Młodym amatorom wędkarstwa pogoda niestraszna

W dniu 28 maja 2006 r. w Bielsku Podlaskim, odbyły się „Wędkarskie spławikowe zawody dla dzieci i młodzieży”. Jest to impreza coroczna, tradycyjnie odbywa się w terminie uroczyście obchodzonych Dni Bielska Podlaskiego. Deszcz nam nie przeszkodził, intensywne opady deszczu zaczęły się dopiero po zawodach. Mimo niekorzystnych prognoz meteorologicznych, do uczestnictwa zgłosiło się łącznie 68 młodych adeptów wędkarstwa.Zawody rozgrywano w dwóch grupach wiekowych: od 8 do 13 lat oraz od 14 do 18 lat.

Już na godzinę przed rozpoczęciem zawodów, w kierunku Zalewu przy Górze Zamkowej zwanej potocznie „Łysą Górką”, kierowali się młodzi wędkarze.O godz. 6:15 oficjalnie zawody rozpoczął Sędzia Główny kol. Jerzy Strelczuk. W pierwszej turze startowało 34 zawodników, złowiono 57 ryb o łącznej wadze 38,505 kg, czego jeszcze w historii tych zawodów nie zdarzyło się. Największą rybę złowił Daniel Florczuk – karpia o wadze 1,64 kg. Zwycięzca, Michał Gierasimiuk złowił 6 ryb o łącznej wadze 5,76kg. Do zawodów drugiej grupy wiekowej (8-13lat) zapisało się 34 zawodników, w tym 6 dziewcząt. Złowiono 13 ryb o łącznej wadze 8,805kg. 

Zawody obserwowali zaproszeni goście: członek Zarządu Głównego PZW kol. Dariusz Dziemianowicz oraz Przewodniczący Komisji ds. młodzieży działającej przy ZO kol. Andrzej Białous, oraz wielu mieszkańców Bielska. Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W tym roku zawody sponsorował m.in. Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski, firma Zakład Usług Informatycznych „CEES” Ireneusza Cieśluka, dwa sklepy wędkarskie (z ul. Żwirki i Wigury oraz z ul. Ogrodowej). Również Zarząd Okręgu PZW Białystok sfinansował część nagród. Zawody pod względem organizacyjnym przygotowali i przeprowadzili koledzy z Koła Wędkarskiego w Bielsku Podlaskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.