Zawody „Suma” w Doktorcach

W dniu 11 maja na rzece Narew w okolicy mostu w Doktorcach odbyły się Zawody Spinningowe „2008” o Mistrzostwo Koła PZW SUM w Bielsku Podlaskim.
Zbiórka zawodników przewidziana była na godz. 6:00. W Narwi był wysoki poziom wody, więc bez woderów trudno było w wielu miejscach dojść do rzeki by celnie rzucić i skutecznie wyholować rybę. Rzutowało to na wyniki zawodów, gdyż kilku zawodników spodziewając się niższego stanu wody nie wzięło ze sobą woderów.

W słoneczny poranek zjawiło się wielu zawodników. Jeden z nich zapomniał nawet spinningu z domu. Na pożyczonym sprzęcie złowił dwa spore szczupaki, co pozwoliło mu to zająć wysoko punktowane miejsce. Inny z zawodników pod koniec zawodów w ferworze walki zdjął buty gumowe i brodząc na bosaka w wysokiej wodzie spinningował zawzięcie. Przeszedł tak ze 200 metrów, lecz na efekt długo nie czekał. Po pół godzinie złowił wymiarowego szczupaka.

Z ciekawostek:
Zawody obserwował również bocian, dwa piękne łabędzie oraz samolot, który przelatując nad miejscem zawodów pokiwał skrzydłami. Jeden z zawodników tak się spodobał ważce, że jego koszulkę obrała za miejsce odpoczynku po locie nad wodą 😉

Prezes koła „SUM” złowił szczupaka 44,5 cm ale go wypuścił. Kilku zawodników również złowiło niewymiarowe szczupaki, ale je wypuścili z powrotem do wody. O pechu może mówić kolega Artur, który holował cztery duże szczupaki, lecz żadnego nie udało mu się wyciągnąć na brzeg z uwagi na zalane przybrzeżne krzaki i zaczepy w wodzie.
Na zakończenie zawodów uczestnicy spotkali się przy wspólnym grillu nad brzegiem Narwi. Było słonecznie, ciepło, a wręcz parno. Podsumowując można stwierdzić że pogoda dopisała, ryby również.

Zwycięzcy zawodów:

1. Kiryluk Andrzej
2. Edward Pośpiech
3 Jan Ignatowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.