Spinningowe Mistrzostwa Okonia

Dwudziestego pierwszego października 2012 roku, na zalewie Sitawka w Janowie odbyły się  Mistrzostwa Koła Okoń w wędkarstwie spinningowym.

 Organizatorem zawodów był Zarząd Koła PZW ,,Okoń” w Białymstoku. Startowało ogółem 14 zawodników, reprezentujących Koła PZW: ,,Okoń”, ,,Sazan”,  i ,,Płoć”. Zawody rozegrano według przepisów organizacji zawodów w dyscyplinie spinningowej PZW, na rybie ,,żywej”.

Tura zawodów trwała od godz. 7:00 do godz. 13:00.  Dominował okoń, którego wymiar wynosił 18cm. Złowiono także kilka niewymiarowych szczupaków, które natychmiast wpuszczano z powrotem do wody. W punktacji generalnej zawodów sklasyfikowano tylko pięciu zawodników, którzy na zawodach złowili ryby.

Pamiątkowe puchary, medale, dyplomy i upominki rzeczowe otrzymali pierwsi trzej zawodnicy. Im też nadano oficjalne tytuły Mistrza, Wicemistrza i II Wicemistrza Koła w wędkarstwie spinningowym na rok 2012. Pamiątkowy puchar, dyplom i upominek rzeczowy otrzymał zawodnik, startujący w kategorii ,,gość zaproszony”. Po dekoracji sędzia główny zawodów Karol Sawicki oraz sędzia sekretarz Franciszek Utko zaprosili wszystkich uczestników na degustację węgierskiego bigosu.

 

Oficjalne wyniki Spinningowych Mistrzostw Koła:

  • 1.Adam Łapiński – 190pkt – MISTRZ KOŁA
  • 2.Radosław Kalicki – 180pkt – I WICEMISTRZ KOŁA
  • 3.Ireneusz Dudar – 150pkt – II WICEMISTRZ KOŁA
  • *kategoria ,,najlepszy gość zaproszony” – Łukaszuk Robert – Koło PZW ,,Płoć” Białystok

Sponsorami zawodów byli:

  • Zarząd Koła PZW ,,Okoń” w Białymstoku
  • Pan Marek Prokop, właściciel Sklep SUM z Białegostoku (członek Koła PZW ,,Okoń”).

Fot. Marcin Sawicki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.