Po dyktando juniorów czyli Puchar Prezesa Koła

Piękna, słoneczna pogoda, lekki wietrzyk, temperatura + 20 stopni Celsjusza, 24 wrzesień 2005 rok. Taki opis to nic innego jak – polska złota jesień. W takiej właśnie scenerii na białostockich Dojlidach spotkali się wędkarze Koła Polskiego Związku Wędkarskiego ,,OKOŃ” z Białegostoku, aby rozegrać spławikowe zawody wędkarskie. Tym razem były to zawody o: XVII PUCHAR PREZESA KOŁA, a zawody te kończyły jakże bogaty w tym roku sezon wędkarski w ,,Okoniu”. Bogaty – bowiem sporo było bardzo dobrych wyników naszych wędkarzy, na bardzo wielu imprezach w tym sezonie w naszym Okręgu (i nie tylko!!!).

Na starcie zawodów stanęło 20 zawodników, którzy w tym dniu walczyli o główne trofeum – puchar główny Prezesa – jednak bez podziału na kategorie. Funkcję sędziego głównego zawodów sprawował oczywiście sam Prezes Koła kolega Andrzej Białous (sędzia klasy Okręgowej). Pomagali mu dzielnie jako sędziowie kontrolni działacze Koła. Zawody rozegrano w wariancie ,,żywa ryba”, według Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb P.Z.W i Regulaminu Organizacji Zawodów P.Z.W. Zawody trwały trzy godziny. Zawodnicy łowili raczej drobną rybę. W siatkach zawodników dominowały niewielkie płotki, krąpie i jazgarze. Po zakończonych zawodach do pracy przystąpiła komisja wagowa, która swoją pracę wykonała szybko i sprawnie.

O godzinie 12:30 nastąpiło uroczyste podsumowanie zawodów. Sześciu najlepszych zawodników otrzymało z rąk Prezesa pamiątkowe dyplomy, oraz nagrody rzeczowe. Oczywiście najlepszy zawodnik dzisiejszych zmagań otrzymał puchar główny. Pozostali zawodnicy otrzymali upominki rzeczowe.
Nagrodzono również zwycięzcę kategorii ,,największa ryba zawodów”. Okazał się nim Robert Borowski, który to złowił szczupaka. Ryba ta miała wymiar 45cm i ważyła 0,550kg. Nagrodą była dość pokaźna reklamówka z akcesoriami wędkarskimi. W tym miejscu należą się podziękowania Państwu Miastkowskim – właścicielom sklepu wędkarskiego ,,Drapieżnik” za sponsorowanie tej nagrody. Co do wyników zawodów. Można śmiało powiedzieć, że zdominowała je młodzież. Wyniki niech mówią same za siebie. Na marginesie dodam, że właśnie na tych zawodach młodzi wędkarze ,,zdobywali” kolejne punkty do turnieju Koła, pod nazwą ,,GRAND PRIX 2005” juniorów i kadetów. Niektórzy z nich zdobyli tego dnia jakże cenne punkty do tej właśnie klasyfikacji.

Wyniki zawodów:
1. Grzybowski Kamil – 1.878pkt. 
2. Turecki Łukasz (junior) – 1.840pkt. 
3. Półtorak Łukasz (junior) – 1.632pkt. 
4. Borowski Robert – 1.476pkt. + największa ryba
5. Chwojko Krzysztof (junior) – 1.162pkt. 
6. Chrzanowski Michał (kadet) – 990pkt. 
7. Gromek Mirosław (kadet) – 892pkt. 
8. Zubrycki Roman – 852pkt. 
9. Leszczuk Kamil (junior) – 756pkt. 
10. Sawicki Marcin (junior) – 678pkt. 
11. Granacki Jan – 656pkt. 
12. Półtorak Michał (kadet) – 648pkt. 
13. Toczydłowski Tomasz (kadet) – 606pkt. 
14. Niemyjski Mariusz (junior) – 546pkt. 
15. Białous Robert – 440pkt. 
16. Sawicki Karol – 416pkt. 
17. Wieliczko Rafał (kadet) – 308pkt. 
18. Kusznier Adam – 90pkt. 
19. Krysztofik Adam (kadet) – 0pkt. 
Tiuryn Oleg – 0pkt. 

Ogółem zawodnicy złowili w sumie 15.836 kg ryb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.