Turniej Busko-Zdrój 2006

Kuza, Targosz, Stopa, Włodarska, Noga – oto niektóre nazwiska najlepszych ,,rzutowców” polskiej kadry narodowej. Mistrzowie, Wicemistrzowie i brązowi medaliści Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Między innymi, oni to właśnie w grupie 60 zawodników reprezentujących Kielce, Katowice, Białystok, Zamość, Sobków, Gdańsk i Jelenia Góra wystartowali w XVI Ogólnopolskim Turnieju Halowym w Castingu o Puchar Prezesa Okręgu P.Z.W w Kielcach. Turniej został rozegrany 12 marca 2006 roku w miejscowości Busko Zdrój.

Opiekun sekcji rzutowej z Gródka – Prezes Koła – Mirek Nos ustalił dwie drużyny reprezentujące Okręg PZW Białystok: Białystok I (Daniel Gorbacz, Adrian Giegiel, Patryk Marcińczyk, Artur Sic) i Białystok II (Marcin Giegiel, Adrian Marcinczyk, Wojciech Sienkiewicz, Łukasz Gryko). Do startu indywidualnego powołał bardzo młodą zawodniczkę – Sylwię Gościk.

Do Buska Zdroju przyjechaliśmy późnym popołudniem. Po krótkim odpoczynku, o godzinie 20:00 udaliśmy się do hali sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu na wieczorny trening, który trwał 2 godziny. Wróciliśmy po godzinie 22:00. Z cichymi nadziejami na dobry start udaliśmy się na zasłużony wypoczynek. Z cichymi nadziejami – bo przecież jutro będą startowali w turnieju oprócz zawodników mniej doświadczonych także kadrowicze.
Dzień 12 marca rozpoczęliśmy od śniadania. O godzinie 8:00 przybyliśmy na miejsce zawodów. Tam krótki trening.
Godzina 9:00. Rozpoczyna się uroczyste otwarcie turnieju. Zostają przedstawieni sędziowie (ja również będę jednym z nich). Krótką historię poprzednich turniejów przedstawia wszystkim Jacek Kuza. Dowiadujemy się, że w tym roku na starcie stanęło aż 60 zawodników. Jest to dobry prognostyk na przyszłość.
Słowa: ,,Ogłaszam uroczyste otwarcie turnieju” padają z ust zaproszonego Starosty Buska Zdroju.
No i zaczęło się.
Zawodnicy startowali jednocześnie na 4 rzutniach. Reprezentowali różny poziom swych umiejętności. Oprócz oczywiście punktów jakie zdobywali, liczył się także czas wykonania serii rzutów. Bardzo miło wspominam serię rzutów zawodnika z mojego okręgu – Daniela Gorbacza (skish spinningowy), bo miałem przyjemność go sędziować. Swoją serię rzutów wykonał bezbłędnie – JAKO JEDYNY W TURNIEJU, uzyskując maksymalną ilość 100 PUNKTÓW!!!, W CZASIE 3 MINUT 15 SEKUND!!! Zdobył gromkie brawa oraz uznanie wszystkich zawodników i sędziów.

Wyniki z poszczególnych rzutni podawane były na bieżąco. Wiedzieliśmy, że zawodnicy Białegostoku w ogólnej punktacji będą wysoko. Jak się później okazało, nie myliliśmy się.
Chwila przerwy na posiłek
Ponownie powracamy do hali. Teraz zawodnicy rozegrają finał Arenberga. W finale tym startuje 3 naszych. I znowu słowa uznania. Jest bardzo dobrze.
Wszyscy jednak z niecierpliwością oczekiwali na konkurencję SPRINTCASTING. Jest to bardzo trudna konkurencja, a zarazem bardzo widowiskowa. Wyczerpująca, bo jest to bieg połączony z rzucaniem do tarcz. Do tej konkurencji stanęło 7 zawodników z Białegostoku. Znowu pokazują wysoką klasę. Są w czołówce.
Zbliża się godzina 15:00. Na ogłoszenie oficjalnych wyników i dekorację zwycięzców przybył Burmistrz Buska Zdroju.
Następuje uroczysta chwila. Sędzia Główny odczytuje wyniki – nagradza Burmistrz. Są pamiątkowe puchary i dyplomy dla trzech najlepszych drużyn turnieju (ufundowane właśnie przez Burmistrza). Puchar dla naszej drużyny – III miejsce – odbiera kapitan drużyny Adrian Giegiel . Nagradzani są także zawodnicy startujący w finale Arenberga i sprintcastingu. Naszych nie zabrakło. Nagradzani są także najlepsi zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej.
Sędzia główny ogłasza zakończenie turnieju.

