Kładie 2011

Już od kilku lat zapraszany jestem do Orli, aby uczestniczyć w festynie dla najmłodszych. Jest to forma rodzinnego pikniku, a organizatorem tej imprezy jest Koło Polskiego Związku Wędkarskiego ,,Miętus”, właśnie z Orli.

Za każdym razem wysoko oceniam organizację tej imprezy, zaangażowanie działaczy miejscowego Koła. Tegoroczny piknik ,,Kładie 2011” Zarząd Koła ,,Miętus” zorganizował wspólnie z powstałą tam sekcją wędkarstwa rzutowego, przy miejscowym Zespole Szkół.  Piknik był inauguracją realizacji wspierającej sekcję i był współ finansowany ze środków Gminy Orla, w ogłoszonym konkursie przez Gminę Orla. Konkurs ten miał na celu wspieranie kultury fizycznej i sportu, no i oczywiście został wygrany. Za zwycięstwo w konkursie przyznany został grant, w wysokości 2.000,00zł. Uzyskane w ten sposób fundusze, pozwoliły sekcji rzutowej na zakup koszulek, sprzętu rzutowego (kołowrotki i wędki docelowe), pozwoliło na wyjazd zawodników sekcji na III Okręgową Olimpiadę Młodzieży naszego Okręgu. W późniejszym czasie pozostałe fundusze posłużą na pokrycie wyjazdu młodzieży, wraz z rodzicami na łowisko specjalne ,,Bachury” im. Zbigniewa Matusewicza. Tam odbędzie się piknik, połączony ze wspólnym wędkowaniem, konkursami i zabawą. Wyjazd przewidziany jest na dzień 16 czerwca br.

Tegoroczny piknik – ,,Kładie 2011”, odbył się na uroczysku Zielony Dąb, w przepięknym kompleksie leśnym. Impreza zgromadziła w tym roku 32 dzieci, którym oczywiście towarzyszyli rodzice. Impreza rozpoczęła się o godzinie 12:00. We znaki wszystkim dał się panujący tego dnia upał, oraz….niemiłosiernie gryzące komarzyska. Wszyscy walczyli jednak z tymi problemami bardzo dzielnie, a co najważniejsze z humorem. O godzinie 12:00 wszystkich przywitał Prezes Koła ,,Miętus”, Pan Marek Chmielewski. Wyraził on zadowolenie, z tak dużej ilości osób przybyłych na piknik. Dzieciom życzył wspaniałej zabawy, obiecując że wszystkie dzieci bez względu na zajęte miejsce w konkursach, otrzymają upominki. Do życzeń przyłączył się też Pan Aleksander Klim – Przewodniczący Rady Gminy Orla. On przyjechał na dzisiejszą imprezę jako gość honorowy.

Zabawę rozpoczęto od zawodów wędkarskich. Dzieci pod opieką rodziców łowiły ryby na pięknie urządzonym przez działaczy Koła, starorzeczu Orlanki. Pomimo wysokiej temperatury powietrza kilkoro złowiło ryby (okonie, płotki, krąpie i wzdręgi). Powracamy na uroczysko. Przygotowane są już rzutnie, do rozegrania dwuboju spinningowego, oczywiście w wersji skróconej. Każde dziecko wykonuje po dwa rzuty z desek startowych. Padają pierwsze punkty, a młodzi zawodnicy są zadowoleni. Wielu z nich po raz pierwszy trzyma wędkę rzutową w ręku. W ten sposób opiekunowie sekcji promują casting, zachęcają tych najmłodszych do uprawiania tej widowiskowej odmiany sportu wędkarskiego. Po skończonych konkurencjach Pan Marek zaprasza wszystkich na degustację wspaniałych potraw z grilla, które przygotowali działacze Koła. Nie ma czasu na nudę, ponieważ Pan Jurek Nazarewicz z Zarządu Koła zaprasza dzieci i rodziców, na rozegranie konkursu na celność rzutów piłeczkami tenisowymi do podbieraka (rzucały dzieci – łapali rodzice). A oto już następny konkurs – rozwiązywanie testów wędkarskich, przez dzieci, wraz z rodzicami. Trzeba przyznać, że wiedza z tej dziedziny była ogromna. Ostatnim akcentem pikniku – jeżeli chodzi o zabawę, był test sprawnościowy. Tym razem dzieci próbowały swych sił w rzutach piłeczkami tenisowymi do tarczy Arenberga. I tu dawał sobie wyśmienicie radę.

Po skończonej zabawie Pan Marek zaprasza wszystkich do leśnego amfiteatru (zbudowanego przez działaczy Koła, w roku ubiegłym), gdzie ma nastąpić uroczystość zakończenia pikniku. Na scenie amfiteatru, na przygotowanym stole wyeksponowane są upominki, pamiątkowe statuetki, koszulki, oraz sprzęt rzutowy. Na wstępie, wraz z Panem Aleksandrem Klim, wręczam zawodnikom sekcji rzutowej wędki docelowe, kołowrotki, oraz koszulki z logo sekcji. Wręczamy także karty wędkarskie młodym wędkarzom, z promocji ,,Wakacje z wedką”, życząc sukcesów na niwie wędkarskiej. Teraz rozpoczyna się nagradzanie uczestników dzisiejszego pikniku. Dzieci otrzymują pamiątkowe dyplomy, statuetki, oraz obiecane na początku przez Prezesa Koła upominki. Oczywiście upominki dla wszystkich. Ja zaś z kolei otrzymuję wspaniałą rzeźbę starego wędkarza (dzieło artysty ludowego z Orli). To wspaniałe podziękowanie od Zarządu Koła, za moją współpracę z nimi. Jestem bardzo zadowolony, dziękuję działaczom Koła, obiecuję dalszą pomoc. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim i kończą piknik. Życzą szczęśliwego powrotu do swoich domów.

Dziękuję Zarządowi Koła Polskiego Związku Wędkarskiego ,,Miętus” z Orli, za poświęcenie swojego czasu i zorganizowanie tak wspaniałej imprezy. Dziękuję także sponsorom za ufundowanie wspaniałych upominków najmłodszym aktorom dzisiejszego spektaklu, za stworzenie bogatej oprawy pikniku:

– Gminie Orla
– Gminnemu Towarzystwu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
– Zarządowi Koła PZW ,,Miętus” z Orli
– Panu Andrzejowi Oniszczukowi ze sklepu wędkarskiego ,,Promyk” z Bielska Podlaskiego
– Panu Jerzemu Nazarewiczowi

PS.A tak na marginesie dodam, że jak zwykle najlepsze były pieczone w ognisku ziemniaki, oraz ,,swojska” słonina. Te, moim zdaniem ,,królewskie żarcie” jest na każdej imprezie ,,Miętusa” i za każdym razem smakuje bardzo wybornie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.