Spinningowe Grand Prix w Złotorii

Dnia  5 września 2010 roku odbyły się kolejne zawody wędkarskie z cyklu  Grand Prix zaliczanego  do sezonu  2011. Miejscem spinningowych zmagań została rzeka Narew w miejscowości Doktorce. O godzinie  6.30 zaplanowano spotkanie organizacyjne i tuż po nim zgodnie z planem miała rozpocząć się pierwsza  tura. Jednak natura pokrzyżowała plany rozegrania zawodów w tym miejscu, gdyż po ostatnich, intensywnych opadach rzeka Narew nie utrzymała się w korycie i wylała.

Zmagania przy takim stanie rzeczy nie miały zupełnie sensu, więc po głosowaniu w ostatniej chwili postanowiono zmienić miejsce zawodów.  Fakt, iż w okolicach Złotorii  Narew ma wysokie burty i jest nadzieja, że  tam rzeka nie wylała przemówił chyba do wszystkich, dlatego też  po  ekspresowej mobilizacji  wsiedliśmy do aut i wspólnie ruszyliśmy do Złotorii.  Ku uciesze wszystkich zawodników rzeka w tym miejscu nie wylała, chociaż poziom wody był i tak wysoki.  Miejscem, gdzie rozpoczęto zmagania był jaz przy tej miejscowości. Zawodnicy rozlosowali sektory i o godzinie 8.00 wyruszyli brzegami Narwi.

Pogoda i stan wody zupełnie nie sprzyjały połowom, dlatego tez  w pierwszej turze ilość ryb na kartach nie była zadowalająca. W górnym sektorze (w górę od jazu) kolega Bogdan Gorzelski pokazał klasę i wyholował z wody piękne 2 szczupaki, które miały  48 i 61 cm. Szczęśliwymi łowcami  wymiarowych szczupaków zostali także koledzy: Adam Ćwikowski oraz Marek Bogucki szczęśliwie zbierając  wpisy na kartach zawodniczych  za  dwie  wymiarowe ryby. Z punktami za wymiarowe okonie wrócili na koniec pierwszej tury także koledzy: Łukasz Wawryniuk, Tomasz Ignatowicz i Wojciech Sokołowski.
Tradycyjnie przerwę między  obiema turami wypełniło  ognisko integracyjne, które jak zawsze pełne było opowieści wędkarskich, wymiany informacji między zawodnikami z innych sektorów oraz oczywiście pozytywnego klimatu.

Druga  tura rozpoczęła się o godzinie 13.30 i trwała do 17.30 (do godziny 18.00 zdawanie kart zawodniczych).  Niedzielne popołudnie sprawiło, że szczupaki zaczęły trochę  intensywniej żerować. Nie przełożyło się to jednak na wyniki, gdyż w większości były  to nie wymiarowe ryby i ostatecznie tylko  2 zawodników złapało punkty. Szczęśliwymi łowcami okazali się reprezentanci Siemiatycz i tak oto Łukasz Wawryniuk wrócił z wpisanym, wymiarowym szczupakiem zaś kolega Marek Bogucki z wymiarowym okoniem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2 (4)

Po obu turach zawodnicy stanęli na wręczaniu nagród i dyplomów. Wyniki tego dnia wyglądały następująco:

  1. Bogucki Marek
  2. Wawryniuk Łukasz
  3. Gorzelski Bogdan

Zawodnicy z Siemiatycz, którzy używali nowych przynęt spinningowych spisujących się  jak widać  wyśmienicie, zdominowali zawody i zajęli  całe podium. W wyniku przeniesienia miejsca zmagań z Doktorc do  Złotorii (gdzie miała odbyć się kolejna odsłona cyklu GP 2011) podczas  ogniska organizacyjnego zapadła  decyzja  rozegrania kolejnych zawodów na  rzece  Bug w miejscowości Drohiczyn (26 września).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.