Zalew Dojlidy

Popularny białostocki Zalew Dojlidy to kompleks ponad 20 stawów o różnej wielkości. Stawy położone są na południowo-wschodnich krańcach Białegostoku. Część stawów jest w dużym stopniu zarośnięta. Do wędkowania udostępniony jest największy ze stawów – staw nr 1, nad którym opiekę sprawuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białymstoku.

Staw nr 1 to ponad dwudziestohektarowy obiekt. Średnia głębokość wynosi około 2 metrów. Brzeg południowy za kompleksem MOSiRu i wschodni jest mocno zarośnięty trzciną. Istnieje jedynie kilka pojedyńczych stanowisk z których możliwy jest połów. Brzeg północny to ulubiony sektor wędkarzy. Brzeg zachodni ciągnący się wzdłuż ulicy Plażowej jest wyłożony betonowymi płytami. Na tym brzegu z racji ułatwionego dostępu rozgrywane są najczęściej lokalne zawody wędkarskie. 

Połów ze środków pływających jest zabroniony. W zalewie występuje wiele gatunków ryb. Dominuje płoć. Jest okoń, leszcz, krąp, szczupak, lin, karp i karaś.  Miesięczne zezwolenie na połów na zbiorniku wynosi dla osób niezrzeszonych w Polskim Związku Wędkarskim 24 zł. Niezrzeszeni emeryci i młodzież zapłacą 12 zł za miesiąc, a członkom Polskiego Związku Wędkarskiego przysługuje 50% zniżka. 

{loadposition mapadojlidy}
Zezwolenia można nabyć:
OSW MOSIR Dojlidy – ul.Plażowa 1, Białystok 
tel. (85) 74 10 271

Dojazd nad zalew: autobusy komunikacji miejskiej linie: 15, 17, 101

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.