Bogdan wygrał „Jazia Narwi”

Dnia 16 września odbyły się kolejne, spinningowe zawody wędkarskie z cyklu Grand Prix Okręgu 2013. Była to druga z ośmiu zaplanowanych bitew, na której polu stanęli do walki czołowi zawodnicy z całego Podlasia.

Tym razem okupowana była rzeka Narew w okolicy wsi Doktorce. Bardzo niski stan „niezbyt klarownej” wody nie był zbyt pozytywnym prognostykiem wyników. O godzinie 6:00 pod mostem drogowym odbyła się odprawa, na której stawiło się 28 spinningistów z Białegostoku i okolic, Augustowa, Siemiatycz, Brańska i Bielska Podlaskiego. Po przypomnieniu regulaminu oraz wymiarów ochronnych ryb rozpoczęła się pierwsza tura zawodów. Sektor A obowiązywał od miejsca spotkania, czyli mostu drogowego w Doktorcach w górę rzeki, zaś sektor B w dół.

Wyniki I tury pozytywnie zaskoczyły nawet samych organizatorów zawodów. Na 28 uczestników tylko siedmiu nie zdołało sprostać złowieniu wymiarowej ryby. W porannej turze padło wiele wymiarowych okoni oraz dwa szczupaki(obydwa sektor B), których szczęśliwymi łowcami zostali koledzy Łapiński Adam oraz Ejsmont Wiesław. Sektor A wygrał Bogdan Gorzelski (670 pkt.) łowiąc pokaźną liczbę wymiarowych okoni. Drugie miejsce wywalczył Bochenko Dariusz (530 pkt.), zaś trzecie Jacek Rybicki (340 pkt.). W sektorze B wyniki były bardziej pokaźne. I miejsce przypadło Wiesławowi Ejsmontowi (920 pkt.), któremu udało się w przeciągu czterogodzinnej tury udało się złowić szczupaka oraz dwa okonie. Łowcą najdłuższej ryby zawodów, czyli szczupaka 51,8cm, dającej jednocześnie drugie miejsce w sektorze B został Adam Łapiński. Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Dąbrowskiemu (500pkt.).
W przerwie między turami organizatorzy zapewnili ognisko oraz michę. Głównym tematem poruszanym w trakcie pichcenia kiełbasek było nic innego jak połów ryb drapieżnych, gdzie jak zawsze można było dowiedzieć się garstki cennych informacji. Zregenerowani oraz w pełni zmotywowani zawodnicy ruszyli na drugą część zawodów, trwającą od godziny 12:30 do 16:30.

Zgodnie z tradycją, II tura zawodów mniej obfitowała w ryby. Tylko dwunastu zawodnikom udało się złowić jakąkolwiek wymiarową rybę. W tej części na przynęty zrobione z drewna, metalu i gumy udało się sprowokować jedynie pojedyncze okonie oraz jednego, wymiarowego szczupaka. Jego szczęśliwym łowcą został Radek Kulesza(750pkt.), wygrywając tym samym sektor B. Zaraz za nim uplasował się Bogdan Gorzelski(160pkt.) oraz Dariusz Bochenko(110pkt). I miejsce w sektorze A zajął Lewoc Rafał(280pkt.), łowiąc dwa wymiarowe okonie. Drugi był Adam Ćwikowski(240pkt.), a trzeci Dariusz Kulesza(190pkt.).

Po zdaniu kart startowych oraz zliczeniu wyników ogłoszony został werdykt. Zawody wygrał Bogdan Gorzelski (3 pkt. sektorowe) z Siemiatycz, potwierdzając po raz kolejny, że jest jednym z czołowych podlaskich spinningistów. Drugie miejsce przypadło Dariuszowi Bochenko (5 pkt. sektorowych), zaś trzecie Radosławowi Kuleszy (7 pkt. sektorowych). Łowcą najdłuższej ryby, czyli szczupaka mierzącego 51,8 cm został Adam Łapiński.

Po wręczeniu pamiątkowych pucharów zawodnicy rozjechali się we wszystkich kierunkach Podlasia, by w domowym zaciszu powoli szykować się do kolejnej edycji zawodów.

Do zobaczenia za dwa tygodnie nad zalewem Siemiatyczach !

Wyniki JAZIA NARWI

Sytuacja po dwóch edycjach GP 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.