Szczupak Biebrzy – i po zawodach

W niedzielę 23 października na Biebrzy odbyły się zawody z cyklu Grand Prix w wędkarstwie spinningowym- „Szczupak Biebrzy”. Miejscem zmagań podlaskich łowców została okolica wsi „Szostaki”.

O godzinie 7.00 tuz nad samą rzeką odbyła się odprawa, na której stawili się reprezentanci Białegostoku, Siemiatycz, Augustowa, Brańska, Supraśla i Bielska Podlaskiego. Po zapoznaniu się z regulaminem i sprawdzeniu formalności związanych z zezwoleniami na rzekę Biebrzę, o godzinie 7.30 padł sygnał startowy. Obie tury zostały skrócone do 3,5 godziny ze względu na szybko zapadający zmrok o tej porze roku. Sektory wyznaczono w górę od miejsca zebrania -sektor A, oraz w dół – sektor B (dopuszczono do łowienia także starorzecza).

Pogoda tego dnia dopisała. Poranek przywitał nas gęstą, mleczną mgłą okalająca całą okolicę. Lekki mróz sprawiał, że najmniejsze przelotki wędek szybko osadzały się lodem. Rzeka tego dnia nie chciała obdarzyć wędkarzy flagową rybą zawodów – wymiarowym szczupakiem. Współpracę podjął jednak okoń, którego szczęśliwymi łowcami okazali się Kozaczuk Łukasz i Bartek Radź (tym samym wygrywając sektor B) orazTofiluk Piotr i Andrzej Gorlewski (ty samym wygrywając sektor A). Po zakończeniu I tury standardowo odbyło się ognisko integracyjne, podczas którego zawodnicy wymieniali się spostrzeżeniami odnośnie rzeki, przynęt i ryb. {gallery}2011/szczupakbiebrzy{/gallery} Druga tura rozpoczynała się już w pięknej słonecznej pogodzie. Na starorzeczach w sektorze B pokazał się w dużej ilości okoń. Łowcami zostali:Bogucki Marek, Lewoc Rafał, Tofiluk Piotr, Dudar Ireneusz, Frąckiewicz Marcin, Szostawicki Kamil i Gorlewski Andrzej (wygrywając jednocześnie sektor dolny). Górny sektor tym razem nie okazał się szczęśliwy i zostało złowionych 5 okoni spełniających wymiar 18cm- szczęśliwymi łowcami zostali-Waszkiewicz Mariusz, Kalicki Radosław, Dąbrowski Paweł po jednym okoniu i Gorzelski Bogdan 2 okonie (wygrywając tym samym sektor górny).

Po powrocie wszystkich zawodników podliczono punktację oraz nagrodzono najlepszych tego dnia. Najdłuższą rybą zawodów okazał się okoń 28,5cm złowiony w pierwszej turze przez kol. Andrzeja Gorlewskiego. Po wręczeniu nagród zawodnicy pożegnali się i ruszyli do domów by powoli przygotowywać się do kolejnej odsłony spinningowego Grand Prix w Strękowej Górze (6.11.2011r.).

Wyniki zawodów

Wyniki po III edycjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.