Mistrzowie okręgu w castingu

Piątego czerwca 2011 roku mieliśmy za zadanie wyłonienie Mistrzów Okręgu PZW Białystok w CASTINGU. Ale żeby to nastąpiło, młodzi zawodnicy musieli rozegrać jeszcze II edycję turnieju z cyklu ,,Grand Prix” Okręgu PZW w Białymstoku.

Dziś zdobyte punkty, w połączeniu z trzema poprzednimi edycjami, stanowiły podstawę do wyłonienia tych najlepszych. Pomimo nieznośnego upału, do walki o tytuł MISTRZA OKRĘGU PZW BIAŁYSTOK w CASTINGU przystąpiło 17 zawodników, reprezentujących Koła z: Białegostoku (,,Okoń”), Wasilkowa, Orli (,,Miętus”) i Sokółki.

Na stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce (organizatorem tej edycji było Koło PZW w Sokółce) zawodnicy przyjechali już o godzinie 8:00. Zapowiadała się ciężka rywalizacja, ponieważ jak wspomniałem wcześniej, już od wczesnych godzin porannych panował duży upał, było prawie bezwietrznie. Zawody jakie mieli do rozegrania młodzi zawodnicy, to typowy trójbój spinningowy. Dość sprawnie organizatorzy przygotowali rzutnie, zawodnicy potwierdzili swój start. Sędzią głównym dzisiaj był doświadczony sędzia dyscypliny rzutowej – Mirek Łopata z białostockiego ,,Okonia”, sędzia klasy krajowej. O godzinie 9:00 rozpoczęła się uroczystość otwarcia zawodów. Po przywitaniu zebranych, sędzia główny życzył wszystkim uzyskania jak najlepszych wyników. Do życzeń przyłączył się także Prezes Koła PZW w Sokółce – Kazimierz Mudrewicz.

Po losowaniu kolejności startu, II edycja rozpoczęła się. Z każdą chwilą upał nasilał się. Było bardzo gorąco i wszyscy czekali na jakikolwiek powiew wiatru. Niestety! Tak było już do końca zmagań. Pomimo tego, kilku zawodników osiągnęło (jak na te warunki) bardzo dobre wyniki. Klasą dla siebie był niewątpliwie zawodnik sekcji rzutowej z Wasilkowa – Daniel Filipkowski, który tego dnia uzyskał wynik 268,8pkt. Oczywiście wygrał on wszystkie starty w turnieju, co w sumie przełożyło się na zdobycie przez niego tytułu mistrzowskiego. Cieszy także wynik młodego ,,kadeta” z białostockiego ,,Okonia” – Maćka Wróblewskiego. Uzyskał on dzisiaj dobry wynik, a mianowicie 202,81pkt. Jeszcze przed tym startem przegrywał pierwsze miejsce z Katarzyną Żak z Wasilkowa, ale dzisiaj był lepszy. Swoją nieobecnością na dzisiejszych zawodach, Patryk Żakowski ,,pogrzebał” swoje szanse na zdobycie tytułu II vce Mistrza Okręgu. Wykorzystał to Mateusz Chomutowski (Wasilków) i zdobył właśnie ten tytuł.

Ogólnie można było zaobserwować dominacje zawodników z sekcji rzutowej z Wasilkowa. Praktycznie zajęli oni wszystkie miejsca na podium zarówno na poszczególnych edycjach, jak i w klasyfikacji generalnej. Jedynie równorzędną walkę z nimi nawiązał Maciek Wróblewski (,,Okoń” Białystok). Po zakończonej rywalizacji organizator zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek. A potem było nagradzanie. Zwycięzcy II edycji otrzymali z rąk sędziego głównego pamiątkowe puchary i dyplomy. Po krótkiej chwili sędzia główny odczytał nazwiska zawodników – Mistrzów Okręgu białostockiego. Otrzymali oni z rąk sędziego głównego nagrody honorowe, w postaci pamiątkowych pucharów, medali i dyplomów. Uroczyście nadał im tytuły MISTRZÓW OKRĘGU PZW BIAŁYSTOK w CASTINGU na rok 2011.
Impreza została zorganizowana dobrze. Do prawidłowości rozstawienia rzutni i pracy sędziów z Białegostoku, Orli, Wasilkowa i Sokółki, nie było zastrzeżeń. Organizator (co najważniejsze) zadbał o to, aby przez cały czas trwania zawodów nie zabrakło wszystkim napojów chłodzących, jakże potrzebnych tego dnia.

Tradycyjnie już składam podziękowania:
organizatorowi (Kołu PZW w Sokółce) – za dobrą organizację imprezy
zawodnikom – za sportową i uczciwą rywalizację, za osiągnięcie dobrych wyników
sędziom – za sprawne przeprowadzenie zawodów, za uczciwe sędziowanie
opiekunom – za dobre przygotowanie zawodników

sponsorom:
1.Panu Mirosławowi Bielawskiemu – Dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce – za bezpłatne udostępnienie głównej płyty stadionu
2.Zarządowi Polskiego Związku Wędkarskiego z Białegostoku – za fundację nagród honorowych, napojów chłodzących i słodkiego poczęstunku.

A teraz poznajmy samych MISTRZÓW:

kategoria ,,juniorów”
1.Daniel Filipkowski (Wasilków) – MISTRZ OKRĘGU
2.Mateusz Chomutowski (Wasilków) – WICE MISTRZ OKRĘGU
3.Patryk Żakowski (Wasilków) – II WICE MISTRZ OKRĘGU

kategoria ,,juniorek”
1.Agnieszka Chomutowska (Wasilków) – MISTRZ OKRĘGU
2.Magdalena Ciasnowska (Wasilków) – WICE MISTRZ OKRĘGU
3.Ewelina Marchel (Wasilków) – II WICE MISTRZ OKRĘGU

kategoria ,,kadetów”
1.Maciej Wróblewski (,,Okoń” Białystok) – MISTRZ OKRĘGU
2.Katarzyna Żak (Wasilków) – WICE MISTRZ OKRĘGU
3.Kornelia Halicka (Wasilków) – II WICE MISTRZ OKRĘGU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.