Memoriał z deszczowym zakończeniem

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka wiele Kół naszego okręgu organizuje najmłodszym szereg zawodów i festynów. Właśnie z tej okazji, bo przecież jest to najważniejsze święto naszych milusińskich.

Już od kilku lat mam możliwość być obecnym na bardzo ,,fajnej imprezie” organizowanej wspólnie przez dwa Koła PZW naszego okręgu – Koła nr1 z Białegostoku i Koła nr 39 z Czarnej Białostockiej. Tradycyjnie już młodzi i bardzo młodzi walczą o palmę pierwszeństwa na malowniczym zbiorniku CZEPIELÓWKA, w Czarnej Białostockiej.

Tą imprezą jest MEMORIAŁ im. ERWINA ŁUCKIEGO.

Tegoroczny memoriał miał numer XVII. Na starcie tegorocznych zawodów stanęło 31 zawodników. Organizator podzielił ich na dwie kategorie – ,,kadetów” i ,,juniorów”.

Zbiórkę na terenie zawodów organizator wyznaczył na godzinę 7:30. Kto nie miał możliwości dojazdu do Czarnej Białostockiej swoim transportem, mógł skorzystać z bezpłatnego środka transportu, który zapewnił organizator zawodów. ,,Bus” wyjeżdżał z Białegostoku o godzinie 7:00.

Po losowaniu stanowisk odbyło się uroczyste otwarcie zawodów. Wszystkich zawodników i ich opiekunów przywitał sędzia główny zawodów, kolega Wiesław Zdanowicz ( na co dzień gospodarz Koła nr1 z Białegostoku, sędzia klasy krajowej).Omówił regulamin zawodów i odpowiadał na zadawane pytania. Na uroczystości otwarcia obecni byli Prezesi obu Kół – Krzysztof Pacuk – nr1 z Białegostoku i Bogdan Wysocki – nr 39 z Czarnej Białostockiej, oraz działacze.

Po chwili gwar umilkł. Zawodnicy i opiekunowie rozeszli się na swoje wcześniej wylosowane stanowiska. Na przygotowanie była godzina. Pogoda nie napawała optymizmem. Na niebie ,,wisiały” ciemne, deszczowe chmury. Było bezwietrznie, ale w miarę ciepło. Dostaliśmy wiadomości z Białegostoku, że tam pada już deszcz. Wszyscy liczyli na to, że deszcz ominie Czarną Białostocką.

Po sygnale, rozpoczęły się zmagania zawodników, które miały trwać trzy godziny. Walka była zacięta. Każdy z zawodników starał się wypaść jak najlepiej. Już po chwili ,,padły” pierwsze ryby. Zawodnicy łowili raczej drobną rybę – jazgarzyki, płotki, krąpiki i leszczyki. Wszystkich obowiązywały wymiary ryb, zawarte w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb.

W międzyczasie organizatorzy przystąpili do podziału upominków, pozyskanych na te zawody przez ich organizatora. Był pewien ,,miły” kłopot z ich podziałem, ponieważ było ich naprawdę dużo. To dzięki SPONSOROM, wielkim przyjaciołom dzieci i młodzieży. Upominki były dla wszystkich zawodników, bez względu na zajęte miejsce. W tym roku sponsorami byli:

 • firma ROBINSON
 • Pan Marek Kwiecień – firma CARRUM
 • firma NORMARK
 • hurtownia i sklep wędkarski WMW
 • Koło PZW ,,OKOŃ” z Białegostoku.

Na pół godziny przed zakończeniem sprawdził się czarny scenariusz. Jednak deszcz nie ominął nas. Nie zraziło to jednak naszych zawodników. Łowili w deszczu, nie narzekali. Twardziele!!! Ważenie ryb odbyło się oczywiście w deszczu. Nie wszystkim sztuka złowienia dziś ryb się udała. Byli zawodnicy ,,zerowi”. Ale nikt nie narzekał, humory dopisywały.

Ryby zostały zważone, wyniki zapisane w kartach startowych. Zawodnicy powoli schodzili się do sekretariatu zawodów. I o dziwo! Deszcz przestał padać. Dlaczego nie mogło być tak do końca imprezy? To dopiero była zagadka.

Komisja główna zawodów rozpoczęła swoją pracę. Wyłaniano zwycięzców, wypisywano dyplomy. Organizator zaprosił wszystkich na ognisko wędkarskie. Można było upiec wspaniałe kiełbaski. I w tym momencie nastąpiła kolejna odsłona memoriału. Zaczął padać deszcz! O losie przekorny!

