Spławikowe MO kadetów, juniorów i kobiet

W dniu 14 maja 2005 roku na białostockim zalewie w Dojlidach rozegrano Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Białymstoku w kategorii kobiet, juniorów i kadetów. Na starcie stanęło 15 juniorów, 10 kadetów i 4 kobiety. Zawody w myśl zasad organizacji sportu wędkarskiego rozgrywano systemem dwuturowym. W rywalizacji wzięli udział wędkarze sportowcy z Białegostoku, Choroszczy, Suwałk i Dąbrowy Białostockiej. Pierwszą trzygodzinną turę w kategorii kadetów wygrała Emilka Kondrusik z białostockiego koła Sazan, Michał Chrzanowski z Okonia był drugi, a trzecią lokatę zajął Krzysztof Wasiluk z Choroszczy.  Juniorzy z kolei walczyli w dwóch sektorach. Po pierwszej turze w sektorze A zwyciężył Czarek Cieślewski z koła Sazan, drugi był Łukasz Półtorak z Okonia, a na trzecim miejscu znalazł się Piotr Szewczuk z koła PKP.

W sektorze B juniorów najlepszym okazał się po pierwszej turze Łukasz Turecki z Okonia, drugi był Jarosław Siemieniako z koła Energetyk, a trzecie miejsce zajął Michał Osakowicz z białostockiego koła nr 1. Wsród kobiet najlepszą zawodniczką pierwszej tury okazała się Małgorzata Szepietowska z białostockiego koła nr 1. Drugie miejsce przypadło Beacie Miastkowskiej z Sazana, a trzecie Wandzie Waszkiewicz z Okonia.

Po pierwszej turze nastąpiła dłuższa przerwa w czasie której rozlosowano stanowiska zawodników na drugą turę zmagań. Większych sensacji po drugiej turze nie było. W kategorii juniorów sektor A wygrał ponownie Czarek Cieślewski potwierdzając tym samym swój prymat w juniorach naszego Okręgu PZW. Drugi był Łukasz Turecki, a trzeci Rafał Toczydłowski z Akwenu. Sektor B wygrał Paweł Winnicki z Choroszczy, drugi był Jarosław Siemieniako, a trzeci Marcin Sawicki z Okonia.  W kategorii kadetów drugą turę ponownie wygrała Emilka Kondrusik, drugie miejsce zajął Michał Chrzanowski, a trzecie Adam Zalewski z Suwałk. W kategorii kobiet kolejność była identyczna jak w turze pierwszej.


Nie było niespodzianki. Mistrzem Okręgu w kategorii juniorów został Czarek Cieślewski (Sazan), typowany przez wielu jeszcze przed zawodami jako pewniak. Drugie miejsce i tytuł I Wicemistrza Okręgu otrzymał Łukasz Turecki (Okoń). Trzecie miejsce zajął Jarosław Siemieniako (Energetyk).
W kategorii kadetów bezapelacyjnie Mistrzynią Okręgu została Emilia Kondrusik (Sazan), drugie miejsce zajął Michał Chrzanowski (Okoń), a trzecie miejsce Krzysztof Wasiluk (Amur Choroszcz). W kategorii kobiet Mistrzynią Okręgu została Małgorzata Szepietowska (Nr1), drugie miejsce zajęła Beata Miastowska (Sazan), a trzecie miejsce Wanda Waszkiewicz (Okoń).

Zawody przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, a kapryśna w ostatnich dniach pogoda zlitowała się widocznie nad organizatorami i dzięki temu w trakcie całych zawodów świeciło piękne słoneczko. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego wędkarskiego ogniska i wędkarskiej kiełbaski. Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani medalami, dyplomami, pucharami i upominkami. Organizatorem i sponsorem zawodów był Zarząd Okręgu PZW w Białymstoku.

 

    .

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.