Młode „okonie” żegnają wakacje na Bachurach.

Młode "okonie" żegnają wakacje na Bachurach

Na starcie drugich w tym roku zawodów skierowanych do dzieci i młodzieży białostockiego „Okonia” stanęło  12 zawodników, aczkolwiek w chwili zamknięcia listy zgłoszeń widniały nazwiska 18 zawodników!!!. Zawody odbyły się pod hasłem „Młode „okonie” żegnają wakacje”

Miejscem zmagania młodych wędkarzy było łowisko specjalne na „Bachurach”, natomiast organizatorem zawodów był oczywiście Zarząd naszego Koła. Młodzi wędkarze tradycyjnie już podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe:
*do lat 11 i *od lat 12 do 16. Metodą połowu był oczywiście „spławik”.
Po odprawie zawodników przystąpiliśmy do losowania stanowisk – oczywiście na słodko.
Miłą niespodzianką było przybycie na zawody Prezesa Zarządu Okręgu PZW w Białymstoku Darka Dziemianowicza, którego przywitał sędzia główny zawodów.
Młode "okonie" żegnają wakacje na Bachurach

Rozpoczęcie zmagań

Po półgodzinnym przygotowaniu na wylosowanych wcześniej stanowiskach rozpoczęli zmagania. Już po 22 minutach w siatce była pierwsza ryba. Była to zła prognoza na pozostały czas zawodów. I tak się też stało! Bachury tego dnia były łowiskiem mało przyjaznym. Pomimo stasowania przez zawodników różnych przynęt rybki jak na złość „nie chciały brać!!!”. Zawodnicy dawali z siebie wszystko: starali się, używali tajemnych zaklęć, słuchali podpowiedzi swoich opiekunów – nic to nie dawało!!!
Szybko minęła trzygodzinna tura zawodów. Sędziowie wagowi zważyli złowione ryby tylko u czterech zawodników (rybki wróciły oczywiście do wody). Ale żeby było sprawiedliwie rybki złowiło tylko po dwóch zawodników  w swoich kategoriach.
Po zakończeniu zawodów wszyscy ich uczestnicy przejechali na działkę rekreacyjną Koła, gdzie po przygotowanym przez organizatora poczęstunku rozpoczął się akt końcowy zawodów…..czyli odczytanie oficjalnych wyników i nagradzanie zwycięzców. Oczywiście upominki otrzymali wszyscy zawodnicy, dzięki hojności pozyskanych sponsorów. Był to sprzęt i akcesoria wędkarskie.
Po tym miłym akcencie sędzia główny zawodów podziękował serdecznie wszystkim zawodnikom i ich opiekunom, kolegom z Zarządu Koła za pomoc w przygotowaniu zawodów, oraz Pani Ani Łyszkowicz która na zawodach pełniła funkcję opieki medycznej (otrzymała z rąk Prezesa Koła specjalne podziękowanie). Sędzia główny zamknął oficjalnie zawody i życzył wszystkim szczęśliwego powrotu do domów.
I właśnie w taki sposób „Młode okonie żegnają wakacje”.

Młode "okonie" żegnają wakacje na Bachurach

OFICJALNE WYNIKI ZAWODÓW:

*kategoria wiekowa do lat 11
I miejsce – Dąbrowski Bartłomiej – 195pkt.
II miejsce – Dąbrowski Kamil – 115pkt.
*kategoria wiekowa od 12 do 16 lat
I miejsce – Kraśnicki Oskar – 495pkt.
II miejsce – Wróbel Mateusz -240pkt.
*kategoria „najszybciej złowiona ryba”
*do lat 11 – Dąbrowski Kamil (38minuta)
*od lat 12 do 16 – Wróbel Mateusz (22 minuta)
*kategoria „Największa ryba”
*Kraśnicki Oskar – leszcz 495pkt.
*kategoria „Najmłodszy zawodnik”
*Dąbrowski Kamil – lat 9

KOMISJA SĘDZIOWSKA:

*Główny  – Andrzej Białous – Prezes Koła
*Sekretarz  – Cezary Majerski – Sekretarz Komisji Rewizyjnej Koła
*Wagowy – Jerzy Majerski – Gospodarz Koła
Autor artykułu: Andrzej Białous

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.