8.810kg. na rozpoczęcie sezonu

Druga połowa marca, pogoda za oknem niczym nie przypomina wiosny, która powinna już zagościć na dobre. Patrząc w kalendarz widać już pierwsze terminy zawodów spławikowych, a o solidnym treningu można jeszcze zapomnieć.

Brak przygotowania praktycznego nie pozwala myśleć zachęcająco o dobrych wynikach naszych zawodników w GPP U-14, którzy już w kwietniu wyjeżdzają do Gdańska. Porozumienie o dostępności wód z Okręgiem Mazowieckim to nie tylko połów ryb bez granic, ale również wspólne zawody, wymiany młodzieży i szerokie kontakty dotyczące współpracy między kołami obu Okręgów. Koło nr.39 w Czarnej Białostockiej miało okazję od 3 lat nawiązać scisłą współpracę dotyczacą rozwoju dyscypliny spławikowej wśród kadetów i juniorów, dzięki którym nasi zawodnicy mogli podnieść swoje umiejętności.

W dn. 16.17.03.2013r. Agnieszka Owczarczuk i kadrowiczka Karolina Pieczko uczestniczyły w zgrupowaniu Kadry Narodowej U-14, które odbyło się w Koninie na kanale Łężyńskim. Zrzut ciepłej wody z pobliskiej elektrociepłowni zapewnia rybom temp. wody około 10s.C., nawet zimą , co ma bezpośredni wpływ na obfitość pokarmu i jego zapotrzebowanie dla ryb zamieszkujących kanał gdzie głównie dominuje ukleja.

Sobotnie szkolenie polegało na obserwacji zawodników biorących udział w zawodach z koła Żoliborz w Warszawie, dwu godzinne sprawdzanie zestawów ,nauka nęcenia a wieczorem spotkanie teoretyczne w całości prowadzone przez wielokrotną medalistkę MP i byłą reprezentankę Kadry Narodowej kobiet koleżankę Jolę Wolicką oraz trenera Kadry Narodowej U-14 Staniława Wolickiego. Niedzielny poranek przywitał nas dziesięciostopniowym mrozem, nastroje były nie najlepsze i do tego sprawdzian umiejętności w formie trzygodzinnych zawodów pod okiem szkoleniowców. Miłe zaskoczenie, ryby podjęły współpracę i z każdą godziną było coraz lepiej, takich wyników o tej porze roku w naszym regionie nie da się zrobić nawet latem. Uczestnikami zmagań byli nie tylko członkowie Kadry ale również młodzież z kół która przy okazji zgrupowania mogła szlifować i rozwijać swoje umiejętności. Pod nieobecność Michała Kaja z Kalisza, faworytem połowu ukleji był Napierała Jakub z Klubu Leszcz z Poznania, jak się potem okazało 8.810kg naszej Karoliny Pieczko pokrzyżowało szyki chłopakom i w końcowej klasyfikacji Kuba zajął II miejsce z wagą 6.800kg i Karolina Duda III miejsce z wagą 6.700kg. Agnieszka Owczrczuk z Koła Czarna Białostocka zajęła II miejsce w kategorii nie kadrowicz.

Na koniec zgrupowania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Wyjazd szkoleniowy był możliwy dzięki środkom finasowym przeznaczonym na działalność pracy z młodzieżą w kołach. Polecam taką formę działalności wszystkim opiekunom młodzieży w kołach, naszego Okręgu, są to niezapomniane przeżycia i ogromna satysfakcja z zadowolenia naszych młodych zawodników, niejednokrotnie bardziej wartościowe od kolejnych mikro zawodów które w dalszym procesie pracy z młodzieżą wnoszą bardzo mało zainteresowania sportem jak i samym wędkarstwem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.