Znowu będą kopać

Współdziałanie, współpraca i wspólny interes wędkarzy i rolników z Orli znów przyniesie efekty. To co rozpoczęło Koło „Miętus” pięć lat temu, czyli rewitalizację starorzeczy Orlanki w górnym jej biegu, jest kontynuowane. Dla dobrej idei warto współpracować. Przykładem jest wspólne działanie miejscowego Kółka Rolniczego i naszego Koła. Organizacje te wspierają się wzajemnie przy wszelkiego rodzaju inicjatywach. Dzisiaj już nie dziwi nikogo, że rolnicy odkopują starorzecza, a wędkarze organizują festyny wielokulturowe. Dzisiaj znowu możemy podzielić się z wędkarską bracią miłą wiadomością.

Projekt mego autorstwa „Sieńkówka – ostoja ryb, ptaków i płazów” został wyróżniony najwyższym z możliwych grantem pieniężnym w konkursie Fundacji PTPP „Pro Natura” i Grupy „Energa”. Nie bez satysfakcji muszę powiedzieć, iż w konkursie brało udział kilkaset projektów i mój znalazł się w wyróżnionej siódemce. Może te w pewnym sensie dobre praktyki powinne być zaszczepiane na inny grunt? Mamy dobre doświadczenia w pozyskiwaniu funduszy również na inne cele statutowe.

Może warto żeby ktoś jeszcze spróbował coś zrobić w swoim kole korzystając z orlańskich doświadczeń? Czy tylko ograniczymy się do przejadania budżetów kół i skomlenia o pomoc?

Fundusz dla przyrody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.