Zawody pracowników WZMiUW

Kolejne zwycięstwo zanotowali na swym koncie zawodnicy z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego ,,Okoń” z Białegostoku.
Dnia 4 czerwca 2005 roku na kanale Grunwaldzkim odbyły się spławikowe zawody wędkarskie ,,VIII Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych” z Białegostoku. Zawody miały charakter zamknięty i były skierowane do pracowników i ich rodzin w/w instytucji.

Są to zawody z długoletnią tradycją. Cykl tych zawodów zapoczątkował Prezes Koła, kol. Andrzej Białous, kiedy to został przyjęty do pracy w tej firmie.Od roku 1998 zawody te odbywały się na różnych akwenach. Był to zalew w Siemiatyczach, zalew Siemianówka, kanał Szymoński. Zawody są rozgrywane w dwóch kategoriach:  ,,seniorów” – startują tu pracownicy firmy, oraz ,,juniorów” – tu prawo startu mają dzieci pracowników.

Wśród zawodników kategorii starszej są także członkowie Koła P.Z.W ,,Okoń” Białystok i właśnie czterech z nich startowało w tych zawodach. W sobotę odbyła się kolejna już edycja tych zawodów. Tym razem miejscem spotkania był kanał Grunwaldzki, a startowali pracownicy W.Z.M.i U.W z : Białegostoku, Bielska Podlaskiego i Łomży. Przy bardzo ładnej i słonecznej pogodzie, umiarkowanym wietrze, do rywalizacji przystąpiło 26 zawodników w dwóch kategoriach: 21,,seniorów”, 5,,juniorów”. W kategorii starszej startowali zawodnicy z naszego Koła i to właśnie oni odnieśli duży sukces. W końcowej klasyfikacji zajęli TRZY PIERWSZE MIEJSCA, a zdobywcą Pucharu Głównego Dyrektora został kolega ROBERT KUSZNIER.
W kategorii ,,juniorów” duży sukces odniosła najmłodsza uczestniczka zawodów – 13 letnia WANESA HOŚCIK. Wygrała ona swoją kategorię, pozostawiając w tyle o wiele od niej starszych ,,juniorów”. Jej wynik to 3.684 punktów, który jest wynikiem bardzo dobrym (były to jej drugie zawody w życiu. Pierwszy raz startowała gdy miała 3 latka, na kanale Szymońskim).

W kategorii ,,NAJWIĘKSZA RYBA” zwyciężył kolega KRZYSZTOF LITWIEJKO (Koło PZW ,,Okoń” Białystok), łowiąc krąpia o wadze 0,276kg.
W kategorii ,,NAJWIĘKSZY DRAPIEŻNIK” zwyciężył również KRZYSZTOF LITWIEJKO, łowiąc okonia o wadze 0,034kg.

Sponsor Główny imprezy – DYREKCJA WOJEWÓDZKIEGO ZARZĄDU MELIORACJI i URZĄDZEŃ WODNYCH z Białegostoku stanęła na wysokości zadania. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali z rąk sędziego głównego zawodów, kolegi Roberta Białous wspaniałe nagrody (piękny sprzęt wędkarski), puchary, okolicznościowe znaczki zawodów i dyplomy. Organizatorem technicznym zawodów było Koło Polskiego Związku wędkarskiego ,,Okoń” z Białegostoku. 
Sekretarz i Prezes Koła PZW ,,Okoń” Białystok ufundowali również upominki (akcesoria i sprzęt wędkarski), oraz pamiątkowe puchary i dyplomy: dla najmłodszego zawodnika, najlepszego juniora, najlepszego seniora, ostatnich zawodników w kategoriach. Pani Irena Kurza i kolega Robert Kusznier otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy za duże zaangażowanie w przygotowaniu tych zawodów. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali od sędziego głównego katalogi sprzętu wędkarskiego, nalepki i informatory wędkarskie.
Po uroczystym zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy zebrali się przy wspólnym ognisku wędkarskim. Sponsor zapewnił kiełbaski i napoje. Był również boczek i karkówka z grilla. Zawody przeprowadzone zostały zgodnie z regulaminami amatorkiego połowu ryb. Żadna skarga nie wpłynęła. Zawody odbywały się w miłej i koleżeńskiej atmosferze, przy sportowej i uczciwej rywalizacji.
W imieniu własnym i zawodników składam serdeczne podziękowanie sponsorowi – Dyrekcji W.Z.M i U.W w Białymstoku za stworzenie bogatej oprawy zawodów: sędzia główny zawodów Robert Białous – Sekretarz Koła PZW ,,Okoń” w Białymstoku.

Oficjalne wyniki spławikowych zawodów wędkarskich ,,VIII Puchar Dyrektora W.Z.M i U.W” w Białymstoku:
I.Kategoria ,,seniorów”
1.Robert Kusznier – 3.654pkt (PZW ,,Okoń”)
2.Krzysztof Litwiejko – 3.032 (PZW ,,Okoń”)
3.Adam Kusznier – 1.930pkt (PZW ,,Okoń”)
4.Wojciech Polesiński – 1.268pkt
5.Krzysztof Markowski – 920pkt
6.Mirosław Gryko – 844pkt
7.Ireneusz Majdak – 784pkt
8.Andrzej Konończuk – 706pkt
9.Mirosław Markowski – 630pkt
10.Jerzy Dąbrowski – 488pkt
11.Joanna Trzeciak – 466pkt
12.Lech Popiołek – 254pkt
13.Marek Sauć – 230pkt
14.Tadeusz Chodnicki – 226pkt
15.Ireneusz Olszyński – 202pkt (PZW ,,Okoń”)
16.Marek Mnich – 152pkt
17.Nina Zdunik – 26pkt
18.Mirosław Ładny – nieklasyfikowany
Zbigniew Gołębiewski – nieklasyfikowany
Marian Krukowski – nieklasyfikowany
Kazimierz Wiśniewski – nieklasyfikowany.

II.Kategoria ,,juniorów”
1.Wanesa Hościk – 3.684pkt (PZW ,,Okoń”)
2.Dominik Polesiński – 2.724pkt
3.Adrian Kurza – 1.640pkt
4.Michał Gołębiewski – 1.402pkt
5.Piotr Majdak – 150pkt.

W 4-godzinnych zawodach zawodnicy złowili ogółem 25.412kg ryb.

III.Kategoria ,,największa ryba” – Krzysztof Litwiejko (krąp 276pkt)

IV.Kategoria ,,największy drapieżnik – Krzysztof Litwiejko (okoń 34pkt)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.