Udany rok spławikowców

ms

Rok 2013 zapisze się w historii podlaskiego młodzieżowego spławika jako bardzo udany. Czołowe miejsca naszych zawodników w Mistrzostwach Polski U-14,U-18, lokują naszą młodzież w czołówce rankingu krajowego.

Kolejnym ważnym wydarzeniem jest wyjazd naszej kadrowiczki Karoliny Pieczko na Mistrzostwa Świata w dn. 06-08.07.2013r. we Francji. Zmiana Trenera Kadry Narodowej U-14, kilka dni przed wyjazdem spowodowały zmiany w organizacji tego przedsiewzięcia jak się potem okazało bardzo korzystnego dla dwóch zawodników naszego okręgu. Decyzją Trenera Kadry jako zawodnik rezerwowy, zostaje powołana Agnieszka Owczarczuk z Koła Miejskiego nr.39 z Czarnej Białostockiej, oraz na trenera opiekuna Piotr Kowalewski, wielokrotny uczestnik MŚ w spławiku oraz kierownik drużyny Kadry Narodowej w wędkarstwie podlodowym, wieloletni trener Mistrzyni Polski kol.Beaty Miastkowskiej.

Organizacja logistyczna tego wyjazdu osiągnęła chyba najwyższy poziom w histori wyjazdów tego typu, piszę to na podstawie opinii własnych i ludzi którzy uczestniczyli w takich wjazdach. W roli organizatora i Trenera Kadry Narodowej znakomicie sprawdził się kol. Zieliński Adam z Okręgu Mazowieckiego ojciec Mateusza członka Kadry, trenerem taktycznym został Dariusz Ciechański, trenerami indywidualnymi oraz opiekunami zostali znani zwodnicy krajowego spławika, Artur i Lidia Kulka,Piotr Kowalewski, Stanisław Pawlikowski, Ferdynad Wożny, Kamil Pochylski, kierowca,kucharz Jarosław Sajkiewicz,kier.druż,tłumacz Bartosz Sajkiewicz. Wyjazd naszej kadry był organizowany wspólnie z kat.U-23.Trener juniorów Edmunt Gutkiewicz, był bardzo zaskoczony rodziną atmosferą panującą w U-14 zarówno wśród zawodników oraz trenerów,co miało bezpośredni korzystny wpływ podczas wspólnych treningów oraz przygotowań do udziału w samych zawodach.

Pierwsze treningi na egzotycznych rzekach Francji pokazały naszym zawodnikom że nie będzie łatwo,siedmioelemetowe toby, dłubanie ryb w łowisku i goście z oceanu w postaci Cefali, skutecznie podnosiły ciśnienie,bo temperatura już była podniesiona do 36 C w cieniu.Wstępne korekty, ustalenia,taktyka,zawody i ruszamy,sobotni poranek przywitał czarnymi chmurami i oczywiście zaczęło lać, I tura przerwana,po 45 min. zaczynamy.Z relacji Karoliny wynika że w jej sektorze tylko ona łowi na tyczkę,pozostali zawodnicy match i bolonka, w naszych rzekach te techniki raczej są omijane, a tam są receptą na zwycięstwo. Zakończenie I tury,wyniki nie napawają optymizmem i możemy zakończyć marzenie o wysokich lokatach,z relacji trenerów wynika że dopiero teraz psychika zawodników zaczęła odpoczywać,dowodem takiej presji była kontuzja ręki, podczas treningu Mateusza, którego zastąpiła Agnieszka i łowiła II tury.

Drugi dzień jedziemy walczyć do końca,dochodzą słuchy z sektorów że nasi łowią ryby,ale tu znowu gościnne wybrzeże sprowadziło pioruny które dwukrotnie przerwały zawody.Warunki nad wodą i brak szczęścia spowodowały że otarliśmy się o miejsca nawet na podium,pas ziela około 5m. od brzegu na stanowisku Karoliny, przeszkadzał skutecznie w holu większych ryb które trzeba było zaprosić do krytarza wsześniej wyrwanego grabiami na sznurku.Udawało się to z małymi rybami ale z trzema leszczykami na około 700pkt. to nie przeszło i nasi wybawcy w momencie wciągnięcia w korytarz szybko odbijały prosto w zaczepy,a wystarczył jeden żeby zająć wysoką lokatę w sektorze w którym wagi wachały się od 400 pkt.do 1600 pkt. Wysokie miejsca pozostałych zawodników prowadziło spore zamieszanie w naszej ekipie,świetnie łowiący maczówkami pierwszego dnia Irlandczycy lądują na ostanich lokatach w wszystkich sektorach,a nasze miejsca lokują nas ostatecznie na wysokiej VI pozycji.Niespodziankę sprawili również Kadrowicze z U-23 zdobywając tytuł indywidualnego Mistrza Świata.(wyniki dostępne na stronie ZG PZW)

Opinie uczestników zawodów o samym wjeżdzie oraz przebiegu zawodów były bardzo pozytywne, wysoki poziom drużyn z Angli,Francji,Włoch,jeszce na długo nie pozwolą myśleć o miejscach na podium w tych kategoriach wiekowych,ale tylko rywalizacja w takim towarzystwie i na takich zawodach może nam to przybliżyć.

Warto też wspomnieć o sponsorach bez których wyjaz nie byłby możliwy:

Główny sponsor FIRMA TRAPER SIEDLCE

SKLEP WĘDKARSKI MATCH PRO
FIRMA MIRAGE ADAM ZIELIŃSKI
TURBO-PAMA PAWLIKOWSKI STANISŁAW
MIKADO
PZW OKRĘG W BIAŁYMSTOKU
PODLASKI KLUB WĘDKARSKI
ZG PZW
MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI
FESTOOL
FIRMA PIKO PIOTR KOWALEWSKI
SKLEP WĘDKARSKI OKUNEK PIECZKO ZBIGNIEW
VIMBA DARIUSZ CIECHAŃSKI
ARTUR KULKA
ABRAMIS SP.ZOO
PHILIPE D,HEILLY
ECO SYSTEM EUGENIUSZ WARCHOLIŃSKI
MIRAGE STUDIO

W imieniu zawodników dziękuję wszystkim trenerom oraz pozostałym członkom ekipy , osobom, które przyczyniły się do wyjazdu naszej drużyny jak i tym którzy nas wspierli.

Artykuł pisany na podstawie relacji uczestników.

ZDJĘCIA

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.