Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Kan. Augustowski 2006

,,Wędkarstwo – najzdrowszy z nałogów” tak zwykle mawia redaktor Antoni Remiesz. Słuszne stwierdzenie.
Udowodnili to wędkarze naszego Okręgu, którzy w liczbie 51 zawodników spotkali się w miejscowości Sosnowo, aby na wodach kanału Augustowskiego rozegrać spławikowe zawody wędkarskie o tytuł ,,MISTRZA OKRĘGU” na rok 2006, w kategoriach: ,,juniorów”, ,,kadetów”, ,,kobiet” i ,,seniorów”.Na starcie stanęli zawodnicy reprezentujący 13 Kół P.Z.W naszego Okręgu, a mianowicie: ,,Okoń” Białystok, Nr1 Białystok, Miejskie Białystok, ,,Sazan” Białystok, P.K.P Białystok, Nr5 Białystok, Nr1 Suwałki, Nr39 Czarna Białostocka, Bielsk Podlaski, Augustów, Energetyk Białystok, ,,Ułan” Białystok, Hajnówka Miasto.

 

A zatem jak to się mówi były to duże zawody. Gorzej było z rybą, ponieważ duża to ona nie była. Pogoda była wymarzona. Ciepło, lekki wiatr. Gorzej było z poziomem wody w tym dniu. Brakło bowiem około 70cm do normalnego stanu wody w tym kanale. 
Ale to absolutnie nie przeszkodziło zawodnikom w uzyskiwaniu wyników. W sumie złowiono aż 63.135kg ryb (oczywiście w dwóch turach).
Organizator zawodów – Zarząd Okręgu P.Z.W w Białymstoku wyznaczył zbiórkę zawodników na godzinę 6:30. Przyjechali tegoroczni ,,Mistrzowie Kół”, oraz zawodnicy zgłoszeni przez macierzyste Koła. Sędzią głównym zawodów był kolega Roman Niewiński – sędzia klasy krajowej. 
Zawody miały charakter dwuturowy i zostały rozegrane zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb P.Z.W i Regulaminem Organizacji Zawodów P.Z.W. W pierwszej turze dominowała jednak ryba drobna – ukleja, płotka, krąp, okoń. Łowiono także dużo ryb niewymiarowych – wzdręga, jaź, kleń.

Po zmianie stanowisk (losowanie przemienne) druga tura pokazała, że wyniki uzyskiwane przez zawodników były o wiele lepsze. Łowiono większe płotki i krąpie. Po zważeniu ryb drugiej tury, zawodnicy udali się na tradycyjne ognisko wędkarskie, a swoją pracę rozpoczęła komisja zawodów. Sumowano wyniki z dwóch tur, wyłoniono tegorocznych zwycięzców. Na uroczystości zakończenia zawodów wręczano zwycięzcom poszczególnych kategorii nagrody honorowe: medale, puchary i pamiątkowe dyplomy. Sponsorem zawodów był Zarząd Okręgu P.Z.W w Białymstoku.

Najlepsze ,,trójki” w poszczególnych kategoriach:

Kategoria ,,seniorów”
I miejsce – Anatol Goroszkiewicz (,,Sazan” Białystok) 3.815pkt – MISTRZ OKRĘGU
II miejsce – Stanisław Romanowski ( Nr1 Suwałki) 3.490pkt – I v-ce Mistrz Okręgu
III miejsce – Dariusz Ziemniewicz (,,Sazan” Białystok) 2.905pkt – II v-ce Mistrz Okręgu

Kategoria ,,juniorów”
I miejsce – Kamil Leszczuk(,,Okoń” Białystok) 1.325pkt – MISTRZ OKRĘGU
II miejsce – Cezary Cieślewski (,,Sazan” Białystok) 1.730pkt – I v-ce Mistrz Okręgu
III miejsce – Łukasz Turecki (,,Sazan” Białystok) 1.160pkt – II v-ce Mistrz Okręgu

Kategoria ,,kobiet”
I miejsce – Beata Miastkowska (,,Sazan” Białystok) 1.020pkt – MISTRZYNI OKRĘGU
II miejsce – Jolanta Popławska (P.K.P Białystok) 120pkt – I v-ce Mistrzyni Okręgu

Kategoria ,,kadetów”
I miejsce – Patryk Waleśko (,,Sazan” Białystok) 1.265pkt – MISTRZ OKRĘGU
II miejsce – Piotr Mroczko (Nr5 Białystok) 1.185pkt – I v-ce Mistrz Okręgu
III miejsce – Emilia Kondrusik (,,Sazan” Białystok) 1.060pkt – II v-ce Mistrz Okręgu.

Mistrzowie Okręgu pojadą na Mistrzostwa Polski, w tym roku do Gdańska. W kategorii ,,juniorów” barwy naszego Okręgu będą reprezentować dwaj zawodnicy: Kamil Leszczuk oraz Cezary Cieślewski. Czarek ma taki przywilej, ponieważ został on powołany w tym roku do Kadry Narodowej.
Wszystkim Mistrzom Okręgu życzymy powodzenia na zawodach w Gdańsku. Liczymy na uzyskanie bardzo dobrych wyników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.