Zawody szkółek wędkarskich

W dn.18.09.2011r. na kanale Żerańskim w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Szkółek Wędkarskich Okręgu Mazowieckiego, na które zostały zaproszone dwie drużyny naszego Okręgu: z koła w Czarnej Białostockiej i Wasilkowa.

Miejscem rozgrywek tegorocznych Mistrzostw był dobrze znany wszystkim zawodnikom startującym w zawodach krajowych kanał Żerański. Woda trudna technicznie i nieprzewidywalna co udowodniły niedzielne zawody. Drużyny z Okręgu Mazowieckiego trenujące w sobotę uznały, że najskuteczniejszą taktyką będzie łowienie uklei, której tego dnia było dużo. Jak się okazało w niedzielę na zawodach nie była to recepta na zwycięstwo. Dłubanie płoci tyczką dawało dobre wyniki, niestety losowanie nie rozpieszczało naszych zawodników którzy siedzieli w środku sektorów i ryby dotarły w ostaniej godzinie zawodów. Nie dawało to szans na podjęcie walki o czołowe miejsca.

Zabrakło znowu niewiele do podium, IV miejsce drużyny z Czarnej Białostockiej przy zaistniałych warunkach było dobrym wynikiem,  pamiętając że w 2010r. drużyna zdobyła I miejscew Makowie Mazowieckim.  Jak się potem okazało wygrał główny faworyt – drużyna z Kobyłki, która zdobyła na tym kanale wiosną trzy tytuły  Mistrzów Okręgu Mazowieckiego w poszczególnych kategoriach wiekowych, II miejsce zajęła drużyna z Błoni, III z Tłuszcza. Warto wspomnieć,  że zawodnikami tych drużyn są członkowie Kadry Narodowej.

Wyniki w kat.wiekowych zawodników z Czarnej Białostockiej:

• Agnieszka Owczarczuk kat.do lat 12  VI miejsce
  • Karolina  Pieczko    kat. do lat 14 IV miejsce
  • Sebastian Kuklicz    kat. do lat 16 X  miejsce

Drużyna z Wasilkowa zajęła XIII miejsce

Trenerzy i opiekunowie zawodników:
Pieczko Zbigniew, Owczarczuk Mirosław, Romanowski Marek.

Szczególne podziękowanie za zaproszenie kieruję do organizatora, trenera Kadry Narodowej – Stanisława Wolickiego oraz Komisji d/s Młodzieży przy Okręgu w Białymstoku, za wsparciefinansowe wyjazdu naszych zawodników.