II i VI miejsce naszej młodzieży

To już trzeci wyjazd naszych drużyn na Mistrzostwa Szkółek Wędkarskich Okręgu Mazowieckiego. Zawody tego typu zawsze traktujemy poważnie, bowiem są najlepszym sprawdzianem realnych umiejętności naszych młodych zawodników.

Obserwując poziom tych zawodów mam wrażenie, że są to zawody o bardzo wysokim poziomie stawiając je w kolejności zaraz po MP i GPP, świadczy o tym duża liczba zawodników (79 startujących), oraz przygotowania organizatorów do wzorowego przebiegu mistrzostw. Tradycyjnie faworytami tych zawodów są miejscowe drużyny z Kobyłki oraz Błonia, uczestnicy GPP, MP oraz członkowie Kadry Narodowej U-14.

Jadąc na Kanał Żerański wiedzieliśmy, że możemy walczyć z najlepszymi. Nasi zawodnicy z pierwszej drużyny już nie raz startowali w tak prestiżowych zawodach a naszym marzeniem było stworzenie drugiej drużyny która mogłaby już nabierać doświadczenia na obcych wodach w towarzystwie zawodników łowiących na wysokim poziomie.

Zwerbowaliśmy dobrze rokujących młodych zawodników z białostockiego Sazana kol.Emilie Jurczak, Jakuba Sitkowskiego oraz Maćka Wróblewskiego z Okonia. Naszym hasłem było „Jak nie Oni to kto?” Według nas są to „młodzi wilcy” którzy w przyszłości mogą reprezentować podlaski spławik. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Myślę że trenerzy II drużyny nie wiedzieli na co się piszą, ale chyba dzisiaj tego nie żałują, VI miejsce na XVIII drużyn dla tak młodego zespołu to bardzo dobry wynik i napewno należą się wyrazy uznania nie tylko zawodnikom ale również dla trenerów opiekunów: Roberta Jurczak, Wojtka Sitkowskiego, Zbyszka Wróblewskiego.

Grono faworytów tych zawodów jak się okazało po zakończonej imprezie zostało powiększone o I drużynę naszego Okręgu z Koła Miejskiego nr.39 z Czarnej Białostockiej, która zajęła II miejsce przegrywając 4 pkt. sektorowymi z drużyną z Kobyłki. Tym wynikiem utwierdziliśmy poraz trzeci, że z nami nie ma żartów. Pamiętając, że w 2010 roku zajęliśmy I miejsce, a w 2011 V miejsce, na tych zawodach.

Wyniki oraz składy drużyn:

 

I drużyna Koło Miejskie nr.39 w Czarnej Białostockiej

 • – do lat 12 Agnieszka Owczarczuk – I miejsce sektorowe
 • – do lat 14 Karolina Pieczko – IV miejsce sektorowe
 • – do lat 16 Kochański Grzegorz – VI miejsce sektorowe

drużynowo II miejsce

 

II dużyna Koło Sazan i Okoń z Białegostoku

 • – do lat 12  Emilia Jurczak II miejsce sektorowe
 • – do lat 14 Sitkowski Jakub VII miejsce sektorowe
 • – do lat 16 Wróblewski Maciej XII miejsce sektorowe

drużynowo VI miejsce

 

Trenerzy i kierownicy drużyn:

 • Pieczko Zbigniew
 • Wróblewski Zbigniew

 

Trenerzy:

 • Jurczak Robert
 • Sitkowski Wojciech
 • Romanowski Marek
 • Owczarczuk Mirosław

 

Gratuluję i dziękuję zawodnikom oraz trenerom za wkład włożony w organizacje i przygotowanie zawodników, oraz Komisji d/s Młodzieży za wsparcie finansowe. Liczę że będziemy mogli liczyć po tych bardzo dobrych wynikach na jeszcze większe wsparcie MŁODEGO PODLASKIEGO SPŁAWIKA !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.