Sędzia główny zaprasza wszystkich na uroczysty moment zakończenia XVII memoriału. Zanim to nastąpiło wita serdecznie przybyłych gości, w osobach: Pana Jerzego Łuckiego – Dyrektora Biura ZO PZW w Białymstoku (syna dzisiejszego MEMORIALISTY), oraz Pana Bogusława Kowalewskiego – wice Prezesa ds. Sportu ZO PZW w Białymstoku.

Ogłaszanie oficjalnych wyników i nagradzanie odbyło się w deszczu. Nikt nie narzekał, panowała miła atmosfera. Każdy otrzymał bogaty upominek. Organizator nagrodził także zawodnika, który złowił ,,największą rybę”.Okazał się nim zawodnik reprezentujący Koło Miejskie PZW z Łap – Jakub Kamiński. Ale to jeszcze nie był koniec. Ja z kolei ufundowałem i wręczyłem koledze Jakubowi Kamińskiemu statuetkę, dyplom i medal za złowienie największej ryby zawodów, oraz uhonorowałem pamiątkowym pucharem i medalem,,najmłodszego zawodnika memoriału”. Okazał się nim 6 – latek, reprezentant Koła PZW nr39 z Czarnej Białostockiej – Janek Chomko. Wręczyłem także z ramienia Komisji ds. Młodzieży naszego okręgu (której jestem Przewodniczącym) podziękowania za wieloletnie organizowanie tych zawodów memoriałowych. Podziękowania z moich rąk odebrali Prezesi Kół: z Koła PZW nr1 z Białegostoku – kolega Krzysztof Pacuk, oraz Bogdan Wysocki z Koła PZW nr39 z Czarnej Białostockiej.

W strugach deszczu organizatorzy podziękowali zawodnikom za wspaniałą walkę i osiągnięcie wyników, rodzicom i opiekunom za przygotowanie swoich pociech, gościom honorowym za przybycie na dzisiejszą imprezę. Z kolei Jerzy Łucki serdecznie podziękował organizatorowi za wzorowe przygotowanie memoriału, a zawodnikom za sportową rywalizację.

I w tym momencie nastąpiła ostatnia odsłona zawodów. Jak się wszyscy czytający domyślają PRZESTAŁ PADAĆ DESZCZ!!!!!!!  Pozostawiam to bez komentarza.

Na marginesie!

Teren zawodów, sekretariat i stanowiska, oraz ognisko wędkarskie przygotowali koledzy z Zarządu Koła nr 39 z Czarnej Białostockiej. Całość kosztów przygotowania zawodów pokryło Koło PZW nr1 z Białegostoku.

Serdeczne podziękowania za obsługę zawodów należą się kolegom:

W. Zdanowiczowi, K. Pacukowi, B. Wysockiemu, A. Białous, Ł. Warzeckiemu, A. Chomko,

S. Hryniewieckiemu, Zb. Pieczko, J. Szałapińskiemu, J. Wilczyńskiemu i Zb. Gawrylukowi.

 

Oficjalne wyniki XVII Memoriału im. Erwina Łuckiego

kategoria ,,KADETÓW” (startowało 11 zawodników)

 • 1.Emilia Jurczak – 895pkt
 • 2.Jan Chomko – 250pkt
 • 3.Aleksandra Rutkowska – 115pkt
 • 4.Ewelina Gawryluk – 65pkt
 • 5.Martyna Mazurkiewicz – 55pkt
 • 6.Ireneusz Paszkowski – 35pkt
 • 7.Patryk Kirejczyk – 15pkt
 • pozostali zawodnicy ,,zerowi”

 

kategoria ,,JUNIORÓW” (startowało 20 zawodników)

 • 1.Agnieszka Owczarczuk – 1.460pkt
 • 2.Jakub Kamiński – 540pkt
 • 3.Daniel Lisowski – 295pkt
 • 4.Bartosz Iwaniuk – 230pkt
 • 5.Karolina Pieczko – 105pkt
 • 6.Artur Koryszewski – 85pkt
 • Jakub Szatyłowicz – 85pkt
 • 7.Maciej Drągowski – 75pkt
 • 8.Marcin Mosiej – 65pkt
 • 9.Dawid Racewicz – 55pkt
 • pozostali zawodnicy ,,zerowi”

kategoria ,,najmłodszy zawodnik”

 • Jan Chomko (Koło PZW nr39 Czarna Białostocka) – lat 6

 

kategoria ,,największa ryba”

 • Jakub Kamiński (Koło PZW Miejskie Łapy) – leszcz 510pkt

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.