No kill – czyli w trosce o ryby

Zarząd Okręgu PZW w Białymstoku, na posiedzeniu w dniu 30 września 2012 roku, uchwalił zasady wędkowania na wodach białostockiego okręgu w 2013 roku.

Z istotniejszych zmian które uchwalono, z pewnością zainteresuje czytelników naszego serwisu informacja, o ustanowieniu przez użytkownika czyli Zarząd Okręgu PZW w Białymstoku, dwóch odcinków „no kill”.  Pierwszy odcinek znajduje się na  rzece Sokołdzie. I tak, od pierwszego stycznia 2013 r. (i przez cały rok), na odcinku od mostu drogowego w miejscowości Straż,  do piętrzenia młyńskiego w miejscowości Międzyrzecze obowiązywać będzie całkowity zakaz zabierania pstrągów potokowych i lipieni.

P3287369

Sokołda – fot. Beny

1

Czarna Hańcza – fot. Pafek

Drugi odcinek „no kill” na którym będzie obowiązywać identyczny, całkowity zakaz zabierania pstrągów potokowych i lipieni, ustanowiono na rzece Czarna Hańcza, a dokładnie chodzi o teren rzeki od granicy Wigierskiego Parku Narodowego,  aż do mostu drogowego w miejscowości Głęboki Bród.

Uchwałę dotyczącą w/w odcinków,  Zarząd Okręgu podjął jednogłośnie. Było to zgodne z treścią wniosku, który wpłynął od Salmo Clubu Białystok.

Foto z czołowki: Copyright (c) 123RF Stock Photos

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.