Kurs na kartę – rozpoczęty

W siedzibie Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Białymstoku rozpoczął się kurs na kartę wędkarską dla młodziezy szkół ponadpodstawowych.

W ramach zajęć które odbywać się będą do najbliżego piątku, uczestnicy kursu będą mogli zapoznać się z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb, z róznymi metodami wędkarskimi oraz spotkać się z przedstawicielami Policji oraz Państwowej Straży Rybackiej.

Kurs otworzył Prezes Zarządu Okręgu – Ryszard Broniszewski. Życzył wszystkim kursantom udanych zajęć oraz pomyślnego zdania egzaminów na kartę wędkarską. Następnie kursanci zapoznali się z historią  i strukturami PZW, które omówił Dyrektor Biura ZO – Jerzy Łucki. Po oficjalnej części przystapiono do zasadniczych tematów. Na sali pojawił się członek Salmo Clubu Białystok – Jędrzej Grygoruk który zachwalał kursantom uroki wędkarstwa muchowego. Zaprezentował wędzisko muchowe, kołowrotki, oraz sztuczne przynęty używane do połowu tą metodą. Trzecią godzinę zajęć poprowadził kol. Andrzej Białous, który rozpoczął omawianie zagadnień związanych z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb.

A jutro kolej na spotkanie z ichtiologiem i na wędkarstwo spinningowe. Na kurs można się jeszcze zapisać. Wystarczy przyjść jutro (24.I.2012) o godz. 10.00 do siedziby Okręgu PZW w Białymstoku, ul.Jurowiecka 33 (II pietro). W kursie (jak na razie) biorą udział 24 osoby. {gallery}2012/kurs2012{/gallery}

[mappress mapid=”9″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.