IV Puchar Prezesa Koła PZW „OKOŃ

Niedziela, 22 lipca 2007roku. To właśnie na ten dzień umówili się wędkarze rzutowi, aby rozegrać kolejne zawody w ,,łowieniu ryb na sucho”. Miejscem spotkania był stadion miejski w Zwierzyńcu. Pogoda była tego ranka wymarzona do rozgrywania tego typu zawodów. Słońce, lekki wiaterek, temperatura powietrza około 20 stopni. Puchar Prezesa Koła P.Z.W ,,Okoń” w Białymstoku, w wędkarstwie rzutowym na stałe już wpisał się w kalendarz imprez okręgowych. W tym roku wypadła właśnie czwarta edycja tej imprezy. Organizatorem było Koło P.Z.W ,,Okoń” z Białegostoku, przy współudziale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.


Aby uatrakcyjnić tą imprezę postanowiliśmy (na jednym z posiedzeń Zarządu Koła), że w tym roku oprócz młodzieży sił swoich wypróbują także zawodnicy w kategorii ,,seniorów”.

Ekipa techniczna zawodów przybyła na stadion już o godzinie 7:00. Sprawnie rozstawiliśmy rzutnie do konkurencji: tarcza Arenberga, skish spinningowy i odległość. Na godzinę 8:00 mieli zgłosić się zawodnicy. I tak też się stało. W sekretariacie zawodów swoje zgłoszenia potwierdzili zawodnicy z: Gródka, Wasilkowa, Koła Miejskiego z Białegostoku, Koła Energetyk z Białegostoku, Koła Wodociągi z Białegostoku i Koła ,,Okoń” z Białegostoku. W sumie na starcie tegorocznych zawodów stanęło 18 zawodników, rywalizujących w kategoriach: ,,juniorów”, ,,juniorek”, ,,kadetów”, ,,zaawansowany” i ,,profesjonalista”. No i oczywiście ,,seniorzy”. Zgłosiło się ich 7.

Od godziny 8:00 do 9:00 zawodnicy mieli czas na trening. Wykorzystali to skrzętnie. O godzinie 8:30 przybył gość honorowy naszych zawodów – Prezes Zarządu Okręgu P.Z.W w Białymstoku, mgr Zbigniew Matusewicz. O godzinie 9.00 zawodnicy kończą trening i zbierają się przed sekretariatem zawodów. Następuje uroczyste otwarcie zawodów. Głos zabiera sędzia główny zawodów, kolega Andrzej Białous (Prezes Koła i sędzia klasy krajowej, dyscypliny rzutowej). Serdecznie wita wszystkich zebranych, życząc im wspaniałych wyników i sportowej walki. Ogłasza wszystkim, że młodzi zawodnicy rozegrają trójbój spinningowy, zaś ,,seniorzy” dwubój, według Regulaminu Organizacji Zawodów Rzutowych P.Z.W. Oddaje głos naszemu gościowi honorowemu. Prezes Zarządu Okręgu dziękuje organizatorom dzisiejszej imprezy i również życzy wszystkim wspaniałych zawodów. Sędzia główny otwiera uroczyście dzisiejsze zmagania.

Rozpoczynają się zawody. Zawodnicy podzieleni są na grupy. Przy każdej rzutni obecni są sędziowie z uprawnieniami, którzy oceniają prawidłowość wykonywanych rzutów, oraz punkty uzyskane po każdym rzucie. Czas powoli mija. Młodzież kończy powoli dwubój. Teraz czas na ,,seniorów”. Niektórzy z nich po raz pierwszy maja do czynienia z tą dyscypliną sportu wędkarskiego. Jednak miny skupione. Ich z kolei oceniają młodzi zawodnicy. Ale zawodnicy niezwykli – zawodnicy tegorocznych Mistrzostw Europy w Austrii, Daniel Gorbacz i Patryk Marcińczyk. Obaj należą do Kadry Polski. Wokół rzutni zebrali się uczestnicy dzisiejszych zawodów. Dopingują swoich starszych kolegów. Każde zdobyte przez nich punkty nagradzają gromkimi brawami. Atmosfera niesamowita. Pozostaje do rozegrania ostatnia konkurencja – rzuty na odległość. Każdy wykonany rzut jest bardzo szybko mierzony za pomocą dalmierza. To doskonałe udogodnienie i precyzja pomiaru. Koniec zawodów. Ekipa techniczna zbiera rzutnie. Komisja główna zawodów przystępuje do obliczania wyników i ustalania kolejności zajętych miejsc. Jeszcze tylko sędzia główny zaprasza wszystkich zebranych na wspaniałe pączki i napoje. Godzina 13:00. Następuje uroczysty moment ogłoszenia oficjalnych wyników i nagradzania zwycięzców.

Zwycięzcą zawodów zostaje Daniel Gorbacz z Gródka i to właśnie on otrzymuje z rąk Prezesa Koła pamiątkowy puchar, dyplom i upominek. Z kolei następuje dekoracja pozostałych kategorii. Są to puchary, dyplomy i upominki rzeczowe. Nagrodzono także zawodnika, który oddał najdłuższy rzut zawodów, pucharem, dyplomem i upominkiem rzeczowym. A tak na marginesie trzeba dodać, że wszyscy zawodnicy otrzymali upominki rzeczowe. Ufundowali je pozyskani przez organizatora sponsorzy, tworząc w ten sposób bogatą oprawę zawodów. Zawody powoli dobiegają końca. Sędzia główny dziękuje wszystkim zawodnikom. Dziękuje sponsorom, przybyłym gościom, kolegom z Zarządu Koła. Słowa: ,,Zawody uważam za zakończone, do zobaczenia za rok!”, kończą tą wspaniałą imprezę.

OFICJALNE WYNIKI:

Daniel Gorbacz (Gródek) – ZWYCIĘZCA ZAWODÓW

kategoria ,,juniorek”:
I miejsce – Joanna Brzyska (Wasilków) – 153,79pkt
II miejsce – Sylwia Gościk (Gródek) – 106,79pkt
III miejsce – Agnieszka Chomutowska (Wasilków) – 50,35pkt (debiut)

kategoria ,,juniorów”:
I miejsce – Rafał Pawluczuk (Wodociągi Białystok) – 145,47pkt
II miejsce – Krzysztof Stępniak (Wasilków) – 121,26pkt
III miejsce – Damian Korobczewski (Miejskie Białystok) – 101,17pkt
IV miejsce – Rafał Wieliczko (,,Okoń” Białystok) – 76,46pkt

kategoria ,,kadetów”:
I miejsce – Mateusz Dąbrowski (Wasilków) – 154,685pkt
II miejsce – Andrzej Kotyński (Wasilków) – 109,12pkt
III miejsce – Mateusz Chomutowski (Wasilków) – 92,07pkt
IV miejsce – Kamil Szubert (,,Okoń” Białystok) – 71,19pkt
V miejsce – Daniel Owerczuk (Gródek) – 69,43pkt

kategoria ,,zaawansowany”:
I miejsce – Marcin Giegiel (Gródek) – 203,02pkt
II miejsce – Adrian Marcinczyk (Gródek) – 200,085pkt
III miejsce – Przemysław Stępniak (Wasilków) – 177,26pkt
IV miejsce – Kamil Leszczuk,,Okoń” Białystok) – 103,00pkt

kategoria ,,profesjonalista”:
I miejsce – Daniel Gorbacz (Gródek-KADRA) – 261,34pkt
II miejsce – Patryk Marcińczyk (Gródek-KADRA) – 245,28pkt

kategoria ,,senior”:
I miejsce – Dariusz Dziemianowicz (,,Okoń” Białystok) – 86pkt
II miejsce – Alina Gościk (Gródek) – 63pkt
III miejsce – Robert Białous (,,Okoń” Białystok) – 53pkt
IV miejsce – Mirosław Nos (Gródek) – 52pkt
V miejsce – Sławomir Siemieniako (Energetyk Białystok) – 47pkt
VI miejsce – Marcin Sawicki (,,Okoń” Białystok) – 42pkt
VII miejsce – Karol Sawicki (,,Okoń” Białystok) – 14pkt

kategoria ,,najdłuższy rzut”:
Daniel Gorbacz (Gródek-KADRA) – 60,23m

Serdecznie dziękuję wszystkim SPONSOROM dzisiejszych zawodów:
1.KOMISJI ds. Młodzieży przy Zarządzie Okręgu P.Z.W w Białymstoku 
2.Sklepom wędkarskim:
– AKWEN
– BRZANA
– DRAPIEŻNIK
– SUM

3.DARIUSZOWI CIECHAŃSKIEMU – Firma wędkarska ,,VIMBA” (Lublin)
4.ZARZĄDOWI Koła P.Z.W ,,Okoń” w Białymstoku
5.Sponsorom prywatnym:
– DARIUSZOWI DZIEMIANOWICZ
– ZBIGNIEWOWI WRÓBLEWSKIEMU – Firma ,,STARTER” Białystok
– ROBERTOWI BIAŁOUS
– ANDRZEJOWI BIAŁOUS

Serdecznie dziękuję Panu JANOWI ZALEWSKIEMU – Dyrektorowi MOSiR w Białymstoku – współorganizatorowi zawodów za bezpłatne udostępnienie płyty boiska i pomoc techniczną podczas zawodów.
Serdecznie dziękuję Panom: SZUBERTOWI, SIEMIENIAKO i SAWICKIEMU, za bezpłatny transport sprzętu na zawody.
Serdecznie dziękuję CZŁONKOM Zarządu Koła P.Z.W ,,Okoń” w Białymstoku, za pomoc przy organizacji zawodów (w szczególności Darkowi Dziemianowiczowi i Robertowi Białous).
Dziękuję także AKTOROM dzisiejszego spektaklu – zawodnikom, za sportową walkę i stworzenie bardzo miłej atmosfery zawodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.