PZW wnioskuje o odrzucenie Raportu.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA
Fot. Archiwum

Sprawa jest dość poważna.  Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Białymstoku, zamierza w okresie jesiennym przeprowadzić gruntowną konserwację kilkukilometrowych odcinków rzek Sokołda i Supraśl. Sęk w tym, że zaplanowana inwestycja mocno uderza w interesy Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Białymstoku, który  jest prawnym użytkownikiem rybackim na tych obwodach. Generalnie rzecz ujmując – poważnie zagrożona jest populacja pstrąga potokowego i lipienia. Mogą powstać też straty w pozostałej ichtiofaunie, a także nieuniknione są straty gospodarcze.

Obecnie prowadzony jest etap konsultacji społecznych w zakresie treści Raportu Oddziaływania na obszar Natura 2000, który został sporządzony na potrzeby tych inwestycji.

Polski Związek Wędkarski Okręg w Białymstoku ma szereg krytycznych uwag dotyczących treści tego dokumentu i wnioskuje do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku o odrzucenie Raportu.

Poniżej szczegółowa treść stanowiska Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg w Białymstoku w sprawie wspomnianego Raportu dotyczącego rzeki Sokołda i rzeki Supraśl.  Pisma zostały przesłane do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku.

Pismo w sprawie rzeki Sokołda

Pismo w sprawie rzeki Supraśl

One thought on “PZW wnioskuje o odrzucenie Raportu.

  • 7 lutego 2014 o 08:16
    Permalink

    popieram, dobra robota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.