Zmagania Prezesów i Oldbojów czyli… Bachury 2008

Łowisko specjalne ,,BACHURY” – 13 lipiec 2008rok. To właśnie na tym akwenie spotkali się na dorocznych już zawodach spławikowych wędkarze białostockiego Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego. W dzisiejszych zawodach start swój potwierdzili Prezesi Kół (12 osób), oraz seniorzy tych Kół (28 osób) rocznik 1938. Organizatorem zawodów był Zarząd Okręgu PZW w Białymstoku. Sędzią głównym dzisiejszej imprezy był kolega Jerzy Łucki – Dyrektor Biura Zarządu Okręgu, a pomagał mu dzielnie kolega Grzegorz Pul – nasz wspaniały ichtiolog.

Startujący zawodnicy z terenu reprezentowali następujące Koła: „MIĘTUS” z Orli, „SUM” z Bielska Podlaskiego, Sokółka, Miejskie z Hajnówki, Czeremcha, „WASILKÓW”, Michałowo, ,,Amur” z Choroszczy. Miasto Białystok reprezentowali zawodnicy z następujących Kół: „OKOŃ” „PŁOĆ-POLMOZBYT PLUS” Miejskie, Nr 5, Fasty, Wodociągi, ,,Ułan”.

Na wstępie sędzia główny przywitał wszystkich zawodników, życząc im uzyskania jak najlepszych wyników, w cztero-godzinnej turze zawodów. Omówił regulamin zawodów. Podkreślił także, że jest bardzo zadowolony z tak dużej frekwencji naszych seniorów. ,,Będę Wam dopingował z całego serca” – dodał na zakończenie. Pogoda tego dnia była pochmurna, na niebie ,,wisiały” ciemne chmury. Było bardzo parno. Mimo to humory dopisywały wszystkim.
Może właśnie taka aura pogodowa w tym dniu sprawiła, że naprawdę trudno było złowić ryby. Brania były bardzo delikatne, zawodnicy łowili raczej rybę ,,drobną”. Dominowały płotki, leszczyki, krąpiki, oraz drobne okonie. Jedynym ,,szczęśliwcem” któremu udało się złowić w drugiej połowie zawodów większą rybę, był kolega Cecha Mikołaj, z Koła PZW ,,Sum” z Bielska Podlaskiego. Tą rybą był dorodny karaś, który ważył (jak się później okazało) 1.590kg.
Ale oto i końcowy sygnał dzisiejszych zawodów. Po złożeniu sprzętu zawodnicy kolejno zbierali się w sekretariacie zawodów i przedkładali swoją ,,zdobycz” do wagi. Nie ważne o wyniki. Wszyscy przeżyli bowiem swoją kolejną przygodę wędkarską. 

I oto uroczyste ogłoszenie wyników. Wszyscy zebrali się pod piękną wiatą. Sędzia główny dziękuje wszystkim za wspaniałą zabawę, bo przede wszystkim tak to odebrali zawodnicy. Nagrody honorowe w postaci pamiątkowych pucharów i dyplomów trafiają do rąk zawodników, którzy w dniu dzisiejszym uzyskali najlepsze wyniki. Do życzeń przyłącza się także kolega Dariusz Dziemianowicz – vce Prezes ds. Młodzieży ZO PZW w Białymstoku, który był dzisiaj gościem honorowym zawodów. Po uroczystym zakończeniu – oczywiście poczęstunek. Dyrektor osobiście pełnił rolę gospodarza, podając na stoły wspaniałe dania z grilla. Swoje wrażenia z dzisiejszych zawodów opowiadają przede wszystkim nasi seniorzy. Są bardzo zadowoleni. No i oczywiście ich dowcipne opowiadania, ,,jak to drzewiej bywało” wywołują co chwila salwy śmiechu wśród ucztujących. Ale co dobre, szybko się kończy. Czas ruszyć w drogę powrotną. Uściski dłoni, podziękowania. Do zobaczenia za rok !!!

Oto oficjalne wyniki zawodów:

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA ,,SENIORÓW”
1.Cecha Mikołaj (Koło PZW ,,Sum” Bielsk Podlaski) – 2.190pkt
2.Palinowski Michał (Koło PZW Michałowo) – 830pkt
3.Poznański Jerzy (Koło PZW ,,Polmozbyt Plus” Białystok) – 340pkt 
4.Kiryluk Włodzimierz (Koło PZW ,,Sum” Bielsk Podlaski) – 300pkt
5.Sańczyk Witold (Koło PZW Wasilków) – 270pkt
6.Romaniuk Józef (Koło PZW Orla) – 240pkt
7.Knajdek Romuald (Koło PZW ,,Ułan” Białystok) – 150pkt
8.Panasiuk Eugeniusz (Koło PZW Nr5 Białystok) – 140pkt
9.Nadolny Sławomir (Koło PZW Miejskie Białystok) – 135pkt
10.Zasim Mikołaj (Koło PZW Miejskie Hajnówka) – 95pkt
11.Galik Henryk (Koło PZW ,,Ułan” Białystok) – 65pkt
12.Rusiłowicz Henryk (Koło PZW Wodociągi Białystok) – 35pkt

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA ,,PREZESÓW”
1.Kondraciuk Zenon (Koło PZW Choroszcz) – 1.720pkt
2.Zasim Andrzej (Koło PZW Miejskie Hajnówka) – 1.420pkt
3.Kurcewicz Grzegorz (Koło PZW Nr5 Białystok) – 1.260pkt
4.Dominiak Józef (Koło PZW Miejskie Białystok) – 1.125pkt
5.Poliński Ryszard (Koło PZW Fasty) – 870pkt
6.Plasun Sylwester (Koło PZW Czeremcha) – 830pkt
7.Witkowski Jerzy (Koło PZW ,,Ułan” Białystok) – 545pkt
8.Białous Andrzej (Koło PZW ,,Okoń” Białystok) – 430pkt
9.Szulski  Czesław (Koło PZW Michałowo) – 130pkt
10.Jakubiuk Mirosław (Koło PZW ,,Sum” Bielsk Podlaski) – 100pkt

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
1.Koło PZW ,,Sum” Bielsk Podlaski – 2.590pkt
2.Koło PZW ,,Amur” Choroszcz – 1.720pkt
3.Koło PZW Miejskie Hajnówka – 1.515pkt

KATEGORIA ,,NAJWIĘKSZA RYBA ZAWODÓW”
Cecha Mikołaj – karaś o wadze 1.590kg.

Ogółem wszyscy zawodnicy złowili 10.889kg ryb!

PS.Na marginesie zawodów mogę tylko wspomnieć o przykrym zdarzeniu. Oto bowiem po zakończeniu zawodów nieoczekiwanie zasłabł (śpiączka cukrzycowa) Prezes Koła PZW z Sokółki, kolega Kazimierz Mudrewicz. Po zawiadomieniu przez sędziego głównego pogotowia ratunkowego i dzięki szybkiej akcji lekarzy przybyłych na łowisko, zdołano go wybudzić z tej przypadłości. Został jednak zabrany do szpitala w Sokółce śmigłowcem ratowniczym. Obecnie kolega nasz czuje się dobrze i przebywa w domu. Życzymy Mu dużo zdrowia!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.