Mirek Długokiński wygrał Puchar Prezesa Koła „Sazan”

W dniach 22 i 23 września 2012 r. na rzece Narew w okolicach Strękowej Góry odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Prezesa Koła „Sazan” w Białymstoku.

Pierwsza czterogodzinna tura zawodów było to łowienie ryb metodą spinningową. Po jej podsumowaniu /wyniki poniżej/ wszyscy spotkali się na wspólnym posiłku przy grillu i ognisku. Następnie po rozlosowaniu stanowisk wędkarze rozpoczęli drugą turę zawodów, próbując złowić ryby metodą gruntową. Słowa próbując użyłem celowo, ponieważ warunki pogodowe w tych dniach /przymrozek rano, spadające ciśnienie, bardzo silny wiatr oraz przelotne opady deszczu/ nie sprzyjała braniom ryb. Dlatego też 14 uczestników zawodów chętnie odwiedzała ognisko aby chociaż trochę się rozgrzać i dotrwać do godziny 9.00 w niedzielę, do zakończenia zawodów.

Na podsumowanie zmagań przyjechali do nas kol. Ryszard Broniszewski – Prezes ZO PZW w Białymstoku i kol. Dariusz Dziemianowicz Wiceprezes ds. Organizacyjnych ZO PZW w Białymstoku. Trzej pierwszych zawodników w każdej turze otrzymało z rąk w/w puchary dyplomy oraz talony na zakup sprzętu wędkarskiego. Natomiast zawodnicy którzy zajęli miejsca 4-6 otrzymali dyplomy. Zdobywcą Pucharu Prezesa Koła „Sazan” w roku 2012 został kol. Mirosław Długokiński, który osiągnął najlepszy wynik po podsumowaniu obu tur, gdyż w tej punktacji nie bierze udziału Prezes Koła.

Kończąc sprawozdanie z tych zawodów chciałbym podziękować wszystkim kolegom za udział i pomoc w organizacji tych zawodów, a szczególnie koledze wędkarzowi z innego koła Jarosławowi Supińskiemu, który dostarczył nam drewno na ognisko i poczęstował smacznymi jabłkami ze swojego ogrodu.

 

WYNIKI ZAWODÓW

 

I tura – spinningowa

 1. Piasecki Cezary 1050 pkt
 2. Goroszkiewicz Anatol 230 pkt
 3. Borysewicz Paweł 130 pkt
 4. Długokiński Mirosław 110 pkt
 5. Maksimowicz Wojciech 70 pkt

 

II tura – gruntowa

 1. Goroszkiewicz Anatol 250 pkt
 2. Snarski Jarosław 120 pkt
 3. Długokiński Mirosław 100 pkt
 4. Chrzanowski Zdzisław 55 pkt
 5. Borysewicz Paweł 20 pkt
 6. Ziemniewicz Dariusz 15 pkt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.