Zarybienie Czarnej Hańczy

Zgodnie z postanowieniem przyjętym na Walnym Zebraniu Salmo Clubu, które nakazuje każdemu z jego członków przynajmniej raz w roku uczestniczyć w akcji na rzecz środowiska przyrodniczego, 24 lipca 2007 roku uczestniczyliśmy w zarybieniu Czarnej Hańczy. Tym razem do rzeki trafiło 2000 sztuk niewielkich lipieni pochodzących z ośrodka zarybieniowego ZO PZW Białystok w Supraślu. Zarybienie poprowadzili pracownicy Biura Zarządu Okręgu – Dyrektor Jerzy Łucki, Zastępca Dyrektora Grzegorz Pul, Krzysztof Borowski i Maciej Pućkowski. Uczestnikami byli ponadto członkowie Salmo Clubu Białystok – Tomasz Skurski i Mateusz Grygoruk.

Ze względu na słoneczną pogodę, lipienie musiały być możliwie szybko przetransportowane z Supraśla nad Czarną Hańczę. Aby zminimalizować negatywny wpływ ciepłej, letniej pogody na kondycję młodych lipieni, należało całą akcję przeprowadzić wcześnie rano. Dzięki sprawnej pracy uczestników zarybienia, już kilka minut po godzinie 10 wszystkie lipienie pływały w Czarnej Hańczy. Zostały one rozprowadzone na odcinku od mostu w Sernetkach do stanicy wodnej we Frąckach.

Zdaniem specjalistów ryby były w dobrej kondycji i mają dużą szansę by wyrosnąć na prawdziwe „kardynały”. Do chwili obecnej, w 2007 roku, 16 spośród 34 członków Salmo Clubu Białystok wzięło udział w akcjach na rzecz środowiska. Miejmy nadzieję, że do końca roku wszyscy członkowie wypełnią ten klubowy obowiązek.

{gallery}2007/mucha/zarybienie{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.