Rzutowcy dzieciom czyli Hajnówka 2010

Tak już jest od kilku lat, że z przyjemnością białostocki ,,Okoń” przyjeżdża do Hajnówki, aby uczcić w ten sposób Międzynarodowy Dzień Dziecka – święto tych najmłodszych. Przyjeżdżamy tam, aby przy okazji tego święta rozpropagować wśród dzieci i młodzieży sport rzutowy. Z każdym rokiem na nasze zawody przybywa co raz to więcej młodych ludzi.

Przyjechaliśmy do Hajnówki – oczywiście na zaproszenie władz Miejskiego Koła wędkarskiego w Hajnówce – 1 czerwca, czyli w dniu obchodów tego święta. Tym razem gościliśmy w Szkole Podstawowej nr2 im. Władysława Jagiełły.  Tego dnia zajęć lekcyjnych nie było, a młodzież tej szkoły zebrała się na boisku szkolnym. Było gwarnie i wesoło. Odbywały się jakieś pokazy, grała muzyka. Rozstawiliśmy rzutnie do rozegrania dwuboju spinningowego. A ponieważ młodzież tej szkoły po raz pierwszy mogła uczestniczyć w takich zawodach, postanowiliśmy rozstawić rzutnie o bardzo skróconych odległościach desek startowych od tarcz. Bo przecież miała to być tylko fajna zabawa. Na kartach startowych pojawiły się nazwiska 24 zawodników – dziewczyny i chłopaki. Podzieliliśmy ich na dwie kategorie wiekowe, a mianowicie ,,juniorów” i ,,kadetów”. Gdy wszystko było już przygotowane, poprosiliśmy wszystkich na środek. Oprócz zawodników zebrali się też kibice, czyli Dyrekcja i grono pedagogiczne szkoły, uczniowie, oraz rodzice i opiekunowie.

Serdecznie powitałem wszystkich. Powitałem także Prezesa Koła PZW z Hajnówki, kolegę Andrzeja Zasima. Życzyłem sportowej walki i uzyskania jak najlepszych wyników. Rozległy się gromkie brawa. Po krótkiej prezentacji technik rzutów, rozpoczęliśmy zabawę. Na rzutni do Arenberga zawodników sędziowałem ja, na rzutni do skisha sędziowali koledzy z Zarządu Koła PZW ,,Okoń”: Karol i Marcin Sawiccy. Oczywiście pomagał nam jak zwykle niezawodny Prezes Koła, kolegaAndrzej Zasim.

Na pewno nie chodziło nam o wyniki, ale o zadowolenie tych najmłodszych. Oczywiście, dużo było pomocy z naszej strony startującym, bo wiadomo – było to coś nowego w ich życiu. Nie mniej jednak emocji było dużo. Najbardziej chyba jednak przejmowali się rodzice tych bardzo młodych zawodników. Każde zdobywane przez ich pociechy punkty, nagradzali gromkimi brawami. Czas szybko minął. Teraz tylko podliczenie punktów, wypisanie dyplomów. Wszyscy młodzi zawodnicy czekali na tą chwilę z niecierpliwością. Każdy z nich na pewno chciał bardzo mocno zdobyć pierwszy w życiu puchar, pamiątkowy medal, czy dyplom. Ale tylko trzech pierwszych zawodników liczyło się w punktacji pucharowej.

No i nadszedł ten upragniony moment. Zakończenie zawodów i dekoracja zwycięzców – chociaż zwycięzcami byli tak naprawdę wszyscy.

Serdecznie witam na zakończeniu gości honorowych, w osobach: Pana ADAMA JERZEGO CHUDKA – Dyrektora Szkoły, Panią MAŁGORZATĘ SZUMARSKĄ – v-ce Dyrektora Szkoły i Pana HENRYKA ŁUKASZEWICZA – v-ce Dyrektora Szkoły. Odczytuję oficjalne wyniki. Zwycięzców dekorują: Dyrektor Szkoły i Prezes Koła PZW w Hajnówce. Pierwsze trójki w kategoriach otrzymują pamiątkowe puchary i dyplomy. Na ich piersiach zawisają medale. Otrzymują także upominki, ufundowane przez Zarządy Kół PZW ,,Okoń” z Białegostoku i Hajnówki. Upominki otrzymują także wszyscy uczestnicy zawodów.
Jeszcze tylko podziękowania wszystkim składa Pan Dyrektor Szkoły, a ja oficjalnie kończę zawody.

Serdeczne podziękowania składam:

 • Zarządowi Koła PZW w Hajnówce – za zaproszenie nas do Hajnówki. Szczególne podziękowanie składam Prezesowi tego Koła, koledze Andrzejowi Zasim
 • Dyrekcji i gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej w Hajnówce – za doping młodych zawodników i za przyjęcie nas smacznym obiadem
 • Kolegom: Andrzejowi Zasim, Karolowi i Marcinowi Sawickim – za pomoc w przeprowadzeniu zawodów

Sponsorami zawodów byli:

 • Komisja ds. Młodzieży przy Zarządzie Okręgu PZW w Białymstoku – fundacja pucharów i dyplomów
 • Zarząd Koła PZW w Hajnówce – fundacja upominków i dyplomów
 • Zarząd Koła PZW ,,Okoń” w Białymstoku – fundacja medali i upominków

ZWYCIĘZCY
kategoria ,,juniorów”

 • 1.Daria Czykwin
 • 2.Agnieszka Dmitruk
 • 3.Dariusz Waszczuk

 

kategoria ,,kadetów”

 • 1.Łukasz Ochrymiuk
 • 2.Monika Sejbuk – po dogrywce
 • 3.Adam Odopryjuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.