W imieniu własnym i Zarządu Koła Polskiego Związku Wędkarskiego ,,OKOŃ” Białystok składam serdeczne podziękowanie organizatorom za wspaniałą organizację turnieju i niezapomnianą przygodę. Zawodnikom startującym w turnieju składam podziękowanie za stworzenie koleżeńskiej, miłej atmosfery zawodów i uczciwą sportową rywalizację. Kolegom sędziom za bardzo sprawne i bezkonfliktowe sędziowanie turnieju.

I jeszcze jedno. Na sobotnim wieczornym treningu spotkałem mojego serdecznego przyjaciela – Jacka Kuzę. Rozmawialiśmy przez chwilę. Z jego ust usłyszałem wiele ciepłych słów na temat naszych zawodników. Wysoko ocenił ich talent. Mówił także o dużych postępach jakie poczynili oni w sporcie rzutowym. Na pamiątkę spotkania skreślił mi kilka słów, które chciałbym teraz przytoczyć:

,,Piszę te słowa na gorąco, w czasie wieczornego treningu poprzedzającego kolejny, już XVI Turniej Halowy w Castingu o Puchar Prezesa Okręgu P.Z.W w Kielcach. Piszę te słowa wzruszony i szczęśliwy. Po długiej, zimowej przerwie ponownie spotykamy się z naszą wędkarską bracią i z radością widzę dużo, coraz więcej młodych, nowych twarzy z okręgów, w których jeszcze niedawno nikt  nie słyszał o castingu (Białystok, Jelenia Góra, czy Zamość). Pamiętam pierwsze nasze zawody halowe w 1990 roku, z udziałem reprezentantów naszego kieleckiego okręgu i zaprzyjaźnionych zawodników z Krakowa. Było nas wtedy chyba tylko 20. Jutro na starcie stanie 60 zawodników z 7 mocnych ośrodków. Jest to liczba rekordowa, która pokazuje jaką pracę przez te lata w naszym sporcie wykonaliśmy i jakie perspektywy się przed nami otwierają.
Dziękuję wszystkim za przyjazd, zaangażowanie i start. Życzę samych setek w rekordowych czasach.
Z wędkarskim pozdrowieniem – Jacek Kuza”

Dziękuję Ci Jacku za te słowa w imieniu nas wszystkich.

1.Organizatorzy turnieju:
Koło P.Z.W w Busku Zdroju, Amatorski Klub Sportowy w Busku Zdroju, Okręg Kielecki PZW

2.Komisja sędziowska:
Zenon Kwiecień – sędzia główny
Andrzej Kobyliński – z-ca sędziego głównego
Jan Biskup – sędzia sekretarz (obsługa komputerowa)

sędziowie punktowi:
Sylwester Ostapiak, Czesław Kowalczyk, Andrzej Białous, Henryk Galus, Dariusz Wolicki, Alina Gościk, Justyna Brachowicz, Anna Siwa.

WYNIKI ZAWODNIKÓW OKRĘGU P.Z.W BIAŁYSTOK:

I.DRUŻYNOWE

III miejsce – Białystok I (985pkt)
VIII miejsce – Białystok II (508pkt)

II.INDYWIDUALNE

kat. seniorów
VII miejsce Adrian Giegiel

kat. juniorów
II miejsce Daniel Gorbacz (kadet)
III miejsce Patryk Marcińczyk
V miejsce Artur Sic

kat. kadetów
I miejsce Daniel Gorbacz
III miejsce Marcin Giegiel
VI miejsce Adrian Marcinczyk
VII miejsce Łukasz Gryko
XI miejsce Wojciech Sienkiewicz
XIV miejsce Sylwia Gościk

kat. kobiet
V miejsce Sylwia Gościk

III.FINAŁ ARENBERGA

kat. kadetów
I miejsce Daniel Gorbacz
II miejsce Adrian Marcinczyk

kat. juniorów
II miejsce Patryk Marcińczyk

IV.FINAŁ SPRINTCASTING-u

kat. kadetów
I miejsce Daniel Gorbacz
III miejsce Marcin Giegiel
IV miejsce Łukasz Gryko
V miejsce Adrian Marcinczyk

kat. juniorów
II miejsce Patryk Marcińczyk
III miejsce Artur Sic

kat. seniorów
II miejsce Adrian Giegiel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.