40 cm.
  4. Tomasz Przybysz – pstrąg 35,5 cm.

Natomiast klasyfikacja zawodów „Salmo Club kontra Barwena” zakończyła się wynikami:

Najlepszy spinningista:

Piotr Tofiluk – pstrąg 44 cm.

Najlepszy muszkarz:

Michał Sikorski – pstrąg 40 cm.

Najlepszy Klub:

Barwena 😉

Obie imprezy były bardzo udane przede wszystkim pod względem towarzyskim. Ryby nie brały zbyt dobrze ale patrząc na to co dzieje się za oknem dzisiaj 8 kwietnia nie należy się dziwić, że pstrągi nie miały ochoty na żerowanie. Miejmy nadzieję, że impreza pstrągowa „Salmo Club kontra Barwena” wpisze się na stałe do kalendarza okręgowego imprez i co roku będziemy mogli razem spotkać się i powędkować w otoczeniu moim zdaniem najpiękniejszej puszczy jaką jest Puszcza Knyszyńska.

Z wędkarskimi pozdrowieniami, Jędrzej Grygoruk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.