Mistrzostwa, Mistrzostwa, czyli … jak to było w Wasilkowie

photo

Piękna, słoneczna i bezwietrzna pogoda zgromadziła na starcie VII MISTRZOSTW OKRĘGU PZW w BIAŁYMSTOKU czternastu, młodych zawodników uprawiających casting. Swój start na tak ważnej imprezie w naszym okręgu potwierdzili zawodnicy z Kół PZW w Wasilkowie i Koła PZW ,,Okoń” z Białegostoku. Organizatorem tej imprezy był ZO PZW w Białymstoku, a w roli współorganizatorów wcielili się koledzy z Komisji ds. Młodzieży naszego okręgu, a także Koła PZW z Wasilkowa i białostockiego „Okonia”.Młodzi zawodnicy mieli w dniu dzisiejszy do rozegrania konkurencje w trójboju i pięcioboju.

Po krótkim treningu nastąpiło uroczyste otwarcie tegorocznych Mistrzostw. Zawodników, gości honorowych i kibiców przywitał sędzia główny zawodów – kolega Dariusz Dziemianowicz. Życzył wszystkim zawodnikom uzyskania jak najlepszych wyników. Tego samego życzył wszystkim zastępca sędziego głównego – Mirek Łopata. W roli sędziów stanowiskowych wystąpili dziś koledzy: Robert Białous, Wojtek Bogusłowicz i Lucjan Szyszko.
Po odprawie losowanie kolejności startów. Przeprowadził je sędzia sekretarz zawodów, kolega Andrzej Białous. Zawodnicy startowali na czterech rzutniach, a wyniki uzyskiwane przez nich były dobre.

Koniec zawodów. Komisja sędziowska ustaliła kolejność zajętych miejsc przez poszczególnych zawodników. W międzyczasie wszyscy mogli delektować się wspaniałymi pączkami i napojami. Słodki poczęstunek zapewniła Komisja ds. Młodzieży, działająca przy ZO PZW w Białymstoku.

Na uroczystym podsumowaniu mistrzostw obecny był Dyrektor Biura ZO PZW w Białymstoku – kolega Jerzy Łucki. On to wspólnie z sędzią głównym zawodów i Prezesem Koła PZW w Wasilkowie – kolegą Józefem Dąbrowski honorowali zwycięzców poszczególnych kategorii pamiątkowymi pucharami, dyplomami i medalami.
Kolega Wojciech Bogusłowicz nagrodził pozostałych zawodników drobnymi upominkami wędkarskimi.

OFICJALNE WYNIKI MISTRZOSTW:

TRÓJBÓJ SPININGOWY
Kategoria ,,juniorów”
1.Mateusz Dąbrowski – 257,895pkt – MISTRZ OKRĘGU (kadra)
2.Daniel Filipkowski – 235,895pkt – I vce MISTRZ OKRĘGU
3.Mateusz Chomutowski – 216,242pkt – II vce MISTRZ OKRĘGU (kadra)
4.Robert Dąbrowski – 210,542pkt

Kategoria ,,juniorka”
1.Joanna Brzyska – 236,835pkt – MISTRZYNI OKRĘGU (kadra)

Kategoria ,,kadetów”
1.Patryk Żukowski – 206,245pkt – MISTRZ OKRĘGU
2.Agnieszka Chomutowska – 153,109pkt – I vce MISTRZ OKRĘGU
3.Katarzyna Żak – 151,825pkt – II vce MISTRZ OKRĘGU
4.Sebastian Łapiński – 103,658pkt
5.Dawid Radziszewski – 75,875pkt
6.Daniel Matejczyk – 65,477pkt
7.Karol Matejczyk – 63,711pkt
8.Krzysztof Zawadzki – 42,191pkt

PIĘCIOBÓJ
Kategoria ,,juniorek”
1.Joanna Brzyska – MISTRZYNI OKRĘGU

Kategoria ,,juniorów”
1.Mateusz Dąbrowski – MISTRZ OKRĘGU
2.Daniel Filipkowski – I vce MISTRZ OKRĘGU
3.Mateusz Chomutowski – II vce MISTRZ OKRĘGU

Kategoria ,,seniorów”
1.Kamil Leszczuk – MISTRZ OKRĘGU

Chciałbym podziękować wszystkim kolegom, zaangażowanym w przygotowanie Mistrzostw Okręgu, jak i tym prowadzącym tą imprezę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.