Udany występ naszej ekipy

W dniach 1-4 września 2005 roku w Zatorze odbył się XX Ogólnopolski Turniej Młodzieży Wędkarskiej zorganizowany przez Zarząd Okręgu Bielsko Biała Polskiego Związku Wędkarskiego. Już po raz trzeci z rzędu Zator gościł młodych wędkarzy z całej Polski. Na starcie stanęło 15 drużyn (po trzech zawodników) z całej Polski. Były drużyny z Krakowa, Poznania, Białegostoku, Gdańska, Kielc, Lublina i innych okręgów.

Nasz okręg reprezentowała drużyna w składzie: rocznik 1993 – Łukasz Gryko (PZW Gródek), rocznik 1991 – Patryk Marcińczyk (PZW Gródek) i rocznik 1989 – Kamil Leszczuk (PZW Okoń Białystok). Opiekunami naszej reprezentacji byli kol. Leszczuk i kol. Siemieniako (kierownik ekipy)

Wśród uczestników Turnieju była między innymi Natalia Pecyna (PZW Bydgoszcz) – Mistrzyni Świata juniorek w wędkarstwie rzutowym oraz zawodnicy z pierwszej piątki Mistrzostw Polski w wędkarstwie spławikowym i rzutowym.
Na Turniej składało się kilka konkurencji. Zawodnicy rywalizowali w rzutach do tarczy Arenberga i w rzutach na odległość, rozpoznawali i opisywali cechy poszczególnych ryb. Było strzelanie z broni pneumatycznej do tarcz oraz dwuturowe zawody spławikowe. W ramach turnieju zorganizowano także zawody dla opiekunów drużyn.
Wyniki naszej drużyny w Turnieju są wielce zadowalające. W konkurencji strzeleckiej nasza drużyna zajeła III miejsce, a w konkurencjach rzutowych II miejsce. Nieźle wypadła „teoria”, gorzej troszkę „spławik”. W klasyfikacji generalnej drużyna zajęła ostatecznie V miejsce.
Dzięki licznym sponsorom wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz upominki z Turnieju